Kedy uz bude leto a teplo?

millli11

Ja mam rada teplotu medzi 25 az 30 stupnov. Viac je uz aj pre mna privela.
Aj ked zalezi aj na tom, kde sa clovek nachadza. Je rozdiel ked je 30 stupnov pri mori, kde fuka primorsky vanok a 30 stupnov vo vnutrozemi.
O tom, ze ma prist nova doba ladova, som pocula aj ja. Vraj si to mysli cast vedcov.
Ked som bola mala, mozno 10 rocna, videla som aj filmy a rozpravky, kde sa hovorilo o tom, ze kvoli ozonovym dieram stupne hladina oceanov a voda bude zatapat ostrovy, okraje kontinentov, aj rozne mesta vo vnutrozemi.
Myslela som si, ze je to len prehnane sci-fi. A hop, uz je to tu. Niektori museli vediet, ze k tomu pride, ale vtedy si to ludia asi este velmi neuvedomovali.

milusca

Jasne, globalne oteplovanie cize ochladzovanie:) No ved uvidime, co nam priroda prinesie. Na zemi uz zivot vyhynul niekolkokrat a niekolkokrat sa prestriedalo aj teplo aj zima, takze to nie je ziadna cudesna novinka. Kde zijem ja je nadherne leto posledne dva tyzdne. Este stastie, ze v noci sa trochu ochladi. Ja prilisne horucavy nemam velmi rada. Idealne je, ked je tych 25 stupnov.

millli11

A preco je vlastne dost zima na to, ze je leto?
Vedci si chvilu mysleli, ze je to kvoli tomu, ze vybuchla ta sopka na islande. A jej popol vraj vytlacal mraky nad Europou a tie sa potom navzajom k sbe viac priblizovali a z toho vznikali zrazky. Potom od tejto teorie upustili, ved sopky vybuchovali aj predtym a nesposobovali, ze by viac prsalo.
Dalsia vedecka teoria, ktoru som pocula. Vieme, ze na Zemi je globalne oteplovanie. Ladovce sa roztapaju, zvysuje sa voda v oceanoch a robi sa viac zrazok. Tie potom sposobuju, ze dazd dlhsie prsi na nasu zem a sposobuje zaplavy a okrem toho aj ochladzuje nase ovzdusie a zem.
Vy ste poculi nejaku inu teoriu, ze preco je zima, ked ma byt teplo?
Ja nemam rada, ked je zima a prsi, lebo predtym, ako ma prsat, ma zacina pobolievat hlava. A to nie je nic moc, hlavne v praci.
Mam rada teplo, lebo nemusim na seba obliekat x oblecenia, ked idem von, svet sa mi zda vtedy krajsi a aj fyzicky sa citim lepsie. Co sa mi zda trochu cudne, lebo teraz som niekde citala, ze ludia s nizkym tlakom lepsie znasaju chladnejsie pocasie a horsie teple pocasie a u ludi s vysokym tlakom je to opacne. Ja mam pritom nizky tlak.

lost

Sopka :)

ale choroby sa siria prave v teple, ci nie?

Ja ze v zime zamrznu :D

Aspon nie su v zime komare :D

ale mohlo by uz byt teplo.. aspon by som usetril za dovolenku..