liečba úzkosti

Príspevok v téme: liečba úzkosti
orchidejka

dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na Vaše názory, mala som ťažký život a po 7r manželstva a rozvode som psychicky bola na tom veľmi zle. Už 3 roky užívam liek proti úzkosti - cipralex, niekedy aj 3/4 roka je úplne super ale úzkostné stavy, obavy a prehnaný strach sa stále opakujú. Myslela som že sa preliečim a zbavím sa týchto stavov ale asi to nie je také jednoduché. pocity na odpadnutie a vracanie, hnačky, búšenie srdca ma majú sprevádzať aj ďalej??? neviem či mám liečbu správnu alebo ja už neviem čo mám robiť.

lukaso

ahoj orchidejka ... to ze sa nam prejavuju rozne psychycke a fizicke problemy ma za nasledok strasne vela veci, ako napr. dedicnost, geny, zranenia, choroby, zle soc. postavenie, stres, zla strava, drogy a pod... vsetky tieto negativa nam v tele sposobuju bloky a bolest ktora sa potom odzrkadluje na psychike a spravani cloveka... predstavme si telo ako velky vodic zdravej energie, ktora cez neho neustale prudi pokial sa nevyskytnu rozne bloky na ktorych sa zastavuje a dalej uz neprudi... na to aby sa tieto fizicke a psychycke problemy neprejavovali, musime zabezpecit co najvasci prud tejto energie nasim telom, a preto musime trenovat a naucit sa ako sa tychto blokov zbavit... to ze nam predpisu rozne lieky, ktore problemy sice tlmia este neznamena ze ich aj riesia. prave naopak vo vela pripadoch stav dokonca casom zhorsuju... preto odporucam trenovanie kludu pri salke dobreho caju, vtedy sa bloky liecia... samozrejne netreba tiez zabudat na pohyb, takze velmi pomaha obcas si ist zabehat...

rena23

Orchidejka, urcite lieky nevysadzuj!!!! Ja sa liecim na uzkostno-depresivnu poruchu a viem o nej az-az. Lieky potrebujes, pretoze Ti pomahaju vyrovnavat chemicku nerovnovahu v mozgu, ktora sposobuje Tvoju chorobu. Ale ja osobne som sa z uzkosti dostala az ked som zacala aj s terapiou, kde som sa naucila, ako sa vyrovnavat so situaciami a pocitmi, ktore mi uzkost sposobuju. Za posledne 3 mesiace som mala uzkost len raz a to tiez len par hodin (predtym to trvalo cele tyzdne a dostala som sa az na pokraj najhorsieho...). Takze urcite sa da vyliecit, len treba bojovat a vydrzat! Drzim palce! :-)

tak

vies, keby som mala napisat, co by mne na Tvojom mieste pomohlo, ... ja by som lieky skusila vysadit, ... to vsetko mozu byt aj vedlajsie ucinky, ale to je moj nazor, exist tolko veci, priroda, slnko, hory, hudba, Tvoja sila, ...