kava nalacno

Príspevok v téme: kava nalacno
calzh

Prve naco rano dostanem chut je cierna kava, pripadne s trochou mlieka. Priznam sa ze za posledne 2 roky si ju zvacsa davam nalacno a nie vzdy sa hned po nej naranajkujem. Co je minimum, co by som mala dat do zaludka, aby som si nezarabala na zaludocne vredy? Staci ked si najprv dam trebars 2-3 lyzice vlociek, alebo par hryzov rohlika, a potom kavu, a po nej dojem vlocky aspon hned, alebo...?? Staci aj jogurt pred kavou??

muc

slobodna, nehovorim, ze je hlupost, co ta ucili rodicia, to urcitenie. ale co sa napr. liekov tyka, niektore treba uzit vyslovene na lacno. preto treba vzdy precitat pribalovy letacik.

muc

kyseliny riedit? a naco? zaludocna vystielka je prisposobena kyslemu prostrediu. aj keby si bola o hlade par dni a v zaludku mala len zaludocnu kyselinu- teda HCl, aj tak by si vredy z toho nedostala.

slobodnaa

Inak platí to, čo ma vždy učili moji rodičia, pred užitím liekov alebo kávy, si aspoň dva krát zahryzni do rožka.

calzh

no neviem, z hladiska zaludka mi ta voda pride len ako keby som tu kavu zriedila. teda hoci aj ako by som do nej priliala viac vody . ale stale je len nalacno, v tom zaludku bude len ta kava aj ked redsia.