Pocit ze nic neviem -kritika v zivote

Príspevok v téme: Pocit ze nic neviem -kritika v zivote
luciawww

ako sa naucit prijimat kritiku ??? vsetko sa mi strasne dlho drzi v hlave som schopna nad jednou vetou co niekto povedal rozmyslat aj pol hodiny trapit sa a riesit ju ...... napr. mala som 3 mesiace trenera lebo som strasne chcela vediet plavat a proste nenaucila som sa to ! teda naucila ale nie tak ako sa odo mna ocakavalo .... a ja sa citim jak truba co sa neviem nic naucit. Proste a on povedal , ze naucil plavat uz vselikoho ale ze mna to asi fakt nenauci . Citim sa ...hmm divne...... ale toto ssa netyka len tohoto . ale tak vseobecne zivota- a kritiky v nej .. Ako si nebrat vsetko tak strasne k srdcu ??ja sa citim teraz ako neschopacka lebo som 3 mesiace nieco trenovala...... a dokopy nic. :/ V novembri mam 20 rokov.
MAvate niekto podobne pocity ??? Vdaka !!

luciawww

lost KRAASNE si to napisal....fakt obrovsky kus pravdy.. ja som na seba narocna..teda neuspokojim sa s hoc akou skolou napr. V tom som narocna. A ktovie , mozno prave to sa mi raz v zivote vyplati :) Mala by som asi niektore veci hodit za hlavu ... Obcas sa mi zda ze zbytocne VELA rozmyslam .. A potom sa len trapim. A rozoberam to v hlave dokola. Kto co povedal , ako to myslel a podobne........

lost

Tie hrozne vysoke naroky prinasaju aj obcasne sklamanie :/
Bez toho to asi naozaj ani nejde, uz z dovodu ludsek nedokonalosti, a ked nie je prehra, nie je ani vyhra :)
cim vyssi ciel, tym vyssia sanca prehry, ale tym krajsia odmena...

Ale ak sa podari > raz by sa malo podarit, tak to chuti prekrasne :) lebo to vitaztvo bolo velmi narocne a bolo velmi vysoko, ALE nakoniec sa podarilo dosiahnut :)
preto to chuti daleko lepsie ako male vitaztvo...

niekde som cital, ze len ti ludia co maju tazke naroky su "stastnejsi" ako ti co maju nizke, pretoze narocna vyhra "chuti" lepsie, respektive prinesie lepsi pocit :)
ktovie ci je to pravda, sam porovnat asi nemozem..

ja neviem, ale myslim ze napriklad u mna to aj funguje :)
moje naroky su extremne.. a dlhe roky sa ich nepodarilo dosiahnut, uz uz som to isiel vzdat, ale isiel som naivne dalej (ina moznost pravdupovediac ani neexistuje ak chce clovek nieco NAOZAJ dosiahnut), a ked sa podarilo, tak to bolo celkom fajn :)

ide len o to sa to "naucit".. ale neviem, mozno prave TO chce tie "pady na kolena", tie "bolestive prehry", ktore "vytvaruju" cloveka do "odolnejsieho" na "prehry" :)
a potom dostatocne naivneho beruc vyssi ciel :D

podla mna, casom mozno budes mat este narocnejsie ciele a je mozne ze aj tam "padnes" a bude to boliet ovela viac, ale nakoniec to vitaztvo dosiahnes, a potom mňam :D
ale mozno ze ani nepadnes..

a ktovie kolko cielov si uz teraz dosiahla bez padov, i ked boli vysoke :)

luciaWWW

Len sa neviem zbavit pocitu ze som sklamala....ze som proste nedosiahla to , co sa odo mna ocakavalo . mam na seba obcas fakt hrozne naroky. +nizke sebavedomie k tomu :/// A on sa fakt snazil ma to naucit.... Co uz , no :)

lost

No tak napriklad ten trener, sam si priznal vinu, nie Ty si neschopna ale on, lebo TA nedokazal naucit :D

Ale ako to primat lepsie? Hmmm, mozno len nepozerat jednu stranu situacie, kritik vacsinou pozera.. Aby som to vedel lahko ysvetlit, tka to plavanie.

ked si tam prisla, nevedela si plavat skoro vobec, potom si sa horko tazko naucila plavat ako tak, ale plaves, nevies to ale perfektne..
z toho je vidiet ze NIE si az taka "nemozna", lebo si sa plavat naucila, to ze nie dokonale tak ako trener chcel, je uz jedno.. cize asi to treba primat tak ze "je to jeho nazor, ale ja s tym nesuhlasim" .. a tym padom nenechat sa s tym trapit :)

niekde som cital ze sebakritika je zla vec, pretoze nas to "tlaci" dole ze sme "nuly"
ja s tym ale nesuhlasim na 100%, lebo ista sebakritika je podla mna nutna aby som sa vypracoval do lepsieho stavu.. ale potom ak sa tam vypracujem teba sa aj dostatocne dobre seba-ohodnotit, ze "zvladol som to, tak som dobry"
zase ani tu nie prehnano, tak 50:50 idealne, vyrovnane :)
avsak ak je ta sebraktirika taka "k srdcu", a skor tlaci dole ako posilnuje hore, cize demotivuje namiest omotivacie tak to je uz horsia stranka sebakritiky..

neviem ako to "vyliecit", ale napriklad ja osobne sa k tomu staviam tak flegmaticky ze.. dostanem kritiku a poviem si "ok, no a co ?!"
ak je ta kritika "na mieste", tak si najskor prehodnotim okolnosti, respektive co by som z tej kritiky mohol "vytazit" a tym padom sa zlepsit..
ale vela ludi rado kritizuje len tak "do luftu" a tu kritiku proste len ignorujem.
respektive tiez zohladnim fakty, ale tam mi vyjde to ze kritik kritizuje mna za to co ani on sam nevie, a to je uz "haha, cize si vacsia lama ako ja, len o tom nevies" :D

no ale ak by si to stale nevedela bez "ujmy" prijat, tak si vezmi ze v com vsetkom si dobra, lepsia ako ten kritik/iny clovek.. urcite sa najde nieco, nikto nie je "nula" :)

mozno to este caso pride, ze budes vediet lepsie "prijat" tu kritiku.. no ale nemala by s si to brat az tak k srdcu.. si len clovek, a nikto z nas nie je dokonaly :)
kto si mysli ze je, je len blazon :D

tak

Lucia, uz mi je lepsie, ... ta moja hudba, ako to cloveku pomoze, sialene perfektne zdrave, ... prajem Ti ten pocit, ... neboj sa vsetko sa da znova do rovnovahy, ...

tak

Lucia, chcela by som Ti nieco pekne napisat a som unavena, potrebujem sa poriadne vyspat, nacerpat nove sily, ... tiez sa potrebujem skoncentrovat, ale pojde to, prejde to aj u mna aj u Teba, ...