Pomôžem si nejak? :(

Príspevok v téme: Pomôžem si nejak? :(
nozickaaaaaa

máte niekto nejakú radu, alebo grif uz som úplne zúfalá zo svojich nôh. všetky topánky, čo si dám má ominú. Dokonca aj šlapky tam kde sa dotýkajú kože, napr, na boku chodidla. Hlavne v topánkach ma štvú tie päty, nechcem si to vkuse lepiť :( aj tak to nepomáha. Nejde tu o nejaké lacné topánky, vyskúšala som už z každého niečo. Máte niekto nejakú radu alebo grif, ako skrotiť takéto topánky? V obchode si vždy kupujem topánky s čo najmäkšou zadnou stranou, a aj tak ma otlačia, ominú..

AdamKrt

Na roztiahnutie topanok netreba ani sprej. Staci casnicky trik. Vraj si staci obut ponozky, ktore sa namocili vo vode. Tie sa vyzmykaju a take vlhke sa obuju. V nich sa potom ma chodit nejaku dobu. Obuv sa vraj prisposobi na nohu...

joni_

existuje sprej, teraz neviem nazov, ktory pomaha roztiahnut topanky, resp. vytvarovat na nohu, popytaj sa v obchode s obuvou, ja som si tak vytvarovala topanky, aby ma netlacili na malicky

AdamKrt

Pata, alebo prst sa otlacia preto, ze povedzme maju iny sklon a narazaju tak na standardnu tvrdu vlozku v topankach.

Ked si kupim uhlikovu vlozku - ta je hruba asi 5-6mm. Ci mam nove topanky, ci stare, na povodnu original vlozku dam tuto novu. Objem topanky sa zmensi. Po niekolkych dnoch nosenia, sa ale topanka natiahne.

Kedze je tam takato vlozka, tak pata, ani palec nenarazaju na tvrde dno, ale maju tam 5-6mm volu, kde sa mozu pohybovat. Chodza i beh su lahsie, lebo topanka je tym padom odpruzena. Perfektne to saje pot, pretoze uhlik neutralizuje, pohlti vsetky pachy.

Noha je v pohode a neviem odkial by sa tam nabral nejaky odtlak. Ak ma niekto citlivu kozu, tak odporucam nosit ponozky, lebo naboso by sa mohlo v topanke odierat napr. z hora - ak je tvrda topanka. Napr. kozena.

AdamKrt

Normalka. Do topanok si kupuje uhlikove vlozky. Dostat kupit aj rozne ine typy - ortopedicke, gelove, termo atd...

Ta uhlikova vlozka pruzi. Je to uhlikovy prach miesany s nejakou gumou. Perfektne to saje pot, noha sa citi prijemne a nie su ziadne odreniny... Zo zaciatku sa moze noha citit v topanke neprijemne, pretoze to uberie trochu priestoru, ale topanka sa po case natiahne a potom je to v pohode. Davam si ich uz teraz do vsetkych, aj novych topanok. Ked sa zacnu vlozky rozpadat, vyhodim a dam nove.

tak

nozicka, este Ty potrebujes aby Ta Tvoje nozicky dobre a zdravo niesli zivotom, preto ich pochval ake su sikovne, ved aj su, ... co tak dat si usit na mieru topanky, ... napis Tvoj nazor, ...

opalka

ja uz preventivne lepim leukoplast na tie miesta
kedysi som si pod leukoplast dalalist skorocelu, taky kusok, prijemne to chlady, je to maksie a lieci to
ale inak ako prelepit si to, to nevyriesis... tiez mam v kazdych topankach okrem tenisiek dotlacene nohy a je jedno,ci su lacnejsie,ci drahsie
este by som povedala, ze tie lacnejsie skor povolia,mylsim material, ze skor sa prisposobi nohe,ako ine...
asi som velmi neporadila,ale aspon vies, ze nie si sama, ja mam obcas aj 5 leukoplastov na nohe :D