som zufala,neviem ako dalej

Príspevok v téme: som zufala,neviem ako dalej
evasa

ahojte.Som 15rokov vydata a mam 4 deti.Mam vlastne byvanie bez poziciek a teraz ked by som si mohla uzívat zivot z manzela sa stal gembler.Uz asi tri roky tomu co zacal chdievat do herní a poslednu dobu sa ani nevie kontrolovat.Jednu dobu slubil ze pojde na liecenie ale sluby sa slubuju...
chcela podat ziadost na rozvod ale stale mi mota v hlave ci ako to detom ublízí lebo maju otca radi a maju tu kamaratot a ja ked sa rozvediem urcite tu nezostanem.Ani sma uz neviem ci ho lubí malebo nie lebo vela mi ublizuje

evasa

ahojte,uz som podala ziadost na rozvod,teraz uz len vydrzat.hm Nevie mi niekto poradit ohladom ,,bezpodieloveho spoluvlastnícstva,,nakolko manzel sa vyhraza ze radsej prehra byt len aby mi nemusel nic dat.Da sa to neak vysudit aby patrilo vsetko mne a detom?dakujem

evasa

ano VIEM ,ze sa musím rozviet lebo inac ma psychicky znicí,a aj moje deti.Aj ja som krestanka ale tiez nemam na vyber,jednoducho uz chcem zit v klude a pokoji.

viem

ahoj, velmi dobre viem, co prezivas, lebo som tym tiez presla. Ja som sa ale musela nechat rozviest, aj ked som krestanka a nesuhlasim s rozvodom. Môj ex bol nenapravitelny gambler. Dnes lutujem kazdy strateny den prezity s nim ze som mu dovolila takto ma likvidovat! A to som uz na 7 rok rozvedena. Bud silna a nenechaj sa tetorizovat. V ziadnom pripade s nim nevyjednavaj a never jeho slubom. Su to iba prazdne slova.

evasa

ivanka si zlata ze mi sem píses a radís aj to totrebujem.hmm Nuz svokrovci vedia o tom avelakrat mu povedali ze nech uz stím prestane alebo nech vyhlada odbornu pomoc,ale ten moj nic.Svokra je tiez velmi chora tak nechcem ju mojimi problemami trapit,a svokor je alkoholik tak asi chapes ivanka preco mi nevedia pomoct.Mam jednu velmi dobru kamku ktpra ma podporuje v setko ale momentalne pracuje v cechach.hmStrasne tazky je ten zivot ale chcem urobit zmenu,mam jeden sen a chcem to splnit....len este caka ma k tomu tazka,dlha cesta.

ivana45

evasa, ze nechces zatazovat choreho otca svojimi problemami, to chapem. Zrejme to ma svoj dovod, ze u rodicov prestieras, ze je vsetko ok.
Informuj svokrovcov, popros ich o pomoc. Neverim, ze je im osud vnucat lahostajny.
Si zrejme ohladuplny clovek, ale teraz potrebujes fakticku pomoc, tak ju musis sama hladat. Deti.

evasa

ivanka ja uz bola u psychologa a tiez navrhovali rozvod....ale ja ho este vtedy mala velmi rada furt verila tomu ze sa zmení ale nestalo sa tak.A aj som mu povedala ze nech zajde k psychologovi,ale on akoby to ani nepocul.Inac tie rady su velmi dobre a odfotím si nas majetok.Ja nemam kam sa odstahovat.Moji rodicia ani nevedia ze ako zijeme,síce davnejsie som im spomenula ze je hrac a velmi sa naho hnevali a povedali mu ze mal by sa schopit ked ma rodinu.Lenze moj tako velmi vazne ochore tak uz sa im nestazujem a spravam sa tak ze vsetko je ok.velmi pekne dakujem za radu..

ivana45

Dobre, to je slovo do bitky.
Ak nechce k psychologovi on, musis ist ty. SAMA. Opises stav, odpovies na zopar otazok a budes mat potvrdene, ze manzel je patologicky hrac. Mozno teba poslu k psychaitrovi pre zavislosti, je to bezne, ze ich vyhladaju pribuzni.
Povies manzelovi, ze si tam bola, ze ho pozyvaju na navstevu, on odmietne a ty das s kludnym svedomim navrh na rozvod.
Viac prenho urobit nemozes. Pre deti a seba nieco urobit musis.
Alebo pojde do poradne (alebo k psychiatrovi) a zacne sa liecit.
Kym sa bude liecit, bolo by idealne byvat oddelene. Ak mozes, vyexpeduj ho k rodicom. Mali by vediet, co sa u vas deje, mozu pomoct jemu aj tebe a detom. Ak mozes, odid s detmi ty. Povedz mu, ze spolu budete, len ak nebude hrat.
To,co zarobis ty, mu v ziadnom pripade nedaj k dispozicii. Maj svoj ucet, v tomto pripade je to absolutne ok. Ak muz prispieva na domacnost, tieto peniaze pouzivaj na platby (najom, inkaso, obedy deti). Vsetky cennejsie veci odstahuj trebars k rodicom. Nafot si zariadenie bytu, obrazy, ak ich preda na gambling, da sa to zohladnit pri vysporiadani BSM.
Ak vznikne hadka (vznikne) a bude hulakat, pripadne mat sklony tlct okolo seba, volaj policajtov. Je pre teba vyhodne, ak sa prejavi pred policajtami ako nasilnik, staci aj slovny, mozu zakazat vstup do domacnosti, ziskas chvilku kludu. Straz si ale aj svoju bezpecnost, detom snad ublizovat nebude. Drz sa.

evasa

ivana on ani nechce pocut o odbornom pomoci.Vies kolko krat som ho prosila,kolko krat som mu dala sancu ale vobec to nezabralo.A co sa tyka financii uz vsetky uspory prehral a uz dal aj retiazku do zaloze,tak uz vobec nerozmyslam o tom ako mu pomoct ale ze cím skor podat rozvod.Aj vcera mi tak hnusne nadaval ze kvoli mne to robí a tak a ja pritom nie som na vine.Mna si tu kazdy chvali ze ako dobre zvladam 4deti domcek a starosti.rozhodla som sa ze zacnem novy zivot s detmi v pokoji a v klude.

ivana45

Chce to odbornu pomoc. Psychologicka poradna a tam ti poradia, ci ma pre tvojho muza vyznam psychiater venujuci sa zavislostiam (v BA Hranicna ul).
Teraz neries, ci ta tvoj muz lubi.
Ak je zavislak, ublizuje ti "nechtiac". Ale kasli na to, lebo sa budes motat v cudnej ohladuplnosti a ublizovat tak sebe, detom a aj svojmu muzovi. Urcite to nenechaj tak, financie (co sa len da) uprac do bezpecia, ay ich nerozfofroval a pokus sa pomoct mu vyhrabat sa zo zavislosti. Ak sa odmietne liecit, rozvod. Vztah, ktory ta neposilnuje, je ti nanic a zavislak bude kazit zivot tebe aj detom.
Zelam ti vela sil, nemas a nebudes to mat lahke. Daj si na prve miesto zaujem svojich deti a svoj. Potrebuju kludnu vyrovnanu a idealne aj spokojnu mamu.