Plávanie =/

Príspevok v téme: Plávanie =/
(ne)plavec

ahojte
som športovec, atlét, nie zas nejaký olmypionik ale dosť na dobre úrovni ale o to tu nejde ... chcel som tým len povedať, že športu sa venujem odmalička, mám kondíciu, akú takú životosprávu a teraz som maturoval ... v septembri nastupujem na štúdium športového manažmentu na UK, ale to je tiež jedno vlastne ... ide o to, že mám problém s plávaním, preplávam max 25 metrov a už nevládzem, či už prsia alebo kraul, dochádza mi dych a neviem čo s tým, či mám zlú techniku alebo fakt neviem, pýtam sa preto, lebo ako som už písal od septembra to bude dosť dôležité, lebo ide o školu, kde je šport aj trošku viac a prísnejšie hodnotený ako sme zvyknutý na telesnej zo stredných škôl, síce som prijímačky spravil, plávanie len tak tak a bojím sa čo ďalej ...

vikkkis

aha, myslim ze viem kde je problem... urcite technika a´la rychlo rychlo na druhu stranu a plieskas okolo seba...:D NIE! zle! nesnaz sa plavat rychlo... nic ti neutecie. pomaly dalej zajdes. ozaj sa spytaj na techniku. nech ta naucia riadne plavat. staci niekto skusenejsi, netreba sukromneho trnera hoci ten by bol najlepsi ;) skade si? isto mate plavaren... :) mohla by som skusit ti tu vysvetlit ako plavat ale lepsie ked ti to niekto ukaze a kontroluje ta :)

(ne)plavec

no veď práve preto sa pýtam, tiež sa sám sebe čudujem, proste keď vojdem do tej bvody, ako keby som mal menší šok, ťažšie sa mi dýcha ... keď som bol mladší, vyhrával som plavecké súťaže 25m a 50m ... viem plávať velmi rýchlo ale vydržím fakt len tých 50 maximálne a už potom ledva vidím ... tak ako pláva hocijaký dôchodca alebo hocikto bez kondície, že v kľude pomaly aj hodinu to by som nedokázal ,proste by som nevládal po chvíli :/

vikkkis

nechapem ako mozes byt atlet na dobrej urovni ked vydrzis 25m. ak mas kondiciu tak mi je zahadou sposob plavania... alebo sa len lahko vzdavas :) musis sa zatat. vies dychat do vody?(=pri plavani vydychujes do vody) chod plavat kazdy den a stale si pridavaj o jednu dlzku. spytaj sa plavcika ci mas dobru techniku ak nie nech ti poradi alebo priamo plaveckeho trenera, pripadne niekoho kto ocividne problem nema :) vela stastia