atopický ekzém...:-(

Príspevok v téme: atopický ekzém...:-(
nokinka

ahojky..dostala som atop.ekzem v 10rokoch a prejavuje sa mi červenými suchými flakami po celom tele a už aj na tvári..všetky masti ma štípu a pália..lieky beriem zaditen a zodac.vyskúšala som už snád všetky prípravky od kožnej a je to také isté..jeden deň nič,druhý zasa silný ekzem..čo mi viete poradiť??? prosím píšte

RNG

Nie ze by som vedel povedat co presne na exem-to je nejaky vnutorny nedostatok, pravdepodobne enzymaticky a pre kazdeho iny.
Ale ked uz sa mastickujete, treba skusit take kremy, ktore maju prirodzenu bazu, nie mineralnu chemicku naftovu, ta to len zhorsi.
(Kokosovy, olivovy,jojoba, mandlovy, avokadovy, sezamovy...).
Ciste aloe a tekuty vitamin E niekedy pomozu.

jankaaa

ahojte, ja mam ekzem od 1 tyzdna mojho zivota a skusenosti asi taketo: maste su na nic, pretoze ekzemy vznikaju preto, ze mate nieco zle vo vnutri a on je uz len rekaciou na nieco... ja mam napr. zlu pecen... co sa tyka Zodacu, tiez som ho brala, myslim, ze ked si telo nan zvykne, prestane ucinkovat... Mne osobne pomaha len vela slnka a more. A myslim hlavne, ze kazdy si musi najst sam co mu pomaha, co nemoze jest, lebo kazdy ma ekzem z niecoho ineho...

pohodka

pre nokinku

Ahoj, ja som u neho bola, akoze je to len 100 za jednu flasticku takze to je oka ale mne to vobec nepomohlo ani zlepsenie som nevidela ale niekomu to vraj pomohlo tak skus.. za to nic nedas ale pozri MUDR TAKACOVA.. ponuka cinske odvary a tie mi pomahaju a kup sa v morskej soli

pohodka

RADY.....nepouzivajte ziadne hormonalne maste tie vam to len zatlacuju a vsetko v tele pokaslu!
1.Kupte sa v morskej soli
2.snazte obmedzit stres takze udete viac flegmatik
3. ak chcete kontakt na Mudr. Takacovu- napiste tuto a dam vam- ma take cinske odvary, stoja asi 2000Sk ale skusam to a vidim zlepsenie a mne na to VOBEC nic nepomahalo..

luxina

ahoj laila vidim ze sme na tom podobne.tiez mam ekzem aj na tvari a je to strasne neprijemne ked ti nic nezabera,vsetky maste stipu alebo si cervena este viacej.taktiez trpim na alergie vsetkych druhv ako aj ty.chcela som sa ta opytat ci si to neskusala liecit vnutorne.ja som pocula z pitie aloe vera gelu velmi pomaha na ekzem.nemas s tym skusenost?alebo niekto iny...lebo je to ozaj dost nakladne a nerada by som investovala do nejakej hluposti

laila

ahojte, mam 28 rokov a diagnózu "detský atopický exzém". Od 2 rokov ma rodičia ťahali po lekároch, homeopatikoch - čo na chvíľu pomohlo ale vrátilo sa to späť. Som alergická na všetko čo existuje a jesť môžem len čisté cestoviny a syr. Čo ma ale najviac trapi je, že od 13 rokov sa mi exzem rozšíril aj do okolia oči. Pod oči a na viečka. Pleť ječervená, citlivá, presvitajú červené žilky, proste nádhera. Štípe ma každá mastička, každý krémik, vyskúšala som množstvo očných krémov od Vichy, La Roche a všetko bez efektu. Používam obyčajné očné krémy, ale potrebujem poradiť, čo by mi pomohlo, aby mi pleť v okolí očí vybledla, neštípala a nečervenala, vyzerá to strašne a to kvantum make-upu čo musím používať na prekrytie nevyzerá veľmi prirodzene. Prosím poradte, neviem si už rady. :(

judit

Zial kremiky od dermatologa tu velmi nezaberaju, treba to riesit vnutorne. Preposlem Vam na mail clanok o atopickom ekzeme a moznosti liecby, je tam vsetko krasne vysvetlene.

cheeky

cawte...ja mam exzem od narodenia...potom sa isty cas neprejavoval ale asi v 10 rokoch zasa...skusila som uz vselico nachvilu to pomoze a dakedy sa to zasa zhorsi...poradte pls co este zabera...pocula som ze zabera aj moc ale to skusat racej nebudem..=)

caba

ahojte, neviete mi poradit, zacal sa mi vysyp objavovat na vrchnych castiach dlani niekedy pred rokom (34 rokov), neskor sa mi to posunulo na predlaktia. nesvrbi to, kozna povedala, ze to je atopicky exem. no co vsade citam, kazdy vravi o neznesitelnom svrbeni ...... to sa mi vobec neprejavuje. nemate s tym niekto skusenosti ?
dik
c