prečo to tak je? ako to funguje

Príspevok v téme: prečo to tak je? ako to funguje
mezo forte

Možno viacerý ste si už všimli, dcéry sa podobaju na svojivh otcov, otcove matky a synovia na svoje matky matkinich otcov.
Možte si to všimnut na ztuškovej ked spolu tančí otec a dcéra, či syn a matka zarážajucu podobnosť.Vacsinou to je tak ale nie vždy jasne su aj výnimky.Aj na svojom okoli som si to všimla dcéra na babku až zarážajuca podobnosť.kamoška má deti syn akoby z jej oka vypadol a dcéra na mnažela.Aj na psoch som si to všimla.
Čím to je? určite odborníci poznaju odpoved.

kajka01

je to genetika :)
kazdy gen pre urcity znak sa sklada z dvoch alel mozu byt bud jedna dominantna, jedna recesivna obidve dominantne alebo obidve recesivne..no a ked dochadza ku krizeniu matky a otca dochadza ku krizeniu tychto alel to znamena ze moze vzniknut viacero kombinacii a na zaklade toho sa znak prejavi...napr. skolsky priklad farba oci: aj dvaja rodicia hnedooky mozu mat modrookeho potomka atd atd...nechce sa mi to tak dopodrobna pisat..:))ale jednoducho genetika a je jedno ci ide o dievca ci o chlapca...
iba ak by islo o niektore dedicne choroby ktore su viazane na X alebo Y chromozom v takom pripade je urcite percento moznosti ze skor sa dana choroba prejavi u chlapca alebo u dievcata

paskudnacka

o mne a manzelovi si cudzi ludia myslia, ze sme surodenci. je az zarazajuce, ake mnozstvo ludi nam to uz povedalo, ze sa velmi podobame... inak som tiez cela mama :)

tekvicka_

ide o prejav tzv. dedicnosti krizom, zalezi na tom kto je nositelom dominantnej a kto recesivnej alely znaku. ak ma pamat neklame tak pravidlo dedenia krizom je jednym z pravidiel odvodenych Morganom, ktory sa zaoberal dedicnostou. stredoskolska biologia aspon gymnazialna to prebera

slobodnaa

Ja som verná kópia svojej matky keď bola mladá, zistila som to pri prezeraní fotiek a to som si myslela, že som celý otec, jednoducho preto, že som ho mala radšej. To je odpoveď na tvoju otázku. Hovorí sa, že pán sa podobá na svojho psa alebo pes na svojho pána? Ide skôr o to, že podobné sa magicky priťahuje a tak je to aj u ľudí. A keď si sú duše podobné tak sa prispôsobí aj vzhľad, správanie.

kaciatko_7

no ked dcera podedi po matke vsetko to co ma vo vnutri, zenske organy, prsia... tak predsa musi nieco aj po otcovi, a co ine jej zostava, len zovnajsok...