bolestivost ukonov dentalnej hygieny

Príspevok v téme: bolestivost ukonov dentalnej hygieny
replica

dobry den,
situacia je takato - priatelku jej zubar poslal po prvy krat k dentalnej hygienicke - hlavnym dovodom preco ju tam poslal bolo to, ze ma problemy s krvacanim z dasien. no a, problem je v tom ze ona ma strach ci ta liecba (vysetrenie) nebude bolestiva. preto sa chcem spytat ci niektory z ukonov, kt jej vykona dentalny hygienik bude bolestivy?? mam na mysli ktorykolvek z ukonov vykonany dent. hygienikom(cize aj vcitane ostatnych ukonov, kt nebude suvisiet s liecbou krvacania z dasien). dakujem :)

lost

replica: no tupe ostre, nebolo to take ze ostre (z toho ostra bolest), ale ani take ze tupe, ze to muselo dasno "prerthnut" :D

replica

titus.: aha, prakticky vobec, cize trochu aj hej :P ono, vies ake su zeny, aj mala bolest a idu sa posrat od strachu :)))) cizeee, podla tvojich skusenosti co boli(aj ked len trochu)??

lost: tupo-ostre?? no wau :D

aha, cize ci pri kazdom(nad kazdym?? dasno je nad zubom, cize asi nad zubom) zube pichnu a budu sledovat ci ide krv? dobre tomu rozumiem co pises? :)

PS: nemohol by si mi na seba dat mail? by som sa ta este par veci popytal, zda sa ze nieco o tom vies ;-) teda ak ta mozem poprosit :) ozvi sa mi na mail: semapc@yahoo.com

diks

lost

Myslim ze mne to pichali niecim tupo-ostrym :D

nevidel som ten nastroj, ale nebolo to take zle ze by potom krvacalo jak blazon, on by to mal tusim len tak stlacit a cakat ci a ako sa to rozkrvaca.
robilo sa to ale na kazdom zube cize 28-krat.. (osmicky tusim nie u mna, tie aj tak vytiahli neskor)

ale bolest je to asi 50x mensia ako vrtanie bez umrtvenia :)

priblizne ako keby sa clovek so sparatkom netrafil medzi zuby, ale do dasna :)
zaciti sa to na 1-2 sekundy potom to pominie, za 10 sekund dalsi zub a tak dalej :)

replica

mladez, diki za vase odpovede :)

mam v tom uz trochu jasnejsie :P

2LOST: no a cim to pichaju(ak budu pichat)??? vies mi povedat??? niecim tupym alebo ostrym???

lost

Ono moze boliet jedine ten "test", ktory by mohli robit, ale zalezi to asi od d.hyginika, ale mozno ani nerobia. Ten test spociva v tom ze budu nieco robit s dasnom, asi tlacit (alebo pichat) a podla intenzity krvacania ohodnotia od 0 do 4, cim menej tym lepsie, tolerancia by mala byt do 10, ale to ma malokto, kto tam uz zasadne :)
Potom tie dalsie veci ani nebolia, skor to "chuti" - to pieskovanie :D ale nemalo by sa to prehltat lebo to je tazke na zaludok.
Ked uz, tak su maximalne len neprijemne, ten tlak ktory posobi pri striekani - pieskovani a podobne.. A nakoniec tam este daju taku pastu/gel, po ktorom by sa hodinu (alebo dve, neviem) nemalo jest ani pit, preto by bolo lepsie predtym sa najest napit - i ked neviem ako to bude u nich, ci nemaju iny postup..

Ale je to velmi dobra vec, lebo potom ma clovek zuby ciste ako nikdy predtym, super pocit :)

siamej

mojmu znamemu sa po odstranovani zubneho kamena zapalili dasna, lebo sa nesetrne odhalili krcky viac ako mali a postupne prichadza o zuby. predtym taketo problemy nemal. tak pozor komu sa zverite, zubar casto navrhne tento zakrok aj ked nie je potrebny len aby zarobil.

joni_

no ak ma zubny kamen, tak jej len pomoze, ak jej ho daju dole, tym sa dasnam ulavi a nemali by krvacat a zapalovat sa
nech sa nicoho neboji, trosku bolesti hadam znesie, alebo radsej chce aby jej nadalej krvacali dasna a zapalili sa? nic strasne to nie je, ja tam chodim pravidelne, je to v pohode :)

gff

Ja som bola vcera na dentalnej hygiene.. odstranie zubneho kamena, pieskovanie a fluoridovanie a nebolelo nic.. Len dasna mi krvacali a vraj krvacat nemaju..ale to preslo. Takze nema sa coho bat...