Manipulacia vo vztahu

Príspevok v téme: Manipulacia vo vztahu
AdamKrt

Myslite si, ze je nutne hrat pretvarku niekedy vo vztahu ? Mam niekedy pocit, ze cim viac sa clovek snazi urobit pre druheho, tym to ta osoba viac zneuziva a nevie ocenit, co clovek pre nu robi. Ked uz nestacia slova, vysvetlovanie a dana osoba jednoducho ignoruje nazory partnera a egoisticky presadzuje len tie svoje...

Mate s tym skusenosti ? Co pomaha ? Hrat sa na nedostupnejsieho, odplacat to rovnakym metrom ? Hovorim o situaciach, ked uz clovek skusal vela krat komunikovat, vela krat sa mu vselico naslubovalo a mnoho krat zase ignorovalo...

Mam taky pocit, ze cim sa clovek lepsie sprava, tak partnerke to sice vyhovuje, ale horsie pre neho... Potom existuju zase naopak vzorce spravania, ked partner je hajzel a partnerka na nom visi.

Je lepsie byt vo vztahu trochu hajzlom ?To si ludia nevedia vazit dobrych vlastnosti ? Ci nevedia vyrovnanie zit, ked im chyba adrenalin z hadok, alebo nevedia co od dobroty ?

Alebo je dobrak u zien povazovany za blba s ktorym si mozu kyvat...?

AdamKrt

sway:

to predstavenie ma svoj dovod. Pretoze mi klamala v zasadnych veciach - o svojom veku, o tom kde byva, o svojom priezvisku, o tom ze ma dieta, neskor sa ukazalo, ze dve. Dokonca to druhe zatajovala, aj ked sa to prevalilo. To, ze sa bezdovodne niekedy zatajuje. Napise SMS, vypne mobil. Vola iba kedy ona chce, abz ju nikto nepocul. Proste je tam tolko zalezitosti.... Z mojej strany bolo vsetko otvorene. Spoznala moju blizku rodinu, vlastne i jej ostatok. Ona o mne vie vsetko, ja o nej minimum a este aj to je tak skreslene, ze neviem, kde je pravda.

Som zvedavy, keby toto Tebe partner urobil, co by si hovorila... ;-)

tak:
myslis si co chces. Mas predsudky a nepoznas situaciu, aj ked Ti ju vylicim... Tiez budes asi ten pripad cloveka, co sa diva a nevidi. Pocuva a nepocuje.

tak

Adam, ... maj si svoju pravdu, kludne si mysli co si myslis, konaj, ako uznas za vhodne, mne sa to nemusi ani pacit ani nepacit, ... ja respektujem Tvoj nazor, ... za svojimi slovami si ale stojim kedykolvek, ...

sway.

Adam To,ze TY chces aby ti predstavila rodinu, je zatial len TVOJA potreba.Ona to spravit zjavne nechce,cize ju do tych klamstiev a prazdnych slubov sam tlacis.Asi ta ma rada a na jednej strane by ti rada vyhovela,no na druhej nie je o tom sama presvedcena-cize to nespravi...Niekedy je to tazke a ja som za nazor,ze partneri by mali robit veci pre toho druheho dobrovolne, z lasky a zo vlastneho chcenia.Ak je to inak a zachadza to tak daleko,ze jej davas ultimata,je nieco zle. Ak ta jej spravanie robi nestastnym,mozes to predsa kedykolvek ukoncit.

AdamKrt

tak:

tak lepsie citaj... Vsetko, od Teba povedane som uz niekolkokrat skusal. Ba i viac. Takze to vyznieva, ze sem dojdes len provokovat. Niekto je proste povaha aka je a tazko ho zmenit. Keby to bolo jednoduche, ako si predstavujes, na svete by nebolo nezhod, vojen atd...

Aj v rodine mam takeho pribuzneho, ktory ma svoju pravdu a kazdy, kto povie inak je hadam nepriatel. Takze niekedy sa mozes akokolvek snazit, pokial neni vola, neni cesta. Ak nemas nejaku novu dobru radu, tak opakovat stare a davno vyskusane zakladne zalezitosti vysvetlovat nemusis. Mne kritika nevadi, mam ju dokonca rad, ale ked je konstruktivna a zaklada sa na pravde...

tak

Adam, absolutny nesuhlas, ... ja toto forum povazujem za vyborne a aj pomaha, ale len tomu kto si pomoct chce, a tak to vidim ja, ...

AdamKrt

Ten postoj z niecoho vychadza. Naviac to neni moja zena-manzelka, len priatelka.

Ja som otvoreny a davam jej sancu i teraz. Bude len na nej, ci to bude vediet akceptovat a vediet sa korektne spravat. Ja po nej nechcem nic ine, len aby sa spravala tak, ze ma ciste svedomie a nespravala sa tak, ako nechce, aby sa iny spraval ku nej. Nic svetoborneho, ale pre egocentricky zameraneho cloveka je to tazky boj. Mozno sa zda, ze som zaujaty, ked sa takto vyjadrujem. Ale to neznamena, ze to neni pravda.

tak:
skor mam dojem, ze tu chodis provokovat... ;-)

tak

Adam, ja tu vidim zaujatost z Tvojej strany voci Tvojej zene, silny negativny postoj, ... strata sance na zivotne vzajomne fungovanie, ...

AdamKrt

tak:

precitaj si radsej diskusiu... ;-)

Komunikacie bolo HODNE. Ja som komunikativny clovek a nemam problem presne a konstruktivne pomenovat problem a vytvorit aj riesenie. Lenze druha strana musi byt ochotna akceptovat nazor druheho a vediet robit kompromisy. Ja som sa jej pytal a ona je uplne stastna, jej nic nechyba, vsetko je super, velmi ma miluje. Lenze jej spravanie hovori nieco ine. Klamstva v obzvlast zavaznych veciach, zatajovanie sa, nedodrzanie slubov. Ona proste vidi od zaciatku len seba a svoje zaujmy. Druheho su jej ukradnute. Ma dvojaky meter. Jej by take spravanie vadilo, keby som to urobil ja. To uz by so mnou davno nebola... Lenze aj ked najdem riesenie, sposob, ona je ako pstros. Schova hlavu do piesku a nechce nic robit.

tak

Adam,

ja si nemyslim, ze neexistuju vzorce spravania, ... a pomaha aj obycajny rozhovor, ale obidve strany, ale ked si Ty povies, ze spravanie toho druheho neospravedlnujes, tak mu nedavas vlastne ziadnu sancu, ...