Kosti

Príspevok v téme: Kosti
gloso

Mam menší problem potreboval by som aby ste mi pomohli.Som chalan mam 16 rokov a mam problem z nohami a predlaktim...ked beham tak ma trochu bolia predkolenia(píšťala).Minule ked ma kopol do nohy kamoš pri futbale tak som myslel,že zomriem.Predlaktie ma bolí ked cvičím biceps,niekedy musim prestať lebo citim velku bolesť..Dufam že to neni osteropoza,,nesedi mi to pijem vela mlieka,jem vela mliečnych vyrobkov atd...
kto by mi vedel pomocť tak nech mi tu odpíše budem velmi vdačný.

gloso

ja spim v trenkoch staale ,a chodim dakedy v teplakoch po dome bez trika,ale iba ked je teplo,,ale neviem či to može byť prechladnutie lebo to už mam trochu dlhšie,najprv som to mal len na jednej pištale,ptm sa mi to chytilo aj na druhu a nakoniec ked som začal cvičiť bicak tak na predlaktie,,,kedysi som behaval stale na futbale a teras mi robia problemy nohy omg

PAX

Ovecka - preto som spomenul vlastnu vahu pretože ma ešte len 16 a je vo vyvoji preto nie je rozumne ešte zaťažovať takto chrbticu aj klby aspon do tej 18-ky a samozrejme ze su efektivne pri poctivom cvičeni a spravnom treningovom programe (zostaviš si ho sam alebo ti ho zostavi tvoj trener ale nie je nutny)

gloso - ak ťa bolia kosti pri dotyku tak najlepšie bude aj zajdeš za svojim lekarom, nech ťa pošle na neake vyšetrenia, RTG alebo rovno za ortopedom. Nie je dobre takto hazardovať so svojim zdravim hlavne čo sa týka kosti kedže ich budeš potrebovať po cely život a riskuješ že v starobe s nimi budeš mať važne problemy

Gregory House

Teda ak si si isty, ze ide o kosti, a iba o tieto konkretne, moze ist aj o bezne prechladenie. Nevehal si v sortkach a v kratkom tricku po vonku ked bolo chladno??

gloso

cvičim každy den okrem vikendu,,,a cvičím správne nerobím neake chyby a cvičim aj s vlastnou vahou,,,nohy raz za tyžden tak tym to nebude asi a bolia ma tie kosti ked sa toho dotknemz vnutornej strany

0vecka

no s tou vlastnou vahou nesuhlasim ze je efektivnejsia ale je pravda ze ked ma chlapec 16 rokov tak by nemal davat nejake vahy.... co sa opasku tyka to je dost diskutabilna tema dost vela ludi je aj proti opasku... s tou chrbticou ciastocne suhlasim....

ale ja som to mal tiez s tym predlaktim ked som isiel s vahou hore ale ono si to casom zvyklo tu je hlavne to zatazit aby to clovek citil uplne minimalne (ak sa nejedna o chronicku bolest) a ono si to zvykne teda ak sa jedna o tie mekke tkaniva,,,,

PAX

Cvičiš s činkami alebo na strojoch? Ak ťa bolia kosti z posilňovania tak asi niečo nerobiš spravne alebo skus cviky zmeniť alebo sa poradiť s neakym trenerom, po pripade si kup spevnujuci opasok ktory stoji cca 20 Eur, aby cvičenie bolo lepšie, šetrnejšie a efektivnejšie, no pred činkami by som uprednostnil cviky s vlastnou vahou (zhyby,kľuky na rozne sposoby) su omnoho efektivnejšie a hlavne ti šetria chrbticu viac ako ked cvičiš s činkami =) a ktomu ešte povec ako často cvičiš, aj tu plati že všetko s mierou, idealne je ked cvičiš každy druhy den a nezabudaj na strečing ktory je pri tom velmi doležity aby si nedostal rozne svalove krče alebo aby si ich nenatiahol

0vecka

a sisi isty ze su to kosti?? a nie tie slachy alebo svaly?? napr to s tymi pistalami mam aj ja pri behu ale to su skor tie mekke tkaniva...