Cysta na vaječníku

Príspevok v téme: Cysta na vaječníku
vystrasena

dnes mi doktorka oznamila ze mam cystu na vajecniku,ak mate niekto skusenosti prosim poradte ci sa mam bat, alebo nejako obmedzovat, vystrasilo ma to uplne,mam navyse teraz odist prec, neviem ci sa mi nemoze daco stat alebo co....dala mi vitamin b1 aby sa to vstrebalo mohlo by to zabrat?Mozem mat pohlavny styk....mam to povedat priatelovi...boze neviem vobec co teraz

denisaf

baby nestraste sa a zacnite uzivat indonal woman alebo indol3c tiez som mala cysty aj na prsnikoch aj na vajecnikoch a po uzivani indonalu ich uz nemam...

ewelin2828

mne v auguste lekar zistil 5,5 cm cystu...povedal, ze po menzese by mala zmiznut a ze mam prist na kontrolu o mesiac..medzitym som isla do zahranicia na dovolenku...v septembri som sla za nim, cysta uz mala viac ako 7 cm...vzali mi krv na onkomarkery, vysledky OK...ale cysta narastala na 8 cm, tak som musela koncom novembra na laparoskopiu...nakoniec sa prislo nato, ze neslo o obycajnu vodovu cystu alebo o endometriozu a prisla som o cely vajecnik, uz nebol funkcny :(
neviem ci sa da na sone rozlisit o aky druh cysty ide, ale tak ak nemas problemy, ja by som to riskla so zahranicim....ved ja som s tou cystou bola (teda odvtedy co som o nej vedela) 4 mesiace a nebol ziaden problem :)

Shopen

Mne nasli dnes tiez 10 cm vodovu cystu na lavom vajecniku. Dost ma to vydesilo, hlavne preto, lebo idem za tyzden na dva mesiace do zahranicia. Nic mi nedala len povedala ze nemam robit prudke pohyby a o dva mesiace pojdem na operaciu. Myslite si, ze je to ok?

adulka235

Dobrý deň,rada by som sa spýtala ako vzniká krvavý cysta?A či sa dá liečiť aj inou cestou ako laparoskopiou?A aké ma dôsledky?Dnes mi ju diagnostikovali a potrebovala by som názor odborníka ako ju vyliečiť?

jaLENja

6 cm je už dosť, ale ono záleží aj v akej fáze cyklu ti to sono robila... Zvyčajne sa robí ešte kontrolné po injekciách alebo vitamínoch a po menzese... vtedy vlastne príde na to,o aký druh cysty ide... Ak nemáš bolesti, výtok a podobne, ja by som do toho zahraničia išla, samozrejme, ale s poistením že keby náhodou...( ak je to aj na kratšiu dobu). Po tom, čo si si tu prečítala už vieš, na čo všetko sa máš pýtať, tak sa doktorky pýtaj :)

vystrasena

dakujem baby pomohli ste mi, do dneska som o tom skoro nic nevedela, am uz iba jednu otazocku gynekologicka na sone vidi ci ta cysta je vodova alebo nie?lebo to mi nepovedala o aky druh ide...

jancecka

Lemurik, a nebola si na kontrolné sono pred laparkou? Lebo mňa asi po dvoch týždňoch od dobratia injekcií poslali na sono, a tam zistili že cysta sa stratila. Keby nie idem aj ja na laparku

bazalka

Záleží od toho, o akú cystu ide: ak je vodová, tak aj keby praskla, tak sa nič hrozné nestane, ale ak je naplnená krvou, tak keby ti praskla, tak ťa to môže ohroziť. Ale myslím si, že keby 6 cm cysta bola krvavá, tak by ti nedávala vitamíny, ale rovno by ťa poslala na operáciu. Keďže ti dáva len vitamíny, tak to podľa mňa nebude také zlé. Ja som mala 10cm vodovú cystu a musela som ísť na operáciu, lebo sa jej nechcelo prasknúť. Ani mi to nerobili laparoskopiou ale normálnym rezom. A bolo to v pohode, dalo sa to vydržať. Ale ako tu bolo už písané, tak veľa cýst zvyknú hlavne počas menzesu prasknúť samé od seba. Ja som bola v zahraničí s 10cm cystou a bolo to v pohode. Záleží na tebe, či máš nejaké bolesti alebo nie. Ak si O.K., tak by zahraničie podľa mńa nemal byť problém.

Lemurik

mne tiez lekarka objavila cystu na vajecniku, objednali ma na operaciu az skoro o tri (!!!) mesiace... a najlepsie bolo ze pri laparoskopickej operacii sa nakoniec zistilo ze cysta medzitym stihla aj zmiznut... pri operacii ale tiez zistili nejake dalsie problemy (ktore s tou cystou vobec nesuviseli), ktore mi mohli v buducnosti sposobit viacere komplikacie, a ktore sa hned na sale aj riesili takze aspon nieco dobre z toho bolo... inak by som bola asi neskutocne nastvana ze som este pol roka mala bolesti kvoli absolutne zbytocnej operacii.