HAK - 12 tabletiek - prosim o radu

Príspevok v téme: HAK - 12 tabletiek - prosim o radu
suns

Ahojte, môžem poprosiť radu? Beriem HAK uz viac ako rok, všetko v poriadku, snažím sa presne na čas :) ale teraz sa mi stala hrozná vec. Bola som odcestovaná a mala som so sebou blister, v ktorom bolo 12 tabletiek. Vrátila som sa domov s tým, že recept na nové mám doma na stole a hneď si ich pôjdem vybrať. Lenže recept sa mi nejakým spôsobom stratil. Skoro som ošedivela ! Bez receptu mi ich nepredaju.. Takže 13.tabletku som si v sobotu nedala, teda ani dnes. Najskôr pôjdem pre nový recept zajtra, čiže 72 som bez tabletky. Mám si dať 7 dňovú pauzu, alebo začať brať tabletky z nového blistru a vybrať ho? Viem, je to hlúpe, ale situácia bola takáto... ďakujem za rady.. (ak máte skúsenosť) - VĎAKA

rew

suns> viem ze na tento druh rady je uz neskoro, ale ako pisala lioness_01.. ak sa ti to este niekedy stane, skus obehat lekarne.. tiez som si parkrat nestihala ist po recept a v pohode mi predali vo viacerych bez receptu a to ma tam ani nepoznali.. inak neviem poradit, ale hlavne sa chran :)

suns

no ahoj, tak dnes rano, presne na treti den v pauze bez tabletky som dostala :) takze necham si asi tu pauzu 7 dni a potom zacnem brat :) len neviem, ci tam netreba druhe - dalsie balenie zacat brat bez pauzy.. :)

lioness_01

nie, určite si tri naraz nedávaj, prípadne napíš ešte na antikoncepcia.com a over si to u gynekologa,alebo zajtra sa zastav za svojim lekárom a spýtaj sa ako to máš riešiť

suns

s tou ochranou ratam urcite ! Len vieš, keďže som mala svoje dni pred cca 15 dňami, neviem či budem mať teraz znova... v letaku k tabletkam je pisany navod len ked zabudnes uzit 1 tabletu.. ze ak by si si ju mala dať aj s tou druhou v ten isty cas, aj tak mas zobrat obe... ale ja by som musela si dat 3 naraz !! a to je blbost

lioness_01

suns, ťažko povedať, aj ma to napadlo, že či dostaneš vôbec menzes teraz, ale veď uvidíš... dosť si si rozhádzala cyklus týmto... ale tak dáš pauzu, uvidíš, ale tak asi bez ohľadu na menzes po 7 dňoch začni zas užívaj a pre istotu ešte nezabudni na doplnkovú ochranu

suns

ďakujem ti lioness :) takže dám pauzu vrátane včerajšej soboty, nedeľa 7 dní... a myslíš, že po týchto 12 tabletkách dostanem normálne svoje dni?

lioness_01

určite dať pauzu... ale zrejme aj po pauze sa radšej chráň aj kondomom - pre istotu... btw, bez receptu - mne už predali ak som povedala, že donesiem zajtra recept... alebo si mala ísť do lekárne kde chodíš zvyčajne, mňa tiež v jednej už poznajú a predáva mi aj bez receptu... treba skúsiť, keď sa dačo také stane