abstinencne priznaky - necitim sa svoj

Príspevok v téme: abstinencne priznaky - necitim sa svoj
Onn

Asi rok nepijem a dva roky nefajcim...
Citim sa po fyzickej stránke lepsie , uz nemam triasky, zlepsil sa mi spanok, spravam sa ako clovek.Z najhorsieho som vonku a chcem zit plnohodnotne , povedzme ,ze som do toho spadol ani neviem ako. Len mam problem od kedy , abstinujem a nefajcim ,tak vsetko sa mi zda take ine, stale mam pocit ,ze mi nieco chyba...Snazim sa robit a venovat sportu , ale aj ked sportujem , staale stale tam je taky hlas ktory ma vola spat na stare chodnicky . Neuzivam si zivot ,tak ako predtym ...Vtedy som nepremyslal a zil spontanne ...Teraz sa velmi kontrolujem a snatim sa zit velmi zdravo...Nebudem si klamat, som rad ,ze som sa z toho dostal ,ale tie moje dni su takeee pusteee, aj ,ked idem a zazijem pekny den, stale mam pocit ako keby som to ani nebol ja...ako keby svet plynul cezomna a ja ani niesom jeho sucastou ...

Vysoky Japonec

Píšem za seba, nikomu nič nevnucujem. V dobe abstinencie treba nájsť niečo, čím sa treba zaoberať. Všetky svetské veci, záležitosti, sú principiálne dočasné, tematicky a obsahovo vyčerpateľne. Pravoslávni volajú svoju vieru psychoterapiou. Zatiaľ je to dobré.

Tomas12345

Ona musis ist na liecenie ked sa sama nevies zbavit tej zavislosti a mimochodom na lexaurin by sa nemalo pit alkohol. Skus kazdopadne zacat ten alkohol vynechavat v postupnych davkach 10 percent davky tyzdenne a ak to nepojde tak liečenie na klinike tam ta z toho urcite dostanu su tam profici

Ona

Ahojte JA pijem už dlhé roky a popritom beriem lexaurin. Už asi dva týždne bojujem s tým strasnym stavom. Neviem prestať piť cítim sa hrozne. Asi pred 6rokmi som sa liečila ambulantne ale po roku som dotoho znovu spadla. Mám robotu muža syna tak nechápem prečo to vlastne robím. Ale neviem si pomôcť. Myslím že ambulancia MI už nepomôže.

B.

Ja to napr. neviem posúdiť, čo je to závislosť na alkohole. Vypiť si vypijem, aj my chutí, ani to neriešim. Jedno pivo za mesiac myslím nie je alkoholizmus:) Asi to nie je o alkohole, ale o tom, že si človek vytvára sám príležitosti, aby sa stal alkoholikom, "dobrá" partia a ste v bahne až po krk. Akurát môžem o sebe povedať, že som viac samotársky, ale nie nespoločenský, resp. netrpím nejakou fóbiou z ľudí a pod., dokonca som aj uštipačný atď. Asi netreba mať toľko priateľov. Ander z Košíc povedal: ja mám kamaráta, je glupší odo mne, šak za to sme kararáci:)
Dajak tak.

Onn

Liecim sa sam ...lieky neuzivam...Zo zaciatku mi pichali diazepam ,ale "zachutilo" mi to velmi a skoro som spadol z kaluze do blata ..Horsie ze mne sa premiesala tuzba po alkohole s tuzbou po cigarete ...ale tento boj zatial zvladam, vravim z najhorsieho som vonku

Onn

Pil som asi 5 rokov velmi intenzivne , obdobie predtym bolo len tak ze raz za cas ...Nasiel som si konicek aj sa tesim z neho ,ale stale tam nieco je vo mne obavam sa ,ze uz nikdy to nebude ako na zaciatku ked , som bol normalny zdravy chlapec

sONYA767

Presne viem cim prechadzas...aj ja som pila a teraz ked som prestala citim sa presne rovnaka...Taka akasy prazdna, akoby to bolo vsetko uplne ine a ja som sa ocitla niekde kde nic nepoznam a zrazu neviem niekedy ako dalej...Ale nesmies sa vzdat...Mne strasne pomaha ked sa vyrozpravam, idem s kamosmi von, zabavim sa (bez alkoholu),alebo len tak pocuvam hudbu...Ta hudba sa mi asi teraz stala takou malou zavislostou :D ...Tak skus nieco take aj ty...drzim palce :-)

jajaja99

pripájam sa k matemu. drž sa a nespadni zase "na hubu". váž si to, že si sa z toho dostal, začni si vážiť sám seba a mať sa trocha rád. tá spontannosť snáď príde časom, ked už nebudeš musieť tak urputne strážiť a kontrolovať sám seba. držím palec.