Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?

Príspevok v téme: Ako sa spravat k urazlivemu partnerovi?
Barienka

Dobry den, potrebujem poradit. Viem, ze svojho partnera asi neprevychovam, ale chcela by som aspon trosku zmiernit jeho urazlivost, ale som uz strasne unavena vecnym vysvetlovanim. V kazdej mojej otazke vidi, utok z mojej strany na neho, v kazdej poznamke urazku.

Napriklad, som isla k nemu na vykedn ale tak som sa ponahlala a nevedela co si rychlo zbalit, ze som sa zbalila asi na tyzden. A ked sme prisli k nemu som sa z usmevom pozrela na tie tasky a povedala, : macko nevies preco som si zblaila tolko veci?
a on sa urazil na to, ze ci u neho nechcem byt, a ze ked mi to vadi, ze on mi odnesie ak mi ide o to, a ze on nemoze za to ze nevyslo pocasie a nevynosim ich... a uplne si zacne vymyslat, a ja pozeram ako puk, a ked poviem, ze ja som to tak nemyslela, on povie, ze zas na neho utocim, ze stale nieco riesim a ja ked poviem neucitim, tak on povie utocim a dokolecka. Alebo raz rano som sa zobudila zo strasnymi bolestami hlavy a krku, ked prisiel za mnou ledva som zdvyhla zrak. A uz sa urazil, ze zazeram, hovorim nezazeram je mi zle, a on ja viem ty zazeras lebo som vstal skor... Dalsi vymysel. Neriesila som to lebo mi bolo azne zle, po chvilke prisiel ku mne a pyta sa ma, ides na zmrzlinu? Inak chcem dodat, ze on nikam nechodi, takze toto bolo nieco necakane od neho. Ale ja som bola akurat chora a nechapala som, ze preco ma vola na zmrzlinu akurat ked som chora. tak sa ho spytam, macko preco ma volas na zmrzku ked som chora? a on zas sa do mna pusti, ze mozem byt rada, ze ma niekam vola, ze najprv mu vycitam, ze sme doma a ked ma niekam zavola tak je zle... ja som zufala.... dnes napriklad sa ma sty raz pytal, naco som si odlozila peniaze. A ja uz som si pripadala, ze ma nepocuva, tak som povedala, zas pekne na co som si ich odlozila a som mu povedala, ze sa ma pytal uz vcera, a ze ci si nechce kupit gynko na pamat, ze aj spoluziaci to brali ked sa ucili na matury aby nezabudali. A on sa totalne urazil, a pohorseny mi vynadal, co som to za frajerku, ked mu vravim, ze je dement chory na hlavu a ze sa ma ist liecit a uplne to prekrutil. Ze ci by mi to bolo prijemne, keby mi povedal, nech si kupim nieco na zvacsenie prs... proste stale sa uraza, a potom uraza mna.... Keby som sa ho spytala, kde kupil koberec co ma v izbe, tam by isto nasiel to ze na neho utocim, ze ma otrasny koberec a ze on za to nemoze ze mi nevyhovuje... nebol taky vzdy, teda mozno sa pretvaroval neviem. Sme spolu cez pol roka, ale je to celkom vazny vztah aj skoro spolu byvame. A nechcem aby to skoncilo lebo ho milujem, ale uz nevladzem stale ho presviedcat ze moje otazky su len otazky a nie utok... a uz nevladzem vysvetlovat, ze vsetko co vravim je inak ako to berie on... Inak je celkom inteligentny ale tato vztahovacnost nas nici a ked mu to poviem tak ani nemusim vraviet ako zareaguje...
Inak ja mam 23 a on 21

Dakujem za rady, a chcem povedat, ze som skusala aj techniku ze mu budem robit to iste jemu, ale to je katastrofa, to bolo este viac hadokj..... =(

cajik

bohuzial nie.. toto je povahova vlastnost, to nezmenis, nezmiernis, nic. bud to akceptujes alebo nie a vtedy utekaj..

Barienka

Takze mi ostava len cakat?????????????? Kazdy den to robi, a ja uz len placem, vysvetlovanie nepomaha, veri svojim vymyslom, krik vobec nie... a ospravedlnovat sa mu stale nebudem, uz mi neostalo ziadne sebavedomie... Vazne neexistuje nejaka "finta" na nich???

cajik

ja si myslim ze sa tak skoro nezmeni ani nahodou.. a neverim ze to zmiernis.. to by musel on sam pochopit ako absurdne sa chova, ale to je tazko predpokladatelne.. neviem ci na toto existuje nejaka rada a ci moze toto normalny clovek vobec zvladnut. laska je pekna vec, ale odtial potial :/