Chcem žiť v inej dobe...

Príspevok v téme: Chcem žiť v inej dobe...
Kixy

Minule sme na etike mali písať na tému "Chcem..." a ja som si vybrala "Chcem žiť v inej dobe..." Písala som o nadávkach, alkohole, fajčení a iných témach v okruhu dnešnej mladej generácie, ku ktorej patrím aj ja (budem mať za mesiac 15). Prečo mladí ľudia /už aj deti!/ nadávajú (do p**e, k*k*t, k***a, j*b**), pijú, fajčia? Nehovorím, že všetci, ale čo som stretla tak zatiaľ väčšina z nich. Je mi z toho akurát tak zle. Namiesto každého druhého slova nadávka. Keď sa na niekoho pozriem a poviem si, že vyzerá sympaticky, dojem hneď skazí to, ak od neho počujem nadávky. A potom sa mi ostatní čudujú, že prečo nemám na každý prst desať kamarátov a nechodím s nimi každý deň von, napríklad. A keď počujem, ako sa kto spil, čo vtedy urobil a že si nič nepamätá,tak nad tým len krútim hlavou. To chcem tak veľa, aby sa ľudia vyjadrovali krajšie? Aby sami chceli to, že si z nejakej akcie budú pamätať aj niečo viac ako to, keď sa spili a keď sa potom prebrali? Neviem, čo s tým mám robiť, tolerovať to nedokážem(čo neviem, či je dobre alebo zle) a pridať sa ku tomu rozhodne nechcem. Má tu ešte niekto podobný pocit, alebo je chyba vo mne?

janka24

kixy ta doba tu bola aj pred 20 timi rokmi...ja budem mat 25 a spomínam si ako som chodila na základnu a mali chlapci fajčili pri večierke, moj spolužiak v prvej triede hrešil ako pohan...baby sa machlili aj vtedy,aj vtedy sa pilo už v dvanastich či desiatich?:-)..a tiež si spomínam na to ako sme vychadzali zo základnej a sme rvaveli-ti prvaci su akýsi menši, a tie divčata su take zmachlene..podla mna to bolo vždy takto ,ale každá generácia si myslí, že vtedy to bolo inak..nebolo a v každej tej dobe sa proste našli takí ako opisuješ ,ale aj tá druha skupina-tí lepší,ktorí nemali potrebu tvárti sa,že su niečo viac:-)..

B.

Neboj sa, moja karma je riadne zaťažená, preto o "zábavu" a akčnosť mám vo svojom živote postarané. Najprv som to bral ako tragédiu, teraz ako formu zábavy, ale treba sa vedieť riadne odosobniť. Ver mi, moje problémy by aj býka skolili.
Na strane druhej mi otec rozprával, že jeden chlap bol tak silný, že päsťou zložil aj býka. Asi sú aj výnimky z pravidiel, našťastie.

B.

V stredoveku by som nechcel žiť, neviem, ako dlho by som si požil:) Buď by ma zabili Turci alebo by som padol v nejakej bitke alebo by som dostal mor alebo umrel z hladu atď, atď.

B.

Asi sa o nich rodičia až tak nestarajú, podľa mňa. Veď na to aj doplatia, skončia v starobincoch a potom budú vravieť, že veď oni dali svojim deťom všetko, po čom túžili, ibaže tie deti túžili najviac po nich.

0vecka

2 Kixy mas 15 rokov nadavalo sa aj ked bola moja babka mala... len je mozno pravda ze ftedy to neslo az tak do medii ...

Kixy

lujzika: zmachlené baby? ja sa nemaľujem (nie, že by som bola proti tomu), lebo na to nemám nervy, stále si dávať pozor, či je to dobre alebo rozmazané a tak... som celkom spokojná s tým ako vyzerám.:)

::::: presne o tom hovorím. Ešte naschvál napíšeš nadávku, aby si ma naštval/a. Dobre, máš pravdu, vykašľať sa na to môžem, ale napísať sa to dalo aj krajšie.

jajkaOO1_: a to je smutné, keď to tak naozaj je, že je to pre nich už bežné slovo. Keď je človek naštvaný, tak okej, ale zas nahradiť nadávkou každé možné slovo, veď to je choré.

joni_: ja mám kamarátky, ktoré vôbec nenadávajú, len jedna-dve z nich, ale to už im normálne poviem, nech prestanú a tak.;)

milli11: no áno, máš pravdu. A aj ja by som nad tým mala len mávnuť rukou, ale keď to nie vždy dokážem.

Anita11: áno, je to úspech;) keď sa aspoň jedného človeka odnaučí nadávať, tak aj to je predsa niečo.

Ovecka: ale niečo to predsa len má spoločné, aj keď nie zas všetko, bolo by hlúpe tvrdiť, že nadávky sa začali používať povedzme len pred desiatimi rokmi, no teraz to je podľa mňa horšie.

nathália09: hej, to je pravda;) Veď ako som povedala, keď od niekoho počujem nadávky, hneď to skazí môj dojem z neho.

aja 7: ja by som sa necítila dospelejšie, keby som začala nadávať, akurát tak trápnejšie, ale ostatní sa tak asi cítia, myslím dospelejšie. I keď dospelých nepočujem tak nadávať, ako tínedžerov... no možno je to len tým, že skôr sa ocitnem medzi tínedžermi ako medzi dospelými, tak neviem. A to s tými priateľmi, teraz mám kamarátky, ktoré nenadávajú (až na jednu-dve) a mám pocit, že my sme sa tam nejako "našli", keď nás dali do spoločnej triedy.

no a všetkým vám ďakujem za vaše názory a vyjadrenie podpory.;)

aja 7

Chyba rozhodne nie je v tebe.
a bude to asi aj vekom-pubertou. Mládež sa cíti dospelejšie, keď nadáva..myslím, aspoň súdiac podľa mojich skúseností to väčšinu potom prejde.
Ale ty zostaň sama sebou, nesnaž sa za každú cenu zapadnúť medzi väčšinu. Toto nie je oblasť, kde treba ísť za inými. Buď sama sebou a skús sa obklopiť ľuďmi podobne mysliacimi.Ak ich aj teraz okolo seba veľa nemáš, netráp sa tým..je to len otázka času, kedy nájdeš spriaznené duše.

lujzika

ja už mám dávno po 15tke, ale čo tu píšeš, tak s tým plne súhlasím.. možem povedať, že som veľmi rada, že ja so zažila super detstvo, pubertu..bez nadávok, alkoholu a všetko si pamätám :D
neviem, či tie dnešné decká chcú(myslím tým ľudí do 18rokov) naozaj len rýchly sex, opiť sa ráno vracať a celý deň sa cítiť pod psa? potom nadávať?
idem po meste a počujem mladé baby-15-16r ako boli tam a hentam na chate a pod, až sa mi rozum zastavuje, kam tá doba speje, všetky zmachlované, pritom majú pekné mladé tváre, tak to len kvôli tomu, aby si ich všimol starší chalan a šmykol?:D no neviem..
nie som stará, mám 23rokov, ale niektorí by sa mali prebudiť, ja som moc rada, že som mala takú pubertu akú som mala, lebo teraz akosik moc rýchlo dospevajú.. a pritom na také veci majú kopu času.. na dospelácke veci..