Zubna pasta

simka111

Poznam túto pastu, už som ju mala, bola naozaj super, prave že sa neviem rozhodnuť či tuto alebo od Ganodermy... ale asi vyskušam obe a potom to budem vedieť zhodnotiť.

simka111

Ma niekto nejake skúsenosti s pastou na zuby Ganoderma ??
Ja som ju už mala, ale davnejšie, preto budem rada ak napíšete nejaké nové skusenosti.

Mimulus

sensodyne PRO NAMEL, ak má niekto citlivé krčky tak mu elmex určite nepomôže ale táto pasta to dokáže :)
Predtým som nemohol piť ani víno, jesť nič kyslé - ananás, jahody, ríbezle a teraz je to ok :)

jahodka1584

Ja mám alergiu na výrobky Elmex, viete mi niekto poradiť, čím by som ich mohla nahradiť? Mám odhalené zubné krčky a občas infekciu v ústach. Zuby si čistím min 2x denne a používam aj medzizubnú kefku denne.

AdamKrt

Moj postreh za tie roky a osobny nazor:

- ono je v podstate jedno, aka bude aj zubna pasta. Dolezita je cista ustna dutina. Velke necistoty sa aj beznou kefkou vela odstrania. Vela problemov sposobuje to, ked su tvrde kefky a clovek tlaci na zub. Jednak sa obrusuje, narusuje sa klovina a zaroven si nici, obnazuje aj krcky zubov, co sposobuje zapal a dalsie komplikacie.

Zda sa, ze zuby sa najviac nicia pre plak v medzizubnych priestoroch, pretoze tie byvaju casto najhorsie pristupne. Nedaju sa totiz dokladne vycistit.

Je zaujimave, ze napr. niektore kmene domorodych indianov v istej oblasti nepoznaju skoro ani zubny kaz. Zuvaju rastlinku Stevia cukrova, ktora je velmi sladka, ale neobsahuje ziaden cukor.

koktail.pravda.sk

www.kvetinky.eu

Normalne rozmyslam, ze by nebolo zle ju pestovat :)

AdamKrt

Doma:

zubna kefka Curaprox Ultrasoft 5460
ustna vonda Dentalux mint, zelena
zubna pasta Dentalux complex 3 Sensitive,
zubna nit Dentalux DENTAL FLOSS with flouride UNWAXED, alebo ina, ako Oral-B

V praci:
zubna kefka Dentalux Soft
zubna pasta Dentalux complex 5 Total care plus
zubna nit Dentalux DENTAL FLOSS with flouride UNWAXED
------------
Na problemy s dasnami mi najviac pomohla zmena zubnej kefky na Curaprox, su velmi jemne. Ked bol akutny problem s dasnami, vtedy zase pomohla zubna pasta Meridol.

anjelik9

ja som si kupila elmex oranzovočervenú proti kazivosti aby sa mi toľko zubky nekazili aj ked netusim ci pomaha bo až tak dlho ju nepouzivam a k zubarovi sa este len chystam :DDD aj ked flaky na zuboch čo sa mi spravili ešte v čase ked som mala zaseknutu sanku a nemohla si dobre cistit aj zadné zuby vybielila krásne :D kefky curaprox som používala ale už nepoužívam bo mám potom medzi zubami toľko sajrajtu že des radšej si kupim lacnejšiu čo mi lepšie vyčisti aj medzierky medzi zubami :) ústna voda no colgate listerine ab setko stipalo takze sa chystam vyskusat tu z lidlu ked vysla dobre v testmagazine alverde abo este elmex :D

rebellin

Používam niečo vyše roka pastu SwissDent, predtým Lacalut, zatiaľ som nič lepšie nenašiel a asi ani nič lepšie nie je.

tomas_ba

Ja som skúsil prípravky OraMD Original a OraMD Extra Strenght (ústna voda, zubn8 pasta, osviežovač dychu v jendom), pomohlo. Prípravky sú určené pre boľavé ďasna, choroba ďasien, ústup ďasna, citlivé ďasna, opuch ďasna, krvácanie ďasna, červené ďasna, zapáchajúci dych a iné. Prírodné zloženie bez alkoholu a fluoridu :) Spokojnosť nadovšetko. Seriózne jednanie. Tu je adresa www.oramd.sk alebo názov firmy Vis Natura s.r.o., môžem len doporučiť. Tomáš