ulava na dani???

ewelin28

no to som vedela ze naraz to asi nepojde...ale co ak teraz jeden den v mesiaci robim u jedneho..a potom celu druhu polku mesiaca u dalsieho..ako to mam riesit?...bude ma nahanat danovy urad??

[zruseny2]

lebo ty si napisala, ze "brigadujes".. co je priebehovy stav.. cize si tam este stale.. a spytala si sa, ci si to mozes uplatnit aj u dalsieho... tak myslim, ze som to pochopila uplne normalne, ze myslis, ze si to chces uplatnit u oboch naraz.. citat myslienky zatial neviem :)

[zruseny2]

ano..jasne.. mozes si v jednom roku aj u 4 roznych uplatnit :) ale nemozes naraz u vsetkych 4.. to som tym chcela povedat.. aby si to pochopila.. v ten isty dany mesiac (napr jul), si nemozes tuto ulavu uplatnit u dvoch zamestnavetelov... rozumies?

ewelin28

ale mne ide o to, ze si nemozem podat danove priznanie kvoli stipendiu socialnemu na skole....ale tak vcera mi povedala tetuska z tej prace..ze ked momentalne v druhej nerobim mozem si aj len na jedne emsiac tu danovu ulavu uplatnit..lebo si pamatam..ze minuly rok som si ju uplatnila dvakrat v dvoch roznych firmach...a nebolo to naraz..ale v jednom roku..a zatial sa nik neozval ze to bolo protizakonne...ja len dufam, ze nebudu ma zato pokutovat heh

[zruseny2]

Nie, môžeš si to uplatniť "naraz" len u jedného zamestnávateľa.. myslím, že sa nerozlišuje, aký druh pracovného pomeru to je. Z toho druhého sa ti potom peniaze vrátia tým spôsobom, ako tu už spomínala ojka - pri daňovom priznaní ti ich daňový úrad vráti. Aspoň takéto skúsenosti mám ja.

ewelin28

ano som studentka..ale ide o to..ze v jednom podniku uz mam ulavu uplatnenu toho roku...ci sa da aj v dalsom..alebo nie no...neze ma bdue potom danovy urad nahanat :D

ojka

ak si študent, tak jasné, bez problémov.... bud ti tú úlavu dajú teraz, alebo, keď budeš vypisovať daňové priznanie, tak potom ti ju následne nazad vyplatia, čiže spätne...