Tehotenstvo a zubne korunky

fruta

..ja som bola u zubára v 4 tt, aj v 7 tt, vedel od začiatku, že som tehotná a podľa toho sa riadil. Žiadne inekcie, rentgeny, tabletky. Korunku mi mali robiť, ale zatiaľ zafixoval zub a korunku sme odložili na neskoršie. A práveže v tehotenstve by sa malo chodiť 2x na preventívnu prehliadku, zvyknú sa kaziť zuby. =) Takže kľudne choď k zubárovi, oznám mu, že si tehotná, on bude vedieť čo ďalej. =), ja som teraz v 15 tt a ešte sa chystám za ním na preventivku. =)

zuzula12

Ja som v 7. mesiaci a mala som tohto roku urobene tri korunky ... lekar od xaciatku vie, ze som tehotna a tak mi daval lokalne bezpecne injekcie ... je jeden najlepsi v okolia a ja mu verim. nemam ziadne problemy, vsetky testy aj ultrazvuke mam v poriadku. ja som si dala robit zuby preto, lebo som tam mala skryte loziska hnisu, z ktorych som mala v prvom trimestri teploty. Zubar mi povedal, ze mi chybajuce zuby deformujuzvysny chrup (zly zhryz) a ze sa to pri kojeni moze zhorsit. Ale urcite sa porad so svojim lekarom, najma o tom, co pise Usiko - ja som taketo problemy nemala.

usiko

podla mna toproblem nie je, ale v tehotenstve zvyknu strasne krvacat dasna, aj pri najlepsej hygiene, takze to ti asi skomplikuje situaciu.....

henika

a čo takto sa spytat zubara ?? ja by som si to ale na tvojom mieste neriskla .. korunky ti nespavia nič lenze potrebujes injekciu na umrtvenie