neregistrované tabletky

ivana45

nuz, elviee, rada sa mylim. Moj zoznm Isoprinosine neobsahuje.
Kolko je teda aktualna celkova cena a kolko plati poistovna ?

ivana45

"Imunoprinosin" google nenasiel. Bude chyba v nazve, najviac mi to pripomina Isoprinosine, ako ostatnym tu.
Isoprinosin je registrovany, bezne pouzivany liek. Nie je v zozname liekov, na uhrade ktorych sa podiela poistovna, tj. pacient si cely liek plati sam.

llek

Na to aby ti lekar predpisal neregistrovany liek, musi najprv poziadat min. zdravotnictva o suhlas na dovoz neregistrovaneho lieku. ked ma suhlas MZ musi napisat ziadost do pistovne o uhradu neregistrovaneho lieku. ked to ma- na urcite presne definovane obdobie a vymedzeny pocet baleni, tak ti to moze predpisat. Nechutna byrokracia, ale co nam ine zostava. Pri podavani neregistrovaneho lieku prebera lekar vsetky rizika na seba, ale inak to nie je nic nelegalne. Casto je to jedina moznost, ako podat pacientovi liek, ktory potrebuje. V posledenj dobe sa nam stava, ze pri niekotrych dobych a lacnych liekoch sa firme neoplati predlzovat registraciu, tak sa jednoducho dostane do kategorie nereg liekov, mozno je to presne historia aj Isoprinosinu.

jajkafr

Martin
možno ide o iné balenie niektoré balenia nemajú registráciu, ale ak liek nemá registráciu nemajú ho ani v lekárni takže ak ti ho vydali v lekárni tak to je v pohode

Gregory House

ibaze, neregistrovane lieky sa u nas nepredpisuju, takze klames, zohnal si si nelegalne lieky a bojis sa, ci Ti neuskodia. Chod za dilerom, on Ti to povie

Gregory House

Ak ich prepisal doktor a nebol ozraty a bol privedomy, potom je to v poho, ide pravdepodobne o experimentalny liek. tieto lieky sa nedostanu tak daleko bez klinickych testov, takze nestresuj

Gregory House

Ak ich prepisal doktor a nebol ozraty a bol privedomy, potom je to v poho, ide pravdepodobne o experimentalny liek. &tieto lieky sa ned