Problém- chlap (i)

Príspevok v téme: Problém- chlap (i)
Mellanie30

Ahojte,
potrebujem sa tak trochu vykecať, možno nabrať aj nejaké nové rady a pod. Bola som so svojim priateľom 3 roky a 8 mesiacov a včera sme sa rozišli. Ako rozídení sme boli už častejšie, ale teraz to prišlo znovu. Ľúbim ho, ale keďže je môj prvý neviem či je to ozajstná láska. Je ku mne nežný, dobrý, viem skrátka, že ma miluje. Niekedy mám pocit, že to až preháňa (nedá mi dýchať, nemám trochu súkromia a času na seba, lebo chce byť stále so mnou). Nevadilo by to lebo raz za čas to je milé, no nie vždy. Preto som usúdila, že moja láska k nemu nie je až taká silná ako jeho ku mne. Nechcem ho ťahať za nos, lebo viem, že ho milujem no často sa stretávam so skúsenosťami ľudí, ktorí tvrdia, že tie naše časté hádky a pod, že je lepšie keď sa rozídeme a keď si nájdem ozajstnú lásku pochopím čo to láska naozaj je. Lenže ja mám obavy. Mám strach, že práve on je ten pravý a ja ho "vymením" a urobím chybu. Keď čítam, akí chlapi naozaj sú, je mi z toho zle. Existujú vôbec muži, ktorí dokážu svoju ženu nepodviesť a vážiť si ju? Alebo je to tak, že to majú dané od prírody a bohužiaľ my ženy s tým nenarobíme už nič? Ako sa mám teda zachovať možno to bude znieť hlúpo a mnohí si pomyslia, že toto dospelá žena nemôže napísať, ale občas začnem pochybovať, že keď ho stratím nenájdem si už žiadneho, ktorí by mi vyhovoval a ktorí ma bude brať takú aká som....

isabella

Mellanie30, nech zazivas cokolvek, mas o chlapoch dost skreslene nazory, drzim palce aby si nasla niekoho kto ti vyhovuje...
btw, mne rozhodne nepride samozrejme, ze chlap zacne podvadzat, netreba chlapov hadzat do jedneho vreca, ved takisto su zeny, ktore nedokazu byt nikomu verne... toto su len zauzivane stereotypy, ale netusim preco tomu stale kazdy veri a kazdy to tym ospravedlnuje...

Mellanie30

Ja iba túžim byť šťastná. :) Bolo mi s nim fajn, ale občas mám pocit, že to boli iba stavy závislosti jeden od druhého. Totiž vyše 3 roky s jedným človekom by ani nevadilo, lenže obaja sme zanedbávali navzájom kvôli sebe svojich priateľov a stále sme boli spolu. Len my dvaja. To, že o mňa má až príliš záujem považujem skôr za pozitívne, lenže hoc už som dospelá žena mávam stavy úzkosti, v ktorých pociťujem obavy, že keďže som sa na 3 roky oddala iba jemu zatvorila som oči pred ostatnými a teraz neviem či práve on je ten pravý pre mňa. Či práve obaja sme pre seba. Hovorí sa ,že keď je človek naozaj zamilovaný tak vie, hoc je to jeho prvý priateľ, že práve on je ten pravý. Ale ja mám občas pocit, že ja si to myslím iba práve kvôli tomu,že som mala iba jeho. Priatelia iba v škole a výnimočné výchadzky s nimi.

rony26

dat muzovi dostatok sexu a tym si ho udrzat by bolo asi prilis jednoduche, nie? :)...to uz ozaj ako keby sme boli len nejake zvieratka...to su take myty, ze treba po prichode z roboty dat muzovi teplu veceru, otvorit mu pivo k futbalu, potom sex a diamantova svadba je na dosah...nuz ale potom sa netreba cudovat, ze niektori si tak manzelstvo naozaj predstavuju

rony26

odpovedz si na par jednoduchych otazok: Bola si s nim stastna? ... Rada si s nim travila cas? ... Ked ste neboli spolu chybal ti alebo si skor pocitovala akusi ulavu? ...to ze ti nedal dychat, bolo myslene tak, ze to hranicilo so ziarlivostou, kontroloval ta kde si, s kym si, zacinal byt majetnicky co sa teba tyka?...lebo ak to prechadzalo uz do takychto extremov, tak to si rozhodne netreba mylit s laskou
a urcite su na svete aj "dobri" muzi, no ked takych stretnes, nikde nie je napisane, ze o par rokov sa niekde neobjavi este niekto lepsi...cize ako zivot plynie tak aj "ten pravy" moze mat viacero tvari, mozu sa menit tvoje poziadavky, mozes sa "prejest" niecoho co si sice dlho hladala, nasla, no uz ti to lezie krkom a zacnes hladat nieco ine...viem si zivo predstavit, ze ak by si neskor mala vztah,v ktorom by ti priatel poskytoval volnosti kolko by sa ti ziadalo, tak by ta casom zacali trapit otazky ci ta vobec lubi, ked s tebou travi tak malo casu a podobne (ale to je len cista teoria)

Mellanie30

Ako ja viem, že vzťah je o tom, že sa treba tolerovať, ustupovať, že stále sa nájdu chyby, ktoré tá druhá osoba bude mať. Naučila som sa pochopiť druhé pohlavie, to ,že ženy sú iné neznamená, že muži sú zlí, alebo čosi také. Chápem ich správania, že sú občas odlišní od nás žien a naučila som sa to tolerovať, len mám strach ohľadom toho podvádzania a pod. Vždy som si myslela, že ked bude žena chlapovi dávať dostatok sexu tak ho to ani nenapadne, ale dnes viem, že to všetko boli len moje mylné názory...Bud je chlap príliš nábožensky zaviazaný, alebo je zdravy a žene sa ho nepodarí udržať si možno iba v stave zaľúbenosti. Potom vyletí ako vtáčik ...či je to inak ? :)

kocka32

neviem ci mozem ale tiez som usla z takeho vztahu a teraz som opat nespokojna lebo terajsi partner z byvaleho nema ani tretinu a ver niekedy mi to velmi chyba. co mi vsak nechyba su ziarlivostne sceny a neustale kontroli. tak sa musis sama rozhodnut. prajem vela stastia.

slobodnaa

Neviem tibike811 si sem nejak zablúdil :-)
Vo vzťahu, kde jeden ťahá za kratší koniec a kde nám niečo podstatné nevyhovuje, tak v takom dlho nevydržíte.

tibike811

Pýta sa kamarát kamaráta: - "Ty počúvaj, keď pretiahnem tvoju ženu, budeme švagrovia?" - "Nie, budeme si kvit!"

AdamKrt

Mellanie30:

ties svoju priatelku hlboko milujem a nikdy by som ju nepodviedol a tiez mame spolu problem. Asi preto, ze chce aby som ju miloval, taku aka je. Lenze ona je egoisticka a vztah si predstavuje, ze kompromisy mozem robit iba ja a ona si moze robit co chce...