dekubity 3 stupna

Príspevok v téme: dekubity 3 stupna
elena334

Dobry den potrebovala by som radu ohladom dekubytov 3 stupna...mam starku krora ma jeden na sedacom svale a potrebujem ho vyliecit..ako na to..moja situacia je taka ze starka ma 80kg a ja len 50 a prave preto mi brat dvakrat za den pomoze babku z postele dat do vozika...starka ma plienku co rano je ta rana trosku mokra od mocu ale sama s nou nevladzem, dalej nechce pit tak ju nutim aspon salku mineralky a struham jej jablka a davam polievku, stravu ma viacmenej zdravu...kupeme ju 3ja tak cca raz za mesiac a inu hygienu je robim na lozku fakt sa to neda je pre mna tazka a problem je aj to ze ked ju chcem dat na inu stranu ako polohovat tak sa jej zle dýcha a dusi sa..ma aj v postel poslozku dekubitnu a na ten decubit jej davam peroxid vodika a naplast od lekarov a koliecko vliastne vyrobene ...prosim vas vie niekto ako jej vyliecim ten dekubit??? (vlastne ten dekubit jej vznikol v nemocnici a tam mi nevedia poradit, dali mi len naplast) dakujem velmi pekne za rady

jajkafr

elenka
v nemocnici sa používa väčšinou Betadine na dezinfekciu a potom ako krytie Inadine to je jódom napustená gáza tá sa priloží a potom prelepí sterilným krytím... tiež sa používa Chlorophyl derma (neviem či som to správne napísala) je ta taký sprej... v čechách som videla úžasné výsledky po používaní Hyiodine je to drahé, ale stojí to zato... viac info na www.hyiodine.cz dekubity sa liečia veľmi ťažko zvlášť keď je to už vysoké štádium... tiež by bolo vhodné polohovať ju tak, aby neležala na dekubite, ale v tvojom prípade to je asi dosť ťažké... čo sa týka polohovania odporúča sa počas dňa každé dve hodiny a v noci každé tri.. ako prevencia dekubitov masáže minimálne oru hygiene 1-2 x denne môže byť aj častejšie stačí natrieť najmä chrbát nejakou masťou dobré sú aj alpové také tie pepermintové... a hlavne polohovanie chrbát, ľavý bok, pravý bok, brucho, a samozrejme vysádzanie do kresla... abby nesedela na dekubite tak posadiť na nafukovacie koleso... možno by nebolo zlé vypodkladať ju nejakým vankúšmi alebo valcami plnenými polystyrenovými guličkami s tým som sa zase stretla v čechách na stáži v hospici pacienti si to veľmi pochvaľovali... tiež sa podkladá pod zadok koleso môže byť aj nafukovacie aby netlačilo na ten dekubit ak chceš podložiť to nafukovacie koleso je dobré ak ho predtým oblečieš do obliečky na vankúš alebo aspoň prekryješ plachtou... držím palčeky a ak budeš mať ešte nejaké otázky kľudne napíš ak budem vedieť poradím...

Ivka 1

Elenka napis mi na mail ak chces ale velmi pekne sa da pomoct sprayom aloe s propolisom,prestriekat , nechat posobit 10-15 min , okolie dekubitu natriet aloe kremom gelovej konzistencie a priamo na ranu je potrebny propolisovy krem. Mam s tym velmi dobre skusenosti u leziacich pacientov.

simona_jana

Ahoj. Neviem ti poradit, ale dojala si ma svojou velkou laskou. Mne nedavno odisla babka navzdy, nedala nam moznost starat sa o nu. Snad ti niekto poradi.