Som chorobne žiarliva ???

Príspevok v téme: Som chorobne žiarliva ???
zuza

Som zena v strednych rokoch, po ôsmich rokoch po rozvode som stretla muza, s ktorym si dobre rozumieme po vsetkych strankach, spolu pracujeme a zijeme 5 rokov v jednej domacnosti.Napriek tomu je tu jeden problem, s ktorym sa ja neviem vyrovnat. Moj priatel si po nociach dopisuje so zenami s iternetovych zoznamiek nasledne si s nimi vyvolava a pozyva ich na obedy a pod...Objavila som mu v pocitaci asi mesacnu konverzaciu s damou, ktora nemala ani tusenia, ze on vlastne zije so mnou. Ked som sa ho opytala, co to ma znamenat, povadal, ze to je len flirt, a to co robi je uplne normalne, a ziadnej inej zene taketo veci nevadia len mne pretoze som vraj chorobne ziarliva a mam sa liecit na psychyatrii.Pred dvoma tyzdnami, k nam volala klientka, ktora mala zaujem o nase sluzby.On s nou telefonoval nieco vyse hodiny otvorene s nou flirtoval a vobec mu nevadilo, ze to vsetko pocuvam aj ja. Medzi casom si s nou potykal,a od tej doby mila dama vyvolava kazdy den a vedie s nim hodinove telefonaty o nicom a to aj cez vikendy v neskorych vecernych hodinach.A aj to je podla neho normalne. Nenormalna som vraj len ja. Tak mi niekto, prosim poradte. Je toto normalne spravanie sa vo vztahu? Som chorobne ziarliva ak taketo nieco nedokazem akceptovat? Vopred Vam dakujem za radu.
Zuzana

ajja

Este som zabudla - nepitvaj v sebe, ako si mu pomohla, co by bol a mal bez tvojej pomoci, hoci mas pravdu. Zacni teraz, na tejto startovacej ciare, zi pritomnosti a nevracaj sa v myslienkach spat. take navraty nielen bolia, ale ta budu vzdy nicit a nezmenis to.

ajja

Zuzka, ozvi sa nam. Suhlasim, ze sa ho potrebujes zbavit. je na tebe, ako. Ci uplne zmenou strechy nad hlavou alebo v mentalnej rovine. Podla mna mentalna rovina je pre teba najdolezitejsia, mozno az potom sa rozhodnes pre uplny koniec. Tvoj pomer vyska:vaha sa mi zda na hranici zdravia, co urcite rozhadzuje psychiku. Napriek radam toho blba schudnut by som sa snazila trochu pribrat, hned budes mat nervy pevnejsie. Vsetko zvladnes, drzim palce.

igris

ahoj Zuzi,
dnes bol krasny slnecny prvy jarny den , aj toto su veci z ktorych sa da tesit, si velmi nahnevana, dotknuta a ukrivdena - pravom , mas na to narok, ale podla toho co pises si urcite aj jedna samostatna , silna zena , ktora sa dokaze o seba postarat, tak sa nenechaj zahnat do kuta, drzim ti palce :)

lilianna

Zuzi,on ti život nedal, tak prečo si ho ničiť kvoli nemu???????????????????
Tak ako si ho postavila na nohy ,pekne ho dostaň zas na kolená...

alternativa

Zuzi, mas jedine vychodisko: zabojovat O SEBA a nanho sa fakt vykaslat. Nepoznam pomery, v akych si teraz - ekonomicke, byt. Ale viem urcite : mas okolo seba vela dobrych ludi, Tvoje deti. Venuj sa sebe, chod do prirody, zacvic si, bud mimo priestoru, kde on. Kup si napr. pardnovy pobyt v kupeloch, chod lyzovat alebo len tak podrkotat s kamoskou. Kedze som tiez zena v rokoch, verim, ze zaver Tvojho prispevku bol prejav Tvojho momentalneho zufalstva. Jasne, ze Ta plne chapem. Neboj, Zuzi, to zvladnes a pocitis ulavu, ked sa ho zbavis. Povedz si: radsej sama, s mojimi detmi, s drobnymi radostami kazdodenneho zivota ako utyrana psychicky od jedneho chrapuna. Zuzi, dokaz sebe aj jemu, ze si Ta nikdy nezasluzil a taky slaboch Ta predsa neznici. Prosim Ta, zamysli sa nad tymito riadkami, nerob unahlene zavery. Predsa mu nechces urobit tu radost, ze sa znicis. Dokazes to, viem, dokazes stat na svojich nohach bez neho.

