PRIF UK Biologia

Príspevok v téme: PRIF UK Biologia
BBenita

Ahojte :-)
V septembri nastupujem do prveho rocnika na UK na biologiu.
Chcela by som sa popytat na par veci ludi, ktori tam uz studuju, pripadne tu stretnut ludi, ktori budu moji buduci spoluziaci :-D
V prvom rade sa chcem opytat, ci nahodou niekto nevie, kedy mam ocakavat definitivne rozhodnutie o prijati... Lebo list o tom, ze ma mozu prijat bez prijimaciek mi prisiel uz davno, v zozanem prijatych som, ale definitivne prijatie stale nikde. Budu to rozposielat az po prijimackach vsetkym naraz?
Duha vec, ktora ma zaujima sa tyka neskorsej specializacie. Treba uz v provom rocniku vediet, na co sa chcem specializovat a podla toho si uz vyberat aj povinne volitelne a volitelne predmety? Alebo sa staci definitivne rozhodnut az neskor?

lioness_01

predpokladám, že v indexe už pečiatku o riadnom zápise máš, tak akú ďalšiu by si chcela?

a áno, volíš si predmety len pre zimný semester...

bože, ľudia, prečo si niektoré veci tak strašne chcete komplikovať? na zápise vám isto povedali čo a ako...

B*

Ahoj, su tu nejaki prvaci???(alebo hocikto kto by mi vedel poradit)
Chcem sa opytat ohladne zapisu povinne volitelnych a volitelnych predmetov do indexu a AIS2.
Totizto na zapise nam povedali, ze si zatial mozeme do indexu napisat len povinne predmety a potom doma si mame dopisat pod peciatku o riadnom zapise aj ostatne + si ich doplnit aj do zapisneho listu v AIS2.
Tak sa chcem opytat, ze ked si dopisem do indexu tie predmety, musim si ist na studijne po dalsiu peciatku? A mam si tam dopisat predmety zatial len na zimny semester?
Pretoze do AIS2 si tie povinne volitelne, pripadne aj volitelne predmety zapisem do 20.9., cize to bude v riadnom termine, nie pocas zmien. Tak teda neviem ako s tym studijnym... Ak tam treba dalsiu peciatku ci si po nu treba ist hned pri nastupe do skoly alebo ako...

BBenita

Vevericka, dakujem za odpovede na moje otazky :-)
Kazdopadne, bude to zaujimave :-D ja som najskor bola velmi sklamana, ked ma nevzali do Brna,. ale teraz uz som dospela do stadia, kedy sa aj na tu biologiu tesim. Biologia ma vzdy bavila, hlavne posledny rok na strednej, pretoze sme mali skveleho spanielskeho lektora.
Teraz uz len cakam na definitivne prijatie a prihlasovacie udaje do systemu, aby som si mohla podat ziadost o intrak. Idem zajtra na dva tyzden prec, tak dufam, ze to vsetko v pohode stiham.

vevericka

fu neviem ake predmety vam nechali ci zrusili..ja som napr mala mikroskopicku techniku hned v pravku a tam sme zabijali mysku..humanne..jednu na cele cviko, lebo bolo treba krv plus anatomia mysky..ono zo zaciatku mi to tiez bolo divne, ze chuda myska..ale casom si zvyknes..ak budes robit diplomku niekde v labaku na savke alebo tak ,tak tiez budes zabijat mysky(potkany, muchy, prepelice podla typu) a v pokusoch byva tak 50 mysiek priemerne..vyhodou je, ze nemus trpet takze ich vzdy uspavame..to jedine ma ukludnuje.

co sa tyka chemie vraj vam to dali na jeden semester..no u nas to nebolo nejake velmi sitove..bioorganicka bola v pohode, to uci velmi zlaty skusajuci a na seminari sme preberali vsetko, co bolo treba..a anorganiku..tam skuska bola o stasti a nalade skusajuceho..ale nakoniec spravili vsetci..biochemia je tazsia ale ta bola az v druhaku

BBenita

a pokusy kde sa pouzivaju zvierata pocas studia? lebo neviem, neviem ci som ochotna to robit...ale bolo mi povedane, ze sa tomu da vyhnut nejako, uvidim co to bude....
a este jedna otazka...ako je to s chemiou pocas prveho rocnika? lebo sice mam ukoncene spanielske bilingvalne gymnazium so zameranim na prirodne vedy, ale nemala som stastie na slovenskeho chemikara, takze s chemiou na tom prave najlepsie nie som. Myslis, ze je potrebne aby som sa do tej chemie pocas prazdnin pozrela?

vevericka

bb..pokusom podla toho kde sa chces uplatnit..ak by si chcela robit niekde v nemocnici diagnostiku..nebudes robit so zvieratami..vo vede ako kde..na studium nadorov sa pouzivaju zvierata, genova terapia tiez..v zavislosti od danehio pokusu..ci treba modelovy organizmus alebo nie..niekto robi s dorsofilami niekto s mysakmi niekto s potkanmi..

co sa tyka uplatnienia..tak molekularka ma asi najlepsie lebo tu teraz potrebuju uz aj botanici..a praca no bud vyskum, reprezentant alebo este vsade mozne po nemocniciach (teraz uz kazda nemocnica na diagnostiku vyzaduje molekularnikov,alebo genetikov ,proste zameranie biologa), dopredu ide aj kriminalistika otvaraju sa nove centra kde nas treba, plus sa otvaraju sukromne diagnossticke centra na testy otcovstva, prenatalnej diagnostiky..ci aj nove IVF stanice..tam tiez potrebuju novych
ludi, plus farmaceuticke firmy hladaju ludi do svojich vyvojarskych centier, kozmeticky priemysel detto..uplatnenie najdes

co sa tyka studentov. no hej beru tak cca 300, nas bolo tiez tak a k statniciam sa nas dostalo cca 90..je dost silne sito..teraz nas je v rocniku moelkularnickov 30 a biotechnologov 10..