Co s tym?

Príspevok v téme: Co s tym?
alysss

Mam taky problem a neviem ako to riesit. Uz asi 4 roky mam problem s jedenim stale dokola moj zivot je len o jedle o chudnuti same diety prejedanie a problemy stale dokola a dokola.Asi viete o com hovorim...
Ale ide o to ze,v poslednom case som zacala konecne chudnut.Normalne zdravo som schudla asi 4-5kg.Lenze potom som zacala robievat to,ze som nieco zjedla spociatku iba nieco male napriklad keks,a som ho vyplula (takto si aj pochutim a nepriberiem).Tak sa to stupnovalo ze som jedla viac a vsetko vypluvala.Napriklad som otvorila chladnicku,odhryzla syr vyplula ho,zjedla chlieb,vyplula a sla som dalej...Teraz uz sa citim ako taka bulimicka narobim si sladke jedlo,vselijaky puding,cokoladu otvorim vsetko pokusem a vypluvam do hrnceka a vylievam do zachoda.Minule som uz skoro upchala zachod kolko som tam toho nahadzala.Mozno to znie troska smiesne ale teda neviem neak mi to nepride normalne..... poradte mi prosim co mam robit.

zuzka1911

ja viem, že neodsudzuješ, len to tak vyznelo ... človek, ktorý si bulímiou neprešiel asi len veľmi ťažko dokáže pochopiť o čom to celé je, čo prebieha v hlave takto chorého človeka. je to hrozné, človek je vtedy v akomsi tranze alebo čo. neviem to vysvetliť, ale vtedy nemyslíš na nič, len čo zožrať a následne vygrcať. a nepomôže ani to, že si predstavuješ, ako iné deti, ľudia, nemajú čo jesť a umierajú od hladu. ale anorexia je veľmi podobná. anorektička si vyberie sama sa vyhladovať takmer na smrť, čo by iní dali za to, keby mali čo jesť. to sa nedá takto sa na to pozerať...

jajka001_

zuzka, neodsudzujem, len...uz pri bulimickach som mala taky blby pocit, ze kolka neucta k jedlu, a toto...okrem toho je to mi to pripada ze je to taky rozmar, to co pisali aj o tom chalanovi, ze čoko do ust, pocmulat, vyplut...keby bol nedostatok potravin, neboli by taketo ...problemy..
inak ja som mala nabeh na anorexiu tak to nie je o tom ze by som vas nechapala ale v zivote by som nebola schopna takto mrhat jedlom. vies a myslim ze keby ste mali v sebe tiez nejaku tu uctu k jedlu tak by ste to nerobili. ja som bola schopna nejest , hladovat, ale zjest a vyzvracat, to nie

Nikol16628

Ahoj alysss,
presne viem, o com pises. Akurat som sem pridala prispevok s nadpisom "jedlo ako droga", mam podobny problem ako ty. Ja anorexiou trpim od 15tich rokov. Momentalne mam 26 a z anorexie je bulimia a z mojich 41 hroznych kil, co som mala je teraz 75 kg... takze sa citim ako na takom kolotoci aj ja. Aspon sme dve ;o) Ja viem, je to hrozne, ja sa citim hrozne, cely moj svet sa ruca. Jedine stastie, co mam je to, ze mam krasnu dcerku a ze mam manzela (aj ked uz aj ten o mna prestal mat taky zaujem ako ked som mala 50 kil...). Chodim aj k odbornikovi, ale zial nepomaha mi to nejako extra. Nasadil mi hormonalne lieky a mam pocit, ze z nich este viac naberam. Uz s anorexiou problem nemam, teraz mam problem s prejedanim sa. Bola by som ten najstastnejsi clovek na svete a vsetky psychicke problemy s tym spojene by zmizli, keby sa mi podarilo zdravo schudnut aspon na tych 60 kil, ale neviem ako. Nedokazem sa ovladat. Robim to iste, co ty, uz ked je toho moc, tak to radsej vyplujem alebo sa dopcham tak, ze mi je zle. Vsetci doma si ma doberaju, vysmievaju sa mi, ze som prasa a dokonca moju malu dcerku naucili odpovedat na otazku ako sa vola maminka "prasa"... Je to ponizujuce a je mi z toho hrozne. Kedysi ked som bola normalna a mala som normalnych 50-55 kil sa za mnou otacali alebo aspon mi niekto raz za cas povedal, ako dobre vyzeram, teraz o mna nikto ani len nezakopne. Preto radsej sedim doma a nikam moc nechodim, lebo si neverim, hanbim sa za to, ako vyzeram a co som so sebou svojou hlupostou urobila. Nepomaha mi nic, nepomaha mi zamok na chladnicku, ani vyhrazky manzela ze si najde inu, jednoducho nemam tu spravnu motivaciu, chyba mi nejaky impulz, nieco pozitivne, aby som sa dokazala nastartovat a zacat zit zdravo a normalne. Mozno by sme mohli skusit nieco spolu vymysliet, ja neviem, ale to je asi naozaj posledna sanca, ako sa dat dokopy. Doktori nepomahaju, nepomaha mi rodina, tak by ste mi mohli pomoct snad vy, kto si prezil alebo preziva to iste ako ja...

zuzka1911

jajka,
je strasne ako deti v Afrike nemaju dat co do ust a my tu "mrhame" jedlom, no bulimia a anorexia su psychicke poruchy a nemozes nas takto odsudzovat. asi si to ani nemyslela zle, ale my to nerobime preto, ze chceme ...

jajka001_

toto sa mi zda uz moc, bulimia je hrozna ale takto mrhat jedlom...keby ste si pozreli filmy o hladujucich detoch v afrike, tak by ste to boli schopne robit aj nadalej?

zuzka1911

PPP su psychicke poruchy... je to o tom, ze clovek sa citi menejcenny, nema dostatok lasky, potrebuje mat kontrolu nad vsetkym a nad jedlom mozes mat absolutnu kontrolu... je toho vela, co moze tuto chorobu spustit, no nie je to len o tom, ze chces schudnut, alebo nechces pribrat. treba sa povrtat v minulosti trosku a zistit, co ta k tomu viedlo, preco, zaco, naco ...

marianka :)

zuzka 1911
Ahoj.Tak ja psychicke problemy nemam a tiez to robievam,no chcela by som prestat ale bojim sa ze by som zacala vela jest..
co mam robit ? ist ku doktorke mi priprada blbe,co mi povie,bude to brat vazne ?