Narazený sčernetý necht

Príspevok v téme: Narazený sčernetý necht
janeette

Ahojte.Predvčerom mi pricviklo okno vo vlaku(išla som ho otvoriť len zvrchu šlo ťažko a potom sa nekontrolovateľne šuchlo dolu a ja som už nestihla dať palce preč) kvalitne mi narazilo prst na ruke,presnejšie hore na začiatku nechtu .Odpadla som a to niesom žiadna citlivka.Ihned nabral modro-čierno-fialovú farbu celý necht, navrel a okoli sčervenalo.Nešla som s tým ku Dr.Dnes je o trošku viac napuchnutý a modrú farbu začína naberať aj okolie nechtu po bokoch,a nad nechtom ajoby sa začínal tvoriť hni.Poradte,mám isť k Dr? Do čerta a to mi budu asi trhať necht čo? :-/ Sakra

Súvisiaci obsah

jaja_jaja

janeette, ak to čítaš, aj tak si kúp "TANIN"- určite to skús. Nič s tým nepokazíš.

Zabudla som dodať, že necht síce zliezol, ale nebolo treba ho strhávať.

jaja_jaja

Ja mám s takýmto narazeným nechtom skúsenosť u mojho dieťaťa. Prišiel z vonku s privrznutým prstom.Tiež ho mal poriadne modrý až čierný.
Kúpila som si v lekárni " TANIN ALKOHOL " napustila som malinký štvorček z gázy a prikladala som mu to na prštek a ešte som to trošku obviazala obväzom aby mu to nespadlo.Ale dá sa prichytiť aj leukoplastom.Nechala som to pôsobiť a často som obklad vymieňala. Krásne sa mu to hojilo, necht netrebalo strhávať a dokonca hovoril, že mu prestalo aj škubanie v prste. Len treba dávať pozor, aby si si nekvapla na oblečenie alebo posteľné prádlo-dotykom, pretože keď sa tak stane nevidíš žiaden fľiačik. Ale až keď namočíš prádlo a aj ho operieš zostáva po Tanine hnedý fľak, ktorý sa nedá odstrániť.
Bolo to síce dávno, no skús či ho ešte dostať. Aspoň v minulosti bol dostať bez predpisu.

zienka

ahoj stalo sa mi nieco podobne s nechtom na palci na nohe - po naraze sa zlomil v polovici, ale ostal tam. poradili mi, aby som na pohotovost radsej nesla, lebo tam mi ten necht strhnu, cim prestane chranit nechtove lozko a bude to viacej boliet. vraj to mam nechat tak, pokial to vyzera v pohode, nech dorastie casom novy a ten zlomeny kusok odpadne.

tak som s tym doktorovi nesla. sice to boli, je zalepeny, krivam a nejaky cas mam od sportu pokoj :( ale aspon mi nestrhali necht. treba vsak dodat, ze okolie nezmenilo farbu ako v tvojom pripade. necht trochu hej, ale to hned od zaciatku, ved pod nim bolo kopa krvi.

na nete som citala, ze pomaha praslicka.

Laura1

Ahoj Janeette,bol náraz okna silný a zasiahol posledný článok prsta? Poklepane na bruško prsta-tam, kde si striháš necht-je veľmi bolestivé ? Ja tiež nerada obťažujem lekárov,ale na Tvojom mieste by so išla k chirurgovi.Nechcem sa hrať na múdru,ale Rtg by vylúčilo ,alebo potvrdilo event. prasnutie kostičky prsta. Necht by Ti možno iba "prepichli"-alebo presnejšie-urobili maličkú dieročku do neho ,aby mohla vytiecť zrazená krv,alebo čo tam je.Ak Ti prst ešte viacej opuchol,porozmýšľaj nad tým. zdravím

M74

Mne raz takto veľké železné okno zacviklo palec a to bola taká rana, že nechet rovno celý odpadol. Potom som dostal ešte dva stehy na miesto pod nechtom. Bolo to veľmi bolestivé zranenie a trvalo kým sa zahojilo...
Ináč bežne sčernetý necht som nijako neošetroval a nechal ho tak. Ale to som tam nemal žiadne komplikácie.

janeette

Máš pravdu minimálne skočím do lekárne.Som si to trošku zanedbala.Ja som sa furt hnusila nad sčernetým nechtom,že ako to musí bolieť a ked to schádza,blééé.No a teraz sa to stalo mne a už viem , že je to hnusná bolesť

mate59

ak ti to začne odpuchať, nebude sa to zbierať,necht nemusí zliezť,ale postupne tá zaskočená krv vyrastie spolu so strihaním nechta.Máčaj si to v repíku.

jajka001_

ono ti to asi zlezie same (brrrr)
ak nie doktor tak minimalne skoc do lekarne, tam ti poradia co na to, urcite to treba osetrit