suchá, začervenaná pokožka okolo očí

Príspevok v téme: suchá, začervenaná pokožka okolo očí
postrocker

Zdravím!

Dokáže mi tu niekto poradiť? Už dlhšiu dobu sa toto u mňa vyskytuje. Suchá, podráždená a hlavne červená pokožka, pleť v oblasti nad okom, na viečkach, na vonkajších kútikoch. Neviem sa toho zbaviť. Myslel som si, že to je iba jednoducho vysušená pokožka a hotovo. Krémoval som to, natieral rôznymi prípravkami výživnými, ale nič nepomáha. Najhoršie to je ráno, cítim ako je tá pleť krehká, podráždená a ako keby zranená. Žačínam mať pocit, že to je asi už vážne, i keď to neprerastá do ďaľších oblastí. \\\\\\\"Našťastie\\\\\\\" sa to drží iba v tejto oblasti, ale irituje ma to. A okrem toho mi slzia oči. To môže byť alergia, ja viem. A vysvetloval som si to tak, že počas noci, keď spím a slzím, tak tie slzy jednoducho uschnú a podráždia tú pokožku v tých kútikoch. Ale to mi však nevysvetľuje, prečo to mám aj nad viečkami, na viečkach, pod obočím prakticky. Keby mi niekto vedel poradiť, poprípade by sa tu niekto našiel, kto niečo podobné zažil, vyliečil, bol by som naozaj veľmi rád. Ďakujem.

Ivan

Ivka 1

Ivan tá suchá pokožka okolo očí môže byť skutočne alergického pôvodu, môže reagovať na slzy ,ktoré pokožku vysušujú a vytvárajú sa suché miesta . Mám pre Teba riešenie v podobe aloe tyčinky s jojobou - budeš si ňou natierať okolie očí a problematické miesta a do očí kvapkať čistulinký extrakt aloe šťavy. Vo viacerých prípadoch to už zabralo. Viac informácií na maile , ozvi sa ak chceš.