Zapachajuci vytok...

Príspevok v téme: Zapachajuci vytok...
Ewusa

Mam 15 rokov a uz dlsie mam taky neprijemny problem... zapachajuci biely vytok a dost casto teda skorej skoro stale, niekedy je silnejsi a niekedy slabsi. Je mi to strasne neprijemne, ked to tak zapacha. Neviem co s tym mam robit musim ist ku gynekologovi? Na neho sa necitim a hanbim sa... A pred mamou tiez... Alebo mam jej to povedat, ale ako?

ZyxerkA

Je to uplne normalne, mas nevyrovnane PH, mozno sa malo, alebo az prilis casto umyvas.

Tam dole sa NIKDY neumyvaj mydlom alebo sprchovym gelom, ale specialnymi pripravkami pre intimnu hygienu, ako uz bolo posmenute - lactatyd.

Staci, ked budes spravne dodrziavat hygienu a nemusis pouzivat ziadne ine pripravky, nedajboze si tam pchat nejake jedlo (fuj).

Pripadne navstiv gynekologa aby si sa ubezpecila a nemala strach, ze s Tebou nieco nie je v poriadku. Gynekolog nehryzie, vobec sa bat nemusis. Neviem, preco sa hanbs, na to ten gynekolog predsa je, aby riesil tieto problemy =)

XILL

mam 16 a išla som ku gynekologovi so strachom ale vyšla som fakt rada aj s pobrim pocitom že som to zvladla a mala som tie dost neprijemny vytok a mam zapalenu sliznicu a nejaky ukaz na vaječniku takže rozhodne chod nemaj strach tolko žien sa tam otrči za den .

evička

Ahojte . Úplne chápem všetky vaše problémy,sama som to prežívala dlhé roky. Môj problém ale nebol vo vaginálnych infekciách ,ale jednoducho som nemala vyrovnané pH v pošve a chýbali my tie správne ,,bacilky,, :) Žiadne tabletky a iné prípravky vám nikdy tak nepomôžu ako to ,čo príroda dala.Prvé čo musíte urobiť je:
1.Kúpte si sypaný čajík z bylinky : archangelica lekárska.
2.Obyčajné