Váš názor na potraty..

slobodnaa

Nemôžte mať na niečo názor, keď ste nikdy nestáli pred takým rozhodnutím. Každá situácia je totiž individuálna. Dobrovoľne by som potrat nepodstúpila. Potrat by mal zostať výhradným právom ženy. Je dosť smiešne keď sa muži, najmä veriaci snažia o tomto rozhodnúť.Pokiaľ sa zakážu legálne potraty, zvýši sa počet tých nelegálnych. Táto možnosť má byť dostupná každej žene, ale určite by mali byť prísne posudzované dôvody. Potrat nie je antikoncepcia, no mnoho žien nemá ani na tú antikoncepciu, bohužiaľ. Existuje mnoho dôvodov prečo žena zvolí túto možnosť a nikdy to pre tú ženu nie je ľahké rozhodnutie. Takéto rozhodnutie zanecháva na žene psychické a niekedy aj fyzické následky. Zodpovednosť a dostupnosť antikoncepcie je jediná cesta ako potratom predchádzať, existujú však zdravotné dôvody alebo obete znásilnenia, kde sa tomu bohužiaľ často predísť nedá.
Môj osobný názor- potrat NIE ale dostupný ANO.

doubledog

potrat je podla mna dost zla vec, ale je mi jasne, ze su situacie, v ktorych aj toto zlo je lepsim riesenim nez akekolvek ine.

cize moj nazor je, ze potraty by nemali byt nejak propagovane ci lahko dostupne, ale ani zakazane.

lienocka2808

Ja by som v prvom rade kládla dôraz na prevenciu (antikoncepciu ) v dnesnej dobe je to uz smiesne, aby jedna zena absolvovala niekolko potratov za zivot. Samozrejme sú prípady ked zlyha, ale to je mizive percento prípadov. Ked sa uz také niečo stane, tak nevidím dôvod zakazovat,alebo striktne prikazovat zene, ze dieta si musí nechat. Iný prípad je, že žena zistí, že čaká postihnuté dieťa, tam by som neváhala a tehotenstvo by som ukončila. Načo zbytočne trápiť seba, okolie dieťa.

jancecka

neviem či je dobrá takáto diskusia, vyvolávajú sa len hádky, lebo každý človek ma iné názory, ale dám sem môj

Ja som zásadne proti potratom, aj tabletkám po nechránenom styku, keď chceš sexuálny styk, tak rátaj s následkami ale to je len môj názor, nechcem nikoho urážať. Možno to beriem tak preto, že som mala veliké problémy otehotnieť.

Pekný deň

isabella

lana, mala by si sa za taky prispevok hanbit, nielen ze sa snazi prehnane hrat na city, ale je uplne milny, ved ked to vezmeme do detailu:
1tt zena nie je tehotna, ma este poslednu menstruaciu, je to prvy den poslednej menstruacie a nasledujuci tyzden...
2tt maternica sa estelen pripravuje na ovulaciu (AKY PALCEK?!?!)
3tt dochadza k oplodneniu vajicka uvolneneho po ovulacii
4tt dochadza k uhniezdovaniu oplodneneho vajicka v maternici matky
a mohla by som pokracovat, kto si da tu namajhu, najde si vyvoj po tyzdnoch na nete, kto nie, nech sa paci:
www.maminkam.cz
btw, srdiecko zacina byt cca v 6tt... moje malo v 6tt 2mm...
ja osobne nie som nejak extra za potraty, no niektore zeny nevedia najst ine riesenie, snad by som sa ani nevedela rozhodnut za, keby mi povedali, ze dieta bude postihnute, bo som pocula o vela pripadoch kedy lekari vraveli, ze dieta bude urcite postihnute a nakoniec sa narodilo uplne zdrave (sama som take dieta), takze asi nie, pretoze aj ked len koncim 9tt, uz teraz mam k tomu dietatku silne city, ale to je o kazdej zene odobitne...
ako usiko ma na vsetko trocha iny nazor tak je to jej vec, my jej mozeme len priat aby sa s tym nikdy nestretla, tak ako vsetkym buducim matkam, ved sme rozni ludia, ja sa s nou dokonca nezhodujem ani v tom manzelskom/nemanzelskom spoluziti... ona na to papier nepotrebuje... ja a moj chlap ano, ale to je o kazdom osobitne, tolerujem cudzie nazory, aj ked s niektorymi by som sa samozrejme nedokazala nijak stotoznit, ale je dost mozne, ze inak by som si v zivote tych ludi velmi vazila pre ine hodnoty...
a vlastne ani neviem ci som sa nejak konkretne k teme vyjadrila, takze ja som proti potratom, no myslim, ze zakazat sa to nemoze, pretoze osudy su rozne a nedaju sa diferencovat... a aj kvoli nezakonnym potratom samozrejme...