Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Operácia čeluste

Benito19

Ahojte, máte skusenosti niekto s posunom dolnej čeluste? Myslím na zákrok keď sa odreže kus z čeluste a to sa vysunie vonku kde sa fixuje sroubkami. Je to len estetický zákrok alebo plní aj inú výhodu(artikulácia, hlas a pod.) A čo mám čakať po operácií? Dakujem za odpovede

Ketrin 1111

Zdravím, rada by som sa pridala do diskusie a zároveň sa podelila o moje skúsenosti s operáciou čeľuste (mikrogénia). Na túto operáciu som sa odhodlala sama, vyhľadala som potrebných odborníkov, ktorý mi v tom poradili a následne to začali riešiť. Dva roky pred operáciou som musela mať fixný strojček (bez toho by operácia ani nemohla byť, aspoň v mojom prípade, aby sa dali zuby do takej polohy ako to bolo potrebné). Ked som išla na operáciu (operoval ma v KE doktor Hrubala- vynikajúci odborník) hrozne som sa bála, no nakoniec operácia prebehla bez závažných problémov. Horšie to bolo po operácii, kedy som nemohla ani spat, musela som mať stále studený (až ľadový) obklad asi 5-6 dní, bolesti boli dostatočne silne, ale dá sa to zvládnuť. Strava bola tekutá, cez slamku (až 2 mesiace), človek pri tom schudne no ja som veľa neschudla (asi 4 kg, už som ani nemala z čoho lebo už len pred operáciou som mala okolo 46 kg). Inak tak ako som sa bála, tak to teraz vôbec neľutujem, že som také niečo podstúpila. S touto operáciou sa odstránili aj nejaké problemy ktoré som mala .... a som veľmi spokojná a hlavne vyrovnaná sama so sebou :)

katjasmile

Ahojte, ja mám pred 30-tkou a problémy s posunom zubov. Bola mi odporučená komplexná liečba strojčekom a potom s chirurgickým zákrokom kostí sánky v BA. Som rozhodnutá do toho ísť, len neviem s akou cenou by som mala potom v BA rátať. Neviete mi niekto poradiť, prosím. Bola by som Vám vďačná. Môžte poradiť na e-mail: katjasmile@azet.sk ĎAKUJEM.

dominika2513

MireC25 oboznámil ťa MUDr. Hirjak s komplikáciami, ktoré by mohli nastať pri samotnej operácii?
Ďakujem za odpoveď

Miska222

Ahojte mám 23 a v decembri by som mala ísť na operáciu progénie. Rok nosím strojček.
Prosím Vás kto ste boli na operácii v Ružinovskej? Chcela by som sa niečo opýtať ohľadom operácie aj ohľadom pána chirurga.
Ak by mi niekto rád poradil prosím napíšte mi na mail: michaelahusarova@post.sk
Ďakujem pekne

rebeka1711

Ahojte. Mam 24 rokov a fixny strojcek som nosila uz 2x. Prvykrát, ked som mala 12 rokkov a druhykrat, ked som mala 18. No vžy sa mi postupne zuby dostali do stavu ako pred nosením strojceku. Mam problem s hornou celustou, ktora sa mi postupne posúva za predne zuby- progenia. Chcem sa spýtat na tu operaciu. Je to mozne aj bez opätovneho nosenia strojceku? alebo musim znova 2 roky nosit strojcek a operacia bude mozna az vtedy? Mate s tym skusenosti? dakkujem vopred za odpoved.

bizi

ahoj som prave po operacii od pana docenta hiriaka odrezana horna celust chitena asi troma nitmi hybem s tym asi tri milimetre do stran ale ani tak nesedi skusu vadi stolicka 3zuby su pod 60stupnov dovnutra robi to asi 5mm nechcem nic robit nasilu ale priamo po uraze spred 4r.som to vsetko nechal na droty a gumicky a 4r.som iba nadaval preco som nic nepohol momentalne sa mi to hybe a tlacim si celust akolen najlepsie viem na miesto gumicky co mi dal chirurg no prostre na plac...ma niekto priame skusenosti ako dlho sa kost zrasta v akych medziach mozem hybat akym tlakom ..?

eeeee

Pripájam aj moje skúsenosti s prípravou na operáciu. Už rok nosím strojček na spodnej čelusti a ďalší rok asi na rozšírenie hornej čeľusti. Následne by som mala íst na operáciu. Držím palce všetkým, kto nabral odvahu, určite by som to bola absolvovala skôr, keby som bola o takejto možnosti vedela, ked som bola mladá. U mńa je ten problém, že mám po 50 - tke, celý život som mala komplexy, ale odvaha mi nechýba. Doktorka ku ktorej chodím nevidí dôvod vo veku vraj už mala takých pacientov. Odvaha mi nechýba, aj ked sa mi všetci čudujú, že čo vymýšĺam teraz, ked toteraz som tak fungovala. Už aj so strojčekom som pomaly na smiech v mojom veku.Ale kto nepozná tento problém ťažko to pochopí. Má nieko skúsenosti s opráciou v t staršom veku????