Chcem žiť v inej dobe...

Príspevok v téme: Chcem žiť v inej dobe...
Kixy

Minule sme na etike mali písať na tému "Chcem..." a ja som si vybrala "Chcem žiť v inej dobe..." Písala som o nadávkach, alkohole, fajčení a iných témach v okruhu dnešnej mladej generácie, ku ktorej patrím aj ja (budem mať za mesiac 15). Prečo mladí ľudia /už aj deti!/ nadávajú (do p**e, k*k*t, k***a, j*b**), pijú, fajčia? Nehovorím, že všetci, ale čo som stretla tak zatiaľ väčšina z nich. Je mi z toho akurát tak zle. Namiesto každého druhého slova nadávka. Keď sa na niekoho pozriem a poviem si, že vyzerá sympaticky, dojem hneď skazí to, ak od neho počujem nadávky. A potom sa mi ostatní čudujú, že prečo nemám na každý prst desať kamarátov a nechodím s nimi každý deň von, napríklad. A keď počujem, ako sa kto spil, čo vtedy urobil a že si nič nepamätá,tak nad tým len krútim hlavou. To chcem tak veľa, aby sa ľudia vyjadrovali krajšie? Aby sami chceli to, že si z nejakej akcie budú pamätať aj niečo viac ako to, keď sa spili a keď sa potom prebrali? Neviem, čo s tým mám robiť, tolerovať to nedokážem(čo neviem, či je dobre alebo zle) a pridať sa ku tomu rozhodne nechcem. Má tu ešte niekto podobný pocit, alebo je chyba vo mne?

[zruseny12]

...podla mna je to dobou...kazda doba ma svoje mantinely...aspon minula doba mala nejake mantinely a podla toho sa aj ludia spravali...
tato doba nema ziadne mantinely-kazdy sa vyjadruje ako chce-a vyhovara sa na to-ZE JE DEMOKRACIA-hoci DO DEMOKRACII MAME VELMI DALEKO...

Gerbil

Kixy,
tvoj názor ma nesmierne potešil a zahrial pri srdci. Len si ho udrž. Buď môžeš mať "veľa" známych, alebo "málo" priateľov, avšak uvedomelý človek vie, ktorá možnosť vedie ku šťastiu.

vevericka

no praveze nie, tym som chcela povedat, ze v minulosti sa tiez nadavalo, ale postupne si zvykli na niektore nadavky..teraz sa povazuju ine za zle o par rokov sa budu povazovat zasa ine..a terajsie k.. a p..a budu povazovane za slaby odvar..meni slovnik, ale nie povaha ludsva a potreha niektorych jedincov nadavat:)
btw vraj pi.a pochazda s franuzkeho slova, ktore oznacovalo nieco ako zienku pre vsetko u vojska..ked napoleon isiel cez strednu europu zauzivalo sa postupne ostalo na oznacovanie zien s lahkou povestou..

ele

Z toho co si napisala Vevericka, tak mi vychadza ze praveze je to problem tejto doby, jednoducho je posunuta aj moralka. A nemyslim si, ze su to cudzojazycne slova ako napr. "fuck you!" :D

vevericka

ja si myslim ze to nie je problemom tejto doby..
vd napr v takom 17 /18 storoci bolo povedat "do certa" za ohavnu nadavkua a teraz?? je to jedna z tych najemnejsich, pripadne to uz takmer nikto nepouziva alebo ani nepovazuje za nadavku..
ku.va pi.a povodne nie su nadvky len sa to zauzivalo, lebo sa prebrali z inych jazykov..

ele

Jajka, hej, clovek by ani neuveril :)Ale ak si vsimnete, ked obcas davali nevydarene sceny Panelaku, tiez si zvykol riadne ponadavat.. a to aj pred Turzonovovou :D Zvlastne ze dochodca pouziva takyto slovnik, fakt to bude silny zlozvyk a v ich brandzi to asi nikomu nevadi.

jajka001_

zaujimava informacia. to by ma ani nenapadlo, o tom pánovi. ale asi to bude podobne ako u jednej mojej znamej, inak mila, velmi prijemna, inteligentna, ale nadavala uplne priserne. a bolo to nakazlive. myslim ze bola dost frustrovaná.
nadavanie je zlozvyk.

ele

uhlie, suhlasim ze to je strasne nesympaticke a neda sa to pocuvat, lenze on je tak zaujimavy clovek a rozprava tak zaujimave historky, ze nejak mi to po case prestalo vadit, aj ked na zaciatku som nanho mierne nadavala pred manzelom :)

uhlie

Intelektom sa to neda pokryt, lebo ak niekto pi.uje a ku.vuje bez nejakeho zmyslu, tak to znamena ze nevie rozpravat a je to trulo.