Nas pes vsetko trha, ako nepricetny

Príspevok v téme: Nas pes vsetko trha, ako nepricetny
monanonaa

Moja labradorka taha na 8my mesiac.Byva von,ale na dvore nesmie nic ostat, VSETKO roztrha.Samozrejme ju nemozem hresit,kym ju nepristihnem.Ale zacina to byt dost otravne.Na dvore nemame kvety,stolicky, dnes mi ztrhla igelit z auta a roztrhala ho na franforce, nedaj boze zabudnut tam nieco
Ja vie, ze je to stena,ratali sme s tym,kym nie sme s nou,nudi sa,ale moze ju to prejst nejak samo vekom? alebo treba radikalne zakrocit? ak ano,ako,dakujem za rady

slobodnaa

Nie je to vekom, je nervózna a odpusť, ale pes väčšinou býva nervózny z pána. Naučte ju na nejaký režim. Náš vlčiak to robil tiež, všetko nakomplet roztrhal, nechali sme mu aj hračky, aj tie roztrhal. Teraz sa to stane už iba vtedy, ak porušíme presný režim, to jest odídeme niekam na dlhšie ale aj tomu sa dá predísť, že mu na dvor dám nejakú veľkú škatuľu alebo niečo, čo môže roztrhať, s čím sa dlhšie zabaví, napr. polienka dreva okusuje, keď bol malý tak sa dokázal hrať celý deň s plastovou fľašou. Nervózny je ešte vtedy keď sa bojí, napr. keď je búrka, vtedy musí niečo okusávať alebo trhať.

BBenita

Velke plemena psov dospievaju neskor, cize u tej vasej je zrejme puberta v plnom prude :-)
Pripadne jej skuste na dvore nechavat viac jej hraciek, alebo vymysliet nieco, co ju dokaze na nejaky cas zamestnat, lebo labradory su velmi spolocenske psy a saym sa nudia a potom maju taketo desturktivne sklony :-)

monanonaa

:))) tak aj ja si si myslim, ze je to vekom a dufam, ze to prejde

este by som rada mala na dvore kvety :)

dnes beha s ceresnami v papulke...bavi ju to, ako padaju zo stromu,zbiera ich a beha po dvore

BBenita

My mame fenku krizenca (zrejme je tam aj nieco z retrievera) a mame ju v byte... a pamatam sa, s akym strachom som sa vracala domov zo skoly, lebo som uz len cakala, co vsetko zas bude potrhane.... hlavne knihy trhala, vyhrabavala kvetinace atd. ... ked bola male stena, tak to nerobila, az neskor, ked mala mozno tak pol roka... a trvalo dost dlho kym s tym prestala... mozno aj rok, mozno viac...
nebolo to kazdodenne, ale vacsinou ma vzdy ked som prisla zo skoly cakalo velke upratovanie bytu...
myslim, ze aj tvoj psik je teraz v takom pubertalnom veku a podla mna ju to predje same ked dospeje... nasu to preslo samo, zrazu nastal den, ked nic neroztrhala a odvtedy je klud...