Prehliadka

Príspevok v téme: Prehliadka
Nella15

Dobrý den,
mám čoskoro 15 a s maminou ktorá je sestrička som sa dohodla že pojdem už na prehliadku a že by mi vybavila predpísanie antikoncpcie,pre menštuačné bolesti,niekedy aj výkyvy a hlave ide už aj leto.Viem že pokial by som bola panna tak by ma lekar mal vyšetrit cez konečník,ale ja už panna niesom,nemala som síce ešte pohlavný styk.Nemal by s tym byt problém nie ?

lioness_01

nella, fakt , že máš menzes od druhej triedy znamená skôr nejakú poruchu a nie vyspelosť... a že máš prsia tiež neznamená že si vyspelá... fyzicky možno, ale duševne absolútne nie...

aj si niečo mala z toho prstovania?

kvietok23

takze ty mas este len 14????? preboha, tie dnesne deti tak skoro so vsetkym zacinaju...ked som ja mala 14, tak som ani nevedela co to prstovanie je a pozerala som sa do knih a nie za chlapcami...a to by mi ani len nenapadlo brat HAK....a tu nejaka 14ka zacne rozkladat, ze chce brat HAK na menstruacne bolesti...mila Nella15, ja som kedysi mavala pri menstruacii take bolesti, ze som odpadavala, ale neverim ti, ze ti tabletky na to nezaberaju. taky ibalgin, alebo panadol pochopim, lebo tie su slabe, ale lieky na predpis su dost silne na to, aby taketo bolesti od nich presli...brucho ta boli len par dni do mesiaca, ale uvedom si, ze HAK nie su lentilky a uzivaju sa kazdy den...

Nella15

nie nemyslim vypela iba vyškou,ale aj tym že mam prsia,menštruaciu od druhej triedy,to že neisom panna viem preto lebo ked mna prstoval prvy raz mal na prstoch rošku krvy,na bolesti som mala predpisane už aj lieky uživam pri menseze hodne vela liekov od ibalginu,coxtralu až po nimesil aj citrovocu vodu alchimilkovy čaj..všetko možné,HAK predpisuju od 15 a k nej mi chybaju len necele tri mesiace a nechcem sa trpait cezz leto,myslim že mama kedže je sestrička a ma na to školu tak vie a aj pozná moje telo

Uzlík236

Nella...ak sa tie menštruačné bolesti dajú vydržať a neobmedzujú ťa natoľko,že nevieš normálne fungovať ,tak si myslím,že nie je vhodné aby si brala HAK...a neviem..niekt.gynekológovia predpisujú HAK až po 16 príp.18 roku života takže je dosť možné,že ti HAK doktor ani nepredpíše

kvietok23

mila moja, to ze ta chalan prstoval neznamena, ze uz nie si panna....mozes mat uz stalu vysku aj vahu, ale rozumovo asi zrela este nie si...na HAK mas urcite este cas, suhlasim s isabelou, ze v takomto veku do seba urcite nepchaj ziadnu chemiu a cudujem sa tvojej mame, ze ti nieco take navrhuje...

Nella15

Tak to že nieosm panna viem lebo ma moj chalan prstoval a aj ja ked si to sama robím tak použivam prsty,nemyslim si že by bolo priskroo ja som bola vyspela už hodne skoro a teraz už 3 roky mam stalu vyšku,konečne aj vahu čo som schudla a chcem mat aj s tymi bolestami klud už

isabella

neviem sice ako sa ti podarilo, ze nie si panna a preco si si taka ista, ked si pohlavny styk este nemala, ale lekarovi rozhodne povedz, ze pohlavny styk si este nemala, automaticky ta vysetri cez konecnik a nebude skumat ci mas alebo nemas panensku blanu, bo ja si myslim, ze ju kludne mozes este mat...
a nie je ine vychodisko ako hak? v tvojom veku je to na take lieky troska priskoro, nemyslis? ak ti mozem poradit, nepchaj do seba zbytocne chemiu, si este velmi mladucka a vela babam hak aj uskodila