Manipulacia vo vztahu

Príspevok v téme: Manipulacia vo vztahu
AdamKrt

Myslite si, ze je nutne hrat pretvarku niekedy vo vztahu ? Mam niekedy pocit, ze cim viac sa clovek snazi urobit pre druheho, tym to ta osoba viac zneuziva a nevie ocenit, co clovek pre nu robi. Ked uz nestacia slova, vysvetlovanie a dana osoba jednoducho ignoruje nazory partnera a egoisticky presadzuje len tie svoje...

Mate s tym skusenosti ? Co pomaha ? Hrat sa na nedostupnejsieho, odplacat to rovnakym metrom ? Hovorim o situaciach, ked uz clovek skusal vela krat komunikovat, vela krat sa mu vselico naslubovalo a mnoho krat zase ignorovalo...

Mam taky pocit, ze cim sa clovek lepsie sprava, tak partnerke to sice vyhovuje, ale horsie pre neho... Potom existuju zase naopak vzorce spravania, ked partner je hajzel a partnerka na nom visi.

Je lepsie byt vo vztahu trochu hajzlom ?To si ludia nevedia vazit dobrych vlastnosti ? Ci nevedia vyrovnanie zit, ked im chyba adrenalin z hadok, alebo nevedia co od dobroty ?

Alebo je dobrak u zien povazovany za blba s ktorym si mozu kyvat...?

soffa

vies hovori sa ze jeden vo vztahu musi byt ten zly.a ze vecsinou zle zeny maju dobrych partnerov.ale k veci.ty musis vediet ci ti to vyhovuje byt dobry vo vztahu.ja som za kompromis.moj vztah s priatelom ktori je navlas odlisny(ale nie v tych veciach a nazoroch o zivote,ako chceme zit,myslim tym v dolezitych veciac)je povacsine o kompromisoch.inak sa neda.vies nemozes vzdy ustupovat,lebo ti bude cely zivot skakat po hlave.a cim viac si to bude uvedomovat tym viac ti po tej hlave skakat bude.niekedy sa zatni aj ty a nepopust.

cajik

hmm.. tak ja ti neviem.. tazka situacia.. aj tak skusaj nieco vymysliet.. ci budes s nou chodit dalsich "iks" mesiacov v takomto stadiu ked nevies aka je pravda?

doubledog

Adam, ty si fakt cudak.
sa rozhodni, bud jej budes tolerovat to jej spravanie, ale nie.

dovody moze mat rozne, je to v podstate jej vec (tipujem, ze ide hlavne o peniaze, ktore jej dava exmanzel a o ktore by prisla, ak by zverejnila vztah s tebou), ale je na tebe, ako k tomu pristupis.
teraz si v pozicii akehosi nahradnika, ale nevyzera to, ze by ti to stacilo.

AdamKrt

Nemam. Papiere som videl, je rozvedena. Ak neboli kopie falosne... To vsak nebrani tomu, aby bola financne zavisla na exmanzelovi.

cajik

prisla o byt.. sa da vylozit vselijak.. nechcem sudit ale moj brainstorming je k tomu asi taky ze : jasne, ze by prisla o byt, keby ju muz vyhodil.. mozno nie je ani EX. vyhodil by ju mozno prave preto, ze si tam doniesla nejakeho chlapa.

ktovie no... nepoznam tu situaciu.. a nemas v tom jej meste nejake kontakty ?? nejak si zistit cez inu osobu, ze ako to vlastne cele je?

AdamKrt

Tomu mladsiemu som povedal, ze som jej priatel. Ako mu to ona potom vylozila, tazko povedat... Ale deti obcas vetria, ze komu to vola a vedia, ze casto vola. Inokedy to zase pred nimi utajuje. Tazko povedat... Mam z toho gulas.... Ono to jednoznacne neni ani tak, ani tak.

Ona si vie dobre vymyslat, je mozne ze aj doma klame. Neviem... :(

Raz som bol u nej a potom mala vraj problem, ze skoro prisla o byt...

cajik

vyhodil by ju z domu ze si tam doniesla dajme tomu ze by povedala ze si "znamy/kamarat" ???! ... come on...
to asi nebude spolubyvajuca ale spolubyvajuci ..
a len tak na okraj - si si isty, ze jej deti vedia o tom ze si jej PRIATEL ? lebo to ze si sa mu sam predstavil je pekne ale.. on si moze mysliet ze si mamin znamy, kamarat, kolega... a vies co im povedala ona o tebe ? .. veris jej ? ..

AdamKrt

To sa neda. Byva dalej a keby som tam aj siel, ma vraj spolubyvajucu, byt jej financuje exmanzel a nesmie si vodit navstevy a bla bla bla... Ze by ju vyhodil z domu.

Velmi podivne vztahy. I na byte je jeho meno, na schranke... Nedal by som ruku do ohna, ci tam nebyva. Vraj sa tam len obcas ukaze pozriet deti... Do domu sa clovek nedostane. Je tam elektronicky vratnik. Proste si myslim, ze by ma nepustila. Nechce, aby ma videli deti, na druhu stranu o mne uz vedia. Jednemu som sa predstavil, ked som mu blahozelal ku sviatku, druhemu zase radil s nejakymi technickymi zalezitostami, ked ma pocul na hlasny odposluch. Oni vedia o mne, ale predstavit ma aj tak nechce. Je to take divne, ze neviem vobec na com som...