zuza

dakujem vam vsetkym za odpoved.Utvrdili ste ma v tom co som aj tak vedela. JE TO HAJZEL !!! Ale tomuto hajzlovi som pomohla, ked bol na samom dne. poskytla som mu svoj domov, nasmerovala som ho, akym smerom sa uberat v podnikani, aby sa z toho dostal von. A on zacal zarabat vdaka mne mne velke peniaze.A teraz, ked som mu na to prisla, mi povedal jednoducho: ked sa ti nepaci , tak sa zbal a vypadni. Snazim sa s nim o tom vsetkom komunikovat uz vyse mesiaca, ale on ma nechce pocuvat. Stale tvrdi, ze ta vadna som ja. Mam 46 rokov, meriam 160 cm a vazim 45 kg. Mam dve dospele deti a on tvdi, ze som tlsta a nerobim nic preto, aby som sa mu pacila. Nie som ani skareda, obzeraju sa za mnou ovela mladsi muzi ako som ja. Ten hajzel tvrdi, ze v posteli nemal lepsiu zenu ako som ja a predsa robi to co robi. Tak kde sa stala ta chyba??? Som v situacii, ked moj zivot stratil zmysel. V tomto veku a po tom co som prezila, uz asi nedokazem nikomu verit.ako jedine vychodisko mi zostava smrt. Ale ako to urobit, ako najst odvahu....????

maruska213

zuza myslim si ze na tu psychiatriu by mol ist on ty nie si zirliva chory je on nenechaj sa ponizovat daj mu ultimatum bud ty alebo druhe a nenechaj sa ucicikat peknymi recami kontroluj ho

lopez

Tvrdenie "dobre rozumieme po vsetkych strankach" mi pripada akosi v rozpore s tym, ze si nerozumiete, co je to normalna miera ziarlivosti a co nie.. Ja by som obvinenie z chorobnej ziarlivosti a posielanie za psychiatrom (!!, nie za psychologom a spolu, ale psychiatrom) bral ako urazku a patricne urazene sa aj zachoval. Kazdy rad skusa hranice a latku, kam az moze zajst, no a vy ste si tie hranice nestanovili uz na zaciatku a kridelka si nepristrihla vtacikovi. Povedz mu, ze trvas na monogamii a vernosti, co su bezne hodnoty a poziadavky, ze nie si ziarliva, ale on to otvorene porusuje. To je tak, ze ludia si na zaciatku vztahu nepovedia jeho pravidla a kazdy potom ad hoc si ich domysla, ako sa mu hodi. To poucenie do buducna.. akosi sa iba predpoklada vernost a monogamia, ale akosi dnes su coraz viac in opacne trendy, tak si to radsej jasne a zrozumitelne na zaciatku povedat. Nemozes si dat predsa do hlavy nahuckat, ze 1+1 = 3 (pripadne viac). Je nacase pristrihnut kridelka, pripadne spravit daco radikalnejsie vzhladom na pokrocilu fazu..

alternativa

Igris ti to vecne zhrnula, ma pravdu, ako aj ostatne pisatelky. Poznam ale pary, ktore funguju aj tak, ako pises, dokonca s evidentnou milenkou po boku. Ale to nie je vztah. Lebo tieto zeny ziju s muzom, "s ktorym si dobre rozumieme po vsetkych strankach" /citujem Teba/. Co je ale dolezite :ak su zeny v takom pare stastne, lebo ho maju ako prijemny doplnok, lebo si aj oni zariadili zivot podla svojej predstavy, OK. Aj s alkoholikmi ziju niektore zeny v pohode... To, ze to len maloktora dokaze je pravda. Ak Ta to trapi-asi ano, tak to urcite ries. Nezabudni: sama pre seba musis byt najdolezitejsia a nenechaj sa trapit.

igris

. nie je to normalne chovanie
. ty nie si chorobne ziarliva,
. ak sa s tebou nevie o tom rozumne porozpravat a len ta obvinuje, tak pravdepodobne je niekde problem a je to na tebe ako sa rozhodnes, verim ze spravne :)