Melón na chudnutie?

Príspevok v téme: Melón na chudnutie?
Googlinka

Čítam tu mnoho príspevkov o tom ako všetci chudnú a podobne. Ja sa o to pokúšam tiež a zaujímalo by ma, keďže mám vždy hrozné chute na sladké či ublíži môjmu telu ak si dám melón. Dokáže nasýtiť, je sladký a obsahuje veľa vody. Ale teraz neviem či je to pre chudnutie vhodné alebo nie. Alebo napr. aj taká zmrzlina (obsahuje veľa Kcal?).

A-Z

Cerveny melon nema vobec vysoky glykemicky index, mimochodom, je to zelenina :). Pr svoj vysokyyy obsah vody je vhodny pre diete, dokonca v o nieco vacsom mnozstve ako podobne sladke ovocko (cca 200 - 250g na porciu). No v prvom rade zalezi, ako vyzera tvoj jedalnicek - kolko kalorii a co za den zjes.
Zmrzka, to je o inom. Aj ked jeden kopcek ovocnej ti neublizi. Ked uz, radsej vodove, ako smotanove nanuky, radsej ovocne sorbety, mozes vyskusat aj domace - nejake rozmixovane ovocko dat zamrazit v kelimkoch, prip. s jogurtom vymixovane a pod.

ja :)

ale jasneee ze uskodi, lebo ma vysoky glykemicky index a blaaa blaaa. zmrzlina ani nehovorim. to clovek dnes aby naozaj pil len vodu a jedol iba zeleninu. dokonca aj ovocie je kaloricke. och, ja sa takymito vecami radsej nezaoberam :)