Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?

Príspevok v téme: Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?
Barienka

Dobry den, potrebujem poradit. Viem, ze svojho partnera asi neprevychovam, ale chcela by som aspon trosku zmiernit jeho urazlivost, ale som uz strasne unavena vecnym vysvetlovanim. V kazdej mojej otazke vidi, utok z mojej strany na neho, v kazdej poznamke urazku.

Napriklad, som isla k nemu na vykedn ale tak som sa ponahlala a nevedela co si rychlo zbalit, ze som sa zbalila asi na tyzden. A ked sme prisli k nemu som sa z usmevom pozrela na tie tasky a povedala, : macko nevies preco som si zblaila tolko veci?
a on sa urazil na to, ze ci u neho nechcem byt, a ze ked mi to vadi, ze on mi odnesie ak mi ide o to, a ze on nemoze za to ze nevyslo pocasie a nevynosim ich... a uplne si zacne vymyslat, a ja pozeram ako puk, a ked poviem, ze ja som to tak nemyslela, on povie, ze zas na neho utocim, ze stale nieco riesim a ja ked poviem neucitim, tak on povie utocim a dokolecka. Alebo raz rano som sa zobudila zo strasnymi bolestami hlavy a krku, ked prisiel za mnou ledva som zdvyhla zrak. A uz sa urazil, ze zazeram, hovorim nezazeram je mi zle, a on ja viem ty zazeras lebo som vstal skor... Dalsi vymysel. Neriesila som to lebo mi bolo azne zle, po chvilke prisiel ku mne a pyta sa ma, ides na zmrzlinu? Inak chcem dodat, ze on nikam nechodi, takze toto bolo nieco necakane od neho. Ale ja som bola akurat chora a nechapala som, ze preco ma vola na zmrzlinu akurat ked som chora. tak sa ho spytam, macko preco ma volas na zmrzku ked som chora? a on zas sa do mna pusti, ze mozem byt rada, ze ma niekam vola, ze najprv mu vycitam, ze sme doma a ked ma niekam zavola tak je zle... ja som zufala.... dnes napriklad sa ma sty raz pytal, naco som si odlozila peniaze. A ja uz som si pripadala, ze ma nepocuva, tak som povedala, zas pekne na co som si ich odlozila a som mu povedala, ze sa ma pytal uz vcera, a ze ci si nechce kupit gynko na pamat, ze aj spoluziaci to brali ked sa ucili na matury aby nezabudali. A on sa totalne urazil, a pohorseny mi vynadal, co som to za frajerku, ked mu vravim, ze je dement chory na hlavu a ze sa ma ist liecit a uplne to prekrutil. Ze ci by mi to bolo prijemne, keby mi povedal, nech si kupim nieco na zvacsenie prs... proste stale sa uraza, a potom uraza mna.... Keby som sa ho spytala, kde kupil koberec co ma v izbe, tam by isto nasiel to ze na neho utocim, ze ma otrasny koberec a ze on za to nemoze ze mi nevyhovuje... nebol taky vzdy, teda mozno sa pretvaroval neviem. Sme spolu cez pol roka, ale je to celkom vazny vztah aj skoro spolu byvame. A nechcem aby to skoncilo lebo ho milujem, ale uz nevladzem stale ho presviedcat ze moje otazky su len otazky a nie utok... a uz nevladzem vysvetlovat, ze vsetko co vravim je inak ako to berie on... Inak je celkom inteligentny ale tato vztahovacnost nas nici a ked mu to poviem tak ani nemusim vraviet ako zareaguje...
Inak ja mam 23 a on 21

Dakujem za rady, a chcem povedat, ze som skusala aj techniku ze mu budem robit to iste jemu, ale to je katastrofa, to bolo este viac hadokj..... =(

rony26

Toto podla mna nema buducnost...ste nekompatibilni...naozaj, ako tu uz bolo pisane, aby si si pred clovekom s ktorym ma byt komunikacia uplne uvolnena musela davat pozor na kazde slovo, to je uz prilis, to mi skor pripomina pobyt vo vazeni nie harmonicky vztah... rada, ze mozno casom zistis co ho vytaca a budes sa tomu vyhybat, mi pride ako nerealizovatelna, kedze podla toho co som cital sa to predvidat neda, lebo on dokaze zo vsetkeho spravit kauzu...moznost zmeny je minimalna, ide o povahovu vlastnost, ktora bohuzial mozno este nie je na maxime...a fakt mi u neho absentuje zmysel pre humor, berie vsetko a hlavne seba prilis vazne a vina pada vzdy na teba, znizuje ti tym sebavedomie a nie on, ale ty sa menis, v domienke, ze mozno ma pravdu a naozaj robis nieco zle, cize crty manipulatora...vidiet, ze ti na nom zalezi a mas snahu nieco spravit, ale zmenit povahu cloveka, to je dlha cesta a nikdy nevies ci dojdes na jej koniec...ale na druhej strane predpokladam, ze ma plno vlastnosti, ktore vyvazuju toto negativum a preto sa to snazis riesit...kazdopadne drzim palce :)

nathália09

no nechcelo sa mi to tu všetko čítat,ale je to hrozné.Smutné-a podobá sa to aj trochu na mojho milého,tiež vie priadne prekrúcať,čo je smutné.

