tehotensky test

pre nika001 sisinka

aky vaginalny krem pouzivas, musi byt na predpis, co stoji? napis vsetko o nom bo by som tiez rada pouzivala, tiez pouzivame prezervativ a pocitame plodne a neplodne dni no rada by som to este uistila bo momentalne mam hrozne stresy ci v tomnie som hoci je to asi dost nepravdepodobne, no aj tak...

ja

alternativa preco iadny neni by to mohla byt, ale v mojom pripade neni, som normalnej postavy. Ano, ani. Inak nika001 a co ti povedal doktor? lebo ja teraz niesom doma v SR, tak len cakam...mozem s tym sama nieco robit, aby som to znova dostala?

alternativa

Zareagujem na nepravidelny menzes. Jednou z castych pricin je prilisna stihlost. Neviem, ake ste stihle, ale urcite viem, ze plnohodnotne fungovanie zenskych organov je mozne len pri urcitom obsahu tuku v tele/myslim 10%, ale hodnota je bez zaruky/. Ak vas organizmus priblizne tento obsah tuku nema, nemate menzes, mate znizenu resp. uplne zastavenu hormonalnu cinnost. Antikoncepcia vas "umelo" hormonmi saturuje. Ani so stihlostou to netreba prehanat buduce mamicky :D

ja

Ja sa pridam k Nike, niekedy musi stacit aj test. Som na tom podobne, menzes uz pol roka nikde a to viacmenej kvoly vysadeniu HAK. Tiez mi nezostava nic ine ako verit testom, vsak keby som bola tehotna, tak tehotenstvo v 5mesiaci by zistil asi aj ten najhorsi test. Teda niesom odbornik ale v takom mesiaci tehotenstva by uz muselo byt hormonu ktory rozoznavaju testy naozaj dostatok. No a zaverom, antikoncepciu na upravenie cyklu nedoporucujem, vdaka nej teraz ziadny nemam.

nika001

a co ked mate taky nepravidelny menzes, ze to aj pol roka nedostanete?(ano, viem, ze na to existuje antikoncepcia, ale po 2 rokoch uzivania som z nej-Mercilon, mala 6 cm nádor v prsniku, tak nic hormonalne nemozem brat). chodit kazdy mesiac gynekologovi na injekciu tiez nie je bohvieco. Sice s partnerom pouzivame prezervativ vzdy spolu s vaginalnym krem a k tomu aj prerusovanu suloz, ale ked nedostanete 4 mesiace menzes, tak vam to tehotenstvo zacne chodit po rozume.A jedine co mi zostava, robit si tehotenske testy cca kazde 2 tyzdne a zatial ma nikdy nesklamali a dufam, ze ani nesklamu.

cicusa

mile damy pridam sa k vam a napisem vam perličku ktorá sa stala mne pred rokom.boli mi zle tak som si spravila teh.test.vysiel negativny tak som ho odložila ze ho ukazem priatelovi aby veril ze tehotna nie som.ked som ho isla asi za pol hodinu vyhodit test bol pozitivný.ale kedze je napisane ze po 10 minutach je test neplatny tak som to nebrala ako mozne tehotenstvo.isla som ku doktrorke ta ma ubezbecila ze tehotna nie som sono a krv bolo tiez negativna no ale ake prekvapko ked zrazu som bola 12 tt tehotna!!!!!no bohuzial som potratila.a teraz sa situacia opakuje.vysli mi pozitivne testy ale tiez sono nic krv nic mila pani doktorka ma vysmiala ze podla teh.testu bol aj jej muz tehotny a bola som vybavená.tehotna som 2,5 mesiaca a este som dvakrat dostala menzes.takze ja s vlastnej skusenosti verim tehotenským testom ako mojej milej pani doktorke od ktorej si zajtra beriem kartu a idem tata.neviem co je to za doktorku ke dmi uz druhý raz nezistila tehotenstvo.niekedy sa proste stane ze v tele nie je este dostatocne mnozstvo hormonu aby to test ukazal a na zaciatku je najlepsie si urobit test z ranneho mocu.

janka

No vidim, ze je to tu celkom zaujimave, tak sa pridam, mila zuzanka, oiaa ma pravdu, precitaj si nejaku odbornejsiu literaturu o otehotneni. tam je to cierne na bielom - trva 5 -7 dni kym sa oplodnene vajicko uhniezdi v maternici a este nejaky ten dnik kym zacne produkovat hormon HCG, takze spominany blud ze "5 dni po oplodneni" je len reklamny tah

ja

Tehotensky test mozete pouzivat aj pred oplodnenim a vijde vam presne to iste co tri dni po oplodneni :-)) Zelam vela stastia v takom pripade a pevne nervy pri pozerani na ciarky :-))Testy su nespolahlive aj den-ci dva po vynechanej MS!A oragnizmus zacina ten specificky hormon/HCG/ produkovat par dni po uhniezdeni nie oplodneni.

moon_driver

stuka......poculi :-) Jedna sa o tbletky "POSTINOR". Prva tabletka sa uziva co najskor po nechranenom styku a dalsia po 12h. Obsahuje velke davky hormonov, takze sa tato forma "antikoncepcie" odporuca uzivat maximalne raz za mesiac.
.
Inak.... da sa kupit v lekarnach bez receptu a stoji cez 300 Sk