Netečie mi krv pri odbere na laboratorne vysetrenia

Príspevok v téme: Netečie mi krv pri odbere na laboratorne vysetrenia
Lucio78

neporadite neaky "trik" pri odbere krvi pri labor.vysetreniach? uz sa mi stalo 3 razy za sebou co mi bravali krv,ze sestricka mi nasla zilu,aj pichla ihlu,ale do ampulky nie a nie jej íst krv. az mozno na treti pokus z druhej ruky,alebo az oblasti dlane. viem ze to je asi psychickeho povodu,ale da sa to neako ovplyvnit? tekutiny,vodu pijem vzdy dost pred kazdym odberom.

Laura1

ahoj Lucio,ešte skús požiadať o odber krvi v leže-určite je tam nejaké lôžko .Stres robí svoje,Ty si ho možno ani neuvedomuješ,ale Tvoje telo áno.Inak odber ako píše hassy -je celkom fajn /,ale techniku odberu si určí sestrička/ .A ráno treba vypiť minerálku, alebo nesladený čaj/ zdravím

Tai

Podľa mňa by bolo lepšie keby ti brala krv do striekačky... mne u endokrinológa tak berú krv a stalo sa iba raz, že mi nevedela natiahnuť do striekačky a aj to bolo preto, lebo som nepila dosť tekutín... ináč podľa mňa tiež pomáha, keď večer pred odberom vypiješ dosť tekutín...

[zruseny17]

ja mam taky isty problem...mne dokonca nemoze zilu ani najst,hlada ju len podla anatomie:)a ked ju najde a podari sa jej ju napichnut,tak mi zas netecie krv:(a to mi vzdy dopichaju cele ruky...dokonca mi brali uz aj zo zapastia,tam to islo hned ale strasne to bolelo:(

Well

Tak neviem,ale su asi dva dovody preco.Nedostatok tekutin a potom neodborny odber .
Ak sa blbo trafi do zily tak nema ako cicat.

hassy

tak ked ti pichne ihlu, tak bude ti ju necha samu volne zapichnutu, nech krv sama natecie do ampulky, alebo ti ju pichne so striekackou, a stiekacou ti ju natiahne do tej striekacky a tak prenesie do skumakvky:)

M74

Mne pomáha, keď sa na tú ihlu nepozerám a snažím sa na to ani vtedy nemyslieť. Ináč mi to tečie veľmi slabo. Pritom nejaký strach z krvy a odberu nemám. Tiež mi vraveli že mám viac piť, ale pitný režim nezanedbávam a aj keď som sa pred odberom napil, tak to nepomohlo. Aj tak sa mi to vidí ako blbosť, keď pijem veľa tekutín, tak mám mať úplne riedku krv a keď sa málo napijem, tak zhustne tak, že pomaly mechce tiecť?!

hassy

tak ju porpsos nech ti krv sama nataha....mne moja detskarka nechavala tiect do ampulky, a tiez mi nikdy nesla, a ked idem na gyndu tak v pohode, pichne natiahne, ziaden problem. tak som uz aj detskarke vravela nech mi ju normalne natiahne a ide :)