Bolest po oprave zuba

ronny65555

mne robil zubar pred 5 dnami zub, dal mi bielu plombu, na druhy den ma zacal fajne boliet, tak my ho niecim vycistil, dal tam vlozku a vo stvrtok idem na precistenie, ale uz to neboli

Laura1

Ahoj devoir,/nie som stomatolog,píšem iba svoj názor a moju skúsenosť a niečo zo školy /.Ak zubný kaz zasahuje k zubnej dreni/ktorá obsahuje nervovocievny zvazoček /môže byť zub citlivý, až bolieť pri kontakte s kyslou,slanou,chladnou potravou,alebo tekutinou.Ale Ty si pred opravou zuba nemal tieto ťažkosti,takže si myslím, že kaz nebol hlboký a po oprave kazu, bude zub ešte nejaký čas jednoducho citlivý. ALE:všímaj si,či sa v budúcnosti občas neprihlási krátka trhavá bolesť,alebo či Ťa nezačne zub bolieť pri žutí jedla,či Ti neopuchá a nečervenie ďasno.V tom prípade môže začínať zápal zubnej drene alebo i okolia zuba a treba ísť hneď k zubnému lekárovi.Vtedy to už môže byť bolesť riadna .On Ti ho vyšetrí i ďasno a zváži čo ďalej.Ale pevne verím,že nič podobné nebudeš musieť riešiť . Ja som sa vďaka "neviditeľnej"orechovej škrupine a odkladaniu ošetrenia zuba zoznámila s pulpitídou /zápal drene/a počínajúcou periodontitídou.Ale nekonečná trpezlivosť pani doktorky a jej priam virtuózna liečba mi zub preliečila a zachránila.Pomáhala mi i aplikácia biolampy,výplachy i obklady repíkom,alebo šalviou a kamilky. Zdravím