kajka01

s takym clovekom je dost tazko teda podla mna velmi tazko ked musis davat pozor na kazde slovo co ako povedat..
ja osobne by som skusila aspon aj ja ignore ked sa zduje za nieco nevysvetlovat resp povedat raz ako si to myslela a dokonca by ma to uz asi samu napalilo keby sa bezdvovodne na nieco osopoval takze asi by som aj ja potom a viac sa "nevtierala" a ked to s mladym pankom nehne nechat ho tak....hlavne nechat ho aby sa sam ozval alebo prvy zacal komunikaciu, aby videl ze aj teba to uz napalilo...
aj ked neviem ci by to moihlo pomoct

Barienka

jajka, ja viem, ton je dolezity, a vela krat to vazne znie, ze sa hnevam, ale on hned tak vyleti krici uraza sa a potom ma ignoruje ked sa mu to snazim vysvetlit.
A to gynko, no mna by to neurazilo asi preto ma to nenapadalo, ale jeho uraza vsetko. Ja sa ucim pomaly co ho uraza vzdy, a snazim sa to vzdy formulovat inak, lenze, je tazke hovorit nieco a hladat 100 sposobov co by ho mohlo urazit.A najhorsie, ze mi vklada do ust vety co som nepovedala, a presviedca ma o tom, co citim... Ked on povie, ze som nahnevana tak som nahnevana, pritom ja sedim malujem sa von, a z nicoho nic akoby hladal hadku. A ked on povie, ked som povedala toto tak som tym chcela povedat, ze je chudak ja som pritom opisovala situaciu medzi mojimi rodicmi a ako ma ubija ked moj otec nieco robi mojej mame. A ze som z toho smutna, ach...
Povedala som mu dnes, ze chcem aby sa to vyjasnilo, ze ide len o komunikacny problem, tak uvidim ako dopadne ten rozhovor ked sa k nemu domov vratim zas.

Barienka

sasik ja viem, ale on mi povedal, ze bojovat nevie, dva krat sme sa rozisli, prvy krat neprisiel nenapisal... potom mi povedal ked som sa prva ozvala, a ked sme boli spolu, ze on sa doma strasne trapil, ale ze bojovat nevie a boji sa odmietnutia. A co ked ma zastavi, a co ked bude bojovat a nezmeni sa... fuuha radsej nebudem rozmyslat a uvidim, co bude... dakujem, za radu skusim to, ale to s tym rozchodom neviem ci risknem

jajka001_

mozno si casom na seba zvyknete, ze budes vediet, co ho vytaca a budes sa tomu vyhybat. hm. ale neviem ci je to stastne riesenie. je to hodne stresujuce. vztah bez zmyslu pre humor - to by som to musela zabalit :)
no, napriklad s tym gingkom - pozor na take reci. porozmyslaj ci by sa to teba nedotklo, keby to povedal on tebe. niekto si vie zo seba utahovat, neberie sa tak vazne a niekto nie, mozno v minulosti zazil napriklad v skole alebo doma sikanu a je na take veci citlivy.
takze, mozno sa snazit o kompromisy ale ako z tvojej aj z jeho strany...vztahy takto prebiehaju, hrany sa obrusuju, spoznavate sa...niekedy vztahy skoncia lebo zistite ze to proste nejde. ale to nevadi. ak sa k sebe nehodite tak nezotrvavaj zbytocne v takom vztahu.
hm a to s tym pohladom, to poznam tiez, casto sa mi to stavalo ze mi bolo zle a partner si to zle vysvetlil, ze mu nieco vycitam. ale casom to pochopil :) to s tou zmrzkou, mozno si to povedala nevhodnym tonom - pozor aj na sposob akym nieco povies, to dost vela robi. good luck :)

Barienka

milik, dakujem za palceky... takyto vztah ti nezavidim, a bojim sa ze to takto dopadne aj u mna, zabudla som vediet si dupnut a mozem si za to teraz asi sama =(
O rozchode sice rozmyslam vzdy ked zas prekruti nejaku absurditu, ako napriklad ked som dala vetrat paplony ked bolo pekne, a vie ze mam nehorazny srach z pavukov. Vecer mi povedal, ze naco som to dala vetrat, bude to plne pavukov. Ja som sa tak zlakla, ze som sa jasne ze nemohla s tym paplonom zakryt. Potom poveal, ze isto uz vyliezli a tak ked mi ho dal na postel, odniesla som ho na kreslo a zakryla sa dekov... lebo by som nebola schopna spat, a vysvetlila som mu to, ze dnes sa urcite nim nezakryjem. a on hned chces sa hadat? a ja ze co preco??? a on, ska som ti povedal, ze tam uz pavuky nie su tak tam nie su, preco je vzdy podla teba, a nemozes mi verit... nechapala som na co sa urazil

sasiiika8

Aj ten moj bol baran, oni to maju v povahe ze su urazlivy, hoci ten tvoj je trosku extrem. ten moj taky nebol az, ale vravim ze zmenil sa k lepsiemu. baran ale na druhej strane ked skutocne miluje, tak ta zena mu je celym svetom a nenechal by ta odist. takze ano, povedz mu ze to znamena ze ho nechavas, odid, ale pokial ta naozaj ma rad tak ta odist nenecha...aspon si to overis. a ked ta necha odist, tak aspon uvidis ze mu az tak na tebe nezalezalo a ty si potom o nic neprisla. inak to bude stale takto do kola, a nic sa neudeje a trapit sa budes len ty, dovtedy kym si to neuvedomis. a este - kazdy si dovoli k tebe len to co mu ty dovolis. vie, ze si moze pri tebe dovolit takto chovat a sa urazat preto sa tak chova...to je velmi tazko potom vztah tandem manipulator a submisivny typ.