Všetko pre novorodenca

Príspevok v téme: Všetko pre novorodenca
jancecka

Ahojte, chcem už začať si kupovať výbavičku pre Filipka. Chcela by som sa spýtať, či nemáte skúsenosti s nejakým obchodom, v ktorom nájdem všetko od plienok, cez postieľky, návlečky, perinky, zavinovačky, prebalovacie pultíky, vaničky, kozmetiky pre bábo. Prosto všetko. Existuje taký nejaký obchod? Ak hej viete jeho názov? Mne vyhovuje mesto Trenčín, alebo Nitra, lebo nepredpokladám že niečo také by bolo v Topoľčanoch. Ďakujem za odpovede :D

kika33

Mozes skusit aj internetove obchody, mozno v nich najdes aj lacnejsie veci ako v obchodoch, teba kuknut vsetky moznosti :)) www.azet.sk

enjoy

Základné tipy pre príjemné kúpanie:

V miestnosti by mala byť konštantná teplota minimálne 22 - 24°C.
Majte poruke mäkkú a pokojne i nahriatu osušku na zabalenie bábätka po kúpaní.
Vaničku naplňte vodou len do polovice.
Teplota vody by sa mala pohybovať okolo 36 – 37 °C.
Pridajte pár kvapiek ošetrujúcej peny do kúpeľa, aby ste predišli vysúšaniu pokožky bábätka.
Bábätko vo vaničke stále pridŕžajte aspoň jednou rukou.
Vlásky umyte až na konci kúpania. Bábätku by inak bola na hlavičku zima.
Nikdy nenechávajte bábätko pri kúpaní bez dozoru!

andulka Ady

ahojte chcem sa opytat .... treba kupit aj ten teplomer do vanicky pre novorodenca? bo povecsine co mam kamosky tak skusaju vodu rukou .... ak hej kolko by mala byt teda stupnova? dakujem .... a moze sa pouzivat aj nejaka pena do kupela pre mimi?alebo len cista voda ?

dd

zažlknutú by som ani ja nechcela veru..ako nič v zlom, kamarátka je milá, že Ti chce pomôcť..ale tak keď už, tak si myslím, že je lepšia tá zavinovačka..

jancecka

no veď práve tá návlečka stojí tých 20 €, vankúšik mám ešte po mne páperoví a dala by sa navliecť aj klasická zavinovačka, neviem čo mám spraviť D. kamoška mi núka svoju návlečku ale je zažlknutá, to fakticky nechcem D.

dd

jancecka, ja som mala normalne cisto bielu navlecku perinkovu, po sestre, lebo pri nej mamina kupovala novu..a do vnutra mi mamina usila taky stvorec, takej hrubky cca ako zavinovacka..urob ako myslis, ale za 20e to kupovat len na ten jeden raz, pride aj mne zbytocne..

jancecka

ahojte, dlho tu na tejto téme nikto nebol, tak je asi načase, aby som pridala ďalšiu otázku :D myslíte že je veľmi potrebné mať na krsť klasickú bielu slamičku? Alebo stačí aj zavinovačka? návlek na slamičku totiž stojí 20 € a na ten jeden krát sa mi to zdá dosť, zavinovačkú už mám, je modrá s lietadielkom :D je to akože na krst nevhodné? ako ste to mali vy?

jancecka

ďakujem dd, zatiaľ som nakupovala len v jednom, tam nemali a odporučili ma práve na lekárne. My ich v meste nemáme veľa, väčšinou len s oblečením. Ale pôjdem skúsiť do iného :D ďakujem

dd

jancecka skus v tych obchodoch s detskymi vecickami, prip.ak Ti povedia, ze nemaju, tak sa spytaj, ci by vedeli poradit, kde to kupit..ja som mala po mladsej sestre, ale jedny mi mamina este dokupovala, tusim v nejakom tom detskom obchode..