privesok s vlastnym menom

lost

+ Striebro ma velmi vysoky ton, ak sa buchne o iny kov.. dat si ho na brusko prstu a klepnut o neho a uz to pocut :)

lost

Striebro ma vysoku hustotu, presne 10.49 gramov na centimeter kubicky...

Ked uz tak, da sa sravit jeden nie velmi presny test.

Potrebujeme:
- vahu
- pohar
- vodu
- striebro

1. Odvazime striebro na vahe.
Povedzme ze bude vazit 10.00gramov
2. Nalejeme do pohara vodu, dame pohar vohy na vahu, co najpresnejsie odvazime, zapiseme si udaj. Povedzme ze bude vazit 100.00gramov
3. Namotame striebro na snuru a ponorime do pohara vody, nesmie sa dotykad dna, ani stien pohara a nasledne ho odvazime, povedzme ze bude vazit 101.04gramov, cize cistych 1.04gramov
4. Pouzijeme rovnicu "vaha na vzduchu" deleno "vaha vo vode", cize:
10.00/1.04 = 9.615

Malo by to byt 10.49

Kde nastala chyba?
1. Su tam mikrovzduchove bublinky, co extremne znizuju to cislo + snura ma inu hustotu.

cize 9.615/10.49 = 0.916 alebo 91% striebro, co je vlemi realne ze je realne striebro :)

Test je sice uplne "nanic", ale je to zaujimave :D

Skusal som to takto a vyslo mi clekom presne.. len je tam ta nepresnost..

Keby sa niekto nudil, moze doma skusit, tu je aj video navod:
www.youtube.com

senhoritaaa

noo akurat predvcerom som sa "stretla" s takym priveskom a ta dotycna to mala zo zlata ktore doniesla tiez dala roztavit a mala to za 4tisic este po starom svoje striebro + retiazka ktoru musela kupit ..ale striebro by malo byt lacnejsie.. no..inak ja osm to videla na tej stranke inzercia.sk aj sompisala mail ale neviem ci je to prave striebro alebo asponnejaky material ktory nezajde ako bizutka.. no len este som sa odpovede nedockala..

mate59

lost - striebro je síce na vysokej cene,ale skús ho predať,zo srandy sa spýtaj v zlatníctve za koľko ti vykúpia tvoju starú striebornú retiazku je to fakt 10 centov za gram.Ale dobre sa predá zubné zlato.

lost

A je pravdepodobne ze to bude lacnejsie a jednoduchsie ako roztavit "stare" striebro a z neho nieco vyrobit, lebo neviem si predstavit kde presne by sa to dalo urobit (mozno ako mate59 pisal ze zlatnik), len ktovie ake premie by chceli na jednu zakazku..

Asi jedine ze by si to striebro predala a z toho to objednat.

No mozno by niekto vedel lepsie, kto sa do toho vyzna :)

lost

Ten privesok z ebay je 22.2 karatovy (ak sa vobec striebro karatuje), ma 92.5% striebra z celkovej hmotnosti..
1.5cm vysoke je velke pismenko
0.7cm vysoke je male pismenko
1mm hruba je samotna retaz
mozes tam dat 10 znakov, aj viac ale plati sa za to nieco (neviem kolko)
dokona si mozes zmenit velkost, v zacislosti na pouzitom type pisma - fontu..
tusim ze je pismo 1mm hrube.

do 3 tyzdnov to mas doma.

lost

nevsimaj si toho prveho uzernika zo slovenskej stranky... nenavidim takych chujov so 100% prirazkou, da sa prosim odstranit ten prvy link, please? :)

ebay = 25 doalrov a 3 dolare za postu
to je cca 23 eur..