Chudnutie v infrasaune

Príspevok v téme: Chudnutie v infrasaune
Samuela

Dočítala som sa, že pri saunovani v infrasaune spálite za 30 minút až 600 kilokalórií. Telo totiž pri vypotení jedného gramu potu spotrebuje 0,568 kilokalórií energie. Všetko záleží na tom, koľko potu sa vám podarí v saune vypotiť. Pokiaľ sa vám podarí vypotiť okolo 1000 gramov potu, spálite už spomínaných cca 600 kilokalórií. Samozrejme proces vášho chudnutia nie je založený na strate vody. Tú po saunovani musíte doplniť vhodnými tekutinami. Chcem sa opýtať, či to niekto vyskúšal a či to má naozaj efekt pri odburavani tuku. Ďakujem za cenné skúsenosti.

mate59

Človek priemernej kondície počas saunovania vyprodukuje približne pol litra potu, ktorý ináč vzniká pri spálení cca 300 Kcal (množstvo zodpovedajúce približne behu dlhému 3-5 km). Po 30 minútach sauny je náš organizmus schopný spaľovaním, ktoré vzniklo prostredníctvom potenia, spáliť energiu cca 600-800 Kcal a to bez akýchkoľvek škodlivých následkov.

mate59

Samuela - toto som neskúšal,ale ani táto teória sa mi vôbec nepozdáva.Ak si to niekde čítala, nebola to inzercia lákanie do infrasauny?
Myslím si, že efekt bude skoro nulový.