Biopolarna porucha

Príspevok v téme: Biopolarna porucha
Dead_Dream

Prosim mohol by sa ozvat niekto, ko trpi s tymto ochorenim, alebo s nim ma akekolvek skusenosti??? Vela som o tom citala a poradila sa s par ludmi a vychadza mi to tak, ze mam presne toto ochorenie, ale bojim sa s tym ist k psychologovi/psychiatrovi. Prosim poradte mi ako ste zvladli tuto chorobu a aky ma u vas priebeh??? Za odpovede vopred dakujem...

wilinka

ja trpím touto chorobou už 11 rokov a môžem ti povedať, že ti pomôže len odborník.tak naber odvahu a vyhladaj psychológa.keď to bude treba tak ťa odporučí k psychiatrovi ale neboj sa.on ti určite pomôže.budem ti držať palce

poipoi

no moze to byt bipolarna afektivna porucha, ale aj F33 recidivujuca depresivna porucha alebo F34 pretvrvavajuce porucha nalad. sama to tazko zistis, to aj odbornikovi trva, kym na to pride. a takto cez internet ti tazko niekto poradi. urcite by si mala zajst za odbornikom.

Dead_Dream

B.: Biopolarna porucha je "modernejsi" vyraz pre manicku depresiu...V 50. rokoch minule storocia, sa vedci zhodli na tom, ze manicka depresia nevystihuje dostatocne chorobu a nazov sa zmenil na biopolarnu poruchu..cize biopolarna porucha je manicka depresia a schizofrenia, je schizofrenia...