Hak? Co to je?

niekto

na tej stranke co som pisal sa spomina aj zvysena pravdepodobnost rakoviny prsnikov

a viacej sexualnych partnerov na to nema priamo vliv cim viac sexualnych partnerov tym je vacsia pravdepodobnosti nakazi virusom hpv ktory zvysuje riziko rakoviny krcka maternice
co je spominane v tom texte ktory som poslal

a znizuje sa riziko rakoviny vajecnikov aby som to prelozil uz cele

lioness_01

ak myslíš rakovinu krčka maternice, existuje predpoklad, že je to spôsobené tým, že ženy užívajúce antikoncepciu majú viacej sexuálnych partnerov, ktorý nepoužívajú kondóm a čím viacej sex. partnerov, tým viacej je šanca na rakovicnu krčka maternice...

niekto

A 1996 analysis of worldwide epidemiologic data conducted by the Collaborative Group on Hormonal Factors in Breast Cancer found that women who were current or recent users of birth control pills had a slightly elevated risk of developing breast cancer.

Evidence shows that long-term use of OCs (5 or more years) may be associated with an increased risk of cancer of the cervix (the narrow, lower portion of the uterus) (12). Although OC use may increase the risk of cervical cancer, human papillomavirus (HPV) is recognized as the major cause of this disease

na druhu stranu

Studies have consistently shown that using OCs reduces the risk of ovarian cancer. In a 1992 analysis of 20 studies of OC use and ovarian cancer, researchers from Harvard Medical School found that the risk of ovarian cancer decreased with increasing duration of OC use. Results showed a 10 to 12 percent decrease in risk after 1 year of use, and approximately a 50 percent decrease after 5 years of use (5).

www.cancer.gov

o to mi ale neslo to bolo len porovnanie tak isto smrtelne moze byt srdcove ochorenie

lioness_01

HAK nie je rakovinotvorná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niekto

co povazujes za smrt sposobenu hak ?
to vobec nemusi byt tak ako to bolo v pripade toho dievcata
hak je rakovinotvorna zvysuje riziko srdcovo-cievnych problemov ,a teda aj rizziko trombofilie .
ked si to tak zoberies mozes zomriet na to ze fajcis ? alebo skor na rakovinu pluc ktora je nasledkom lebo to organizmus uz nezvladal ?

lioness_01

dlhodobé užívanie nie je dôvod na úmrtie... pozri, lekár sa možno nespýta (šak je to biznis) , ale koľko dievčat si ani len neprečíta príbalový leták a pritom tam je to pekne všetko napísané...

niekto

vies ale co je dovod ,fajcenie ,slabe srcde alebo to ze to brala 5 rokov ? vela lekarov nerobi ani krvne testy nie este sa spytat na trombofilne ochorenia v rodine ( pripad byvalej jej mama mala trombozu prave z HAK)
a nemusi hned zabit aby bolo velmi zle....

lioness_01

s tými úmrtiami na HAK je to také... je tam aj článok o tej babe čo na Slovensku zomrela, ale každý z toho pochopí, že nezomrela len tak, ale preto lebo zatajila že užíva HAK a mala problémy so srdcom atď... jednoducho, zatajila info a tým si spôsobila problémy s takým koncom... HAK bezdôvodne ešte nikoho nezabila...

niekto

nejde tak o tu stranku ako o ten clanok
tu gynekologicku co to pisala sa mi podarilo vygooglit
a to dievca tiez na to zomrelo a nebol to jediny pripad napr v Amerike na krabicky davaju podobne varovania ako u nas na cigarety ....