Baby vak alebo Baby šatka?

jochanan

jeden prispevok sa mi uz vymazal... :-( takze pisem v skratke:

urcite satku, pevnu, znacky didymos, storchenwiege, hoppendiz, zara... z bazara, ceny su od30 do 70 e... ja mam leo natur satku za 50e, najlepsia investicia, co som urobila :-) vyuzijes od narodenia do 3 rokov... ma viac moznosti nosenia ako vak, ci nosic, uväzy sa naucis :-) nie satkovy nosic, ci latkovy vak, ale satku

co sa tyka nosica, len ergonomicky, ako manduca, mei tai a pod....

pozri www.noseniedeti. sk www.nosime.sk a pod

dolezite je, ako casto chces nosit, kde nosit, kolko investovat.... mozes ma kontaktovat na janka.parakova@gmail.com

zuzula12

Ja som pri oboch detoch pouzivala vak ... mam taky okolo krku, v ktorom je babatko schulene do klbka - asi tak do troch mesiacoch, mozno menej ... Lenze to bolo v zahranici, teraz by mi to asi nepreslo, kedze tu na Slovensku je tendencia balit deti do periniek. Teraz pri tretom tehotenstve rozmyslam, ako budem tu fungovat ... Este som mala take nositko pre babatko asi od troch mesiacoch ( ked si uz udrzi hlavicku), ktore som si priviazala na hrud a chodila nakupovat atd. Bolo to senzacne ... Pravda je, ze moje deti boli v perinke len na krstinach (kvoli fotkam), inac sa to nedalo, povinnostou v USA bolo mat dieta priputane v kociari alebo autosedacke ... a to sa s perinkou nedalo ...

Deticky su zdrave, nemame ziadne problemy s chrbticou ci klbami ...

Sesternica pouziva pri vsetkych detoch satku a velmi si ju chvali ... je variabilna, da sa uviazat viacerymi sposobmi ... No ja asi zostanem pri tom vaku ...

bebe 77

skoda, ze sa nik neozyva, pretoze aj mna by toto zaujimalo, dufam,ze sa najde nejaka skusena mamca, co nam poradi :)