PRIF UK Biologia

Príspevok v téme: PRIF UK Biologia
BBenita

Ahojte :-)
V septembri nastupujem do prveho rocnika na UK na biologiu.
Chcela by som sa popytat na par veci ludi, ktori tam uz studuju, pripadne tu stretnut ludi, ktori budu moji buduci spoluziaci :-D
V prvom rade sa chcem opytat, ci nahodou niekto nevie, kedy mam ocakavat definitivne rozhodnutie o prijati... Lebo list o tom, ze ma mozu prijat bez prijimaciek mi prisiel uz davno, v zozanem prijatych som, ale definitivne prijatie stale nikde. Budu to rozposielat az po prijimackach vsetkym naraz?
Duha vec, ktora ma zaujima sa tyka neskorsej specializacie. Treba uz v provom rocniku vediet, na co sa chcem specializovat a podla toho si uz vyberat aj povinne volitelne a volitelne predmety? Alebo sa staci definitivne rozhodnut az neskor?

lioness_01

BBenita - neštudujem síce na tejto fakulte, ale študuje tam môj priateľ - tiež odbor biológia , takže už som v daktorých veciach zbehlá :D

najskôr ti chcem pogratulovať k prijatiu :)

no a k téme - list o prijatí ti príde do týždňa, možno do dvoch... neviem presne ako je to na PriF UK, ale celkovo vrámci UK to chodí tak, do konca júna, prípadne až začiatkom júla. ak si v zozname prijatých na stránke alebo na nástenke alebo neviem kde, tak si prijatá a nemusíš sa stresovať :) ten papier ti príde, nemaj strach.

v prvom ročníku nemusíš vedieť na čo sa chceš špecializovať, začneš sa rozhodovať až v druhom ročníku, keď si aj začneš vyberať tému na Bc. prácu a predmety, ktoré tým pádom budú tvoje profilové sa budeš musieť fest učiť aby si mala dobré známky a na Mgr. štúdium ťa potom zobrali na tú katedru na ktorú budeš chcieť ísť...

ak chceš, spýtam sa priateľa či ti môžem dať na ňho kontakt, a môžeš s ním pokecať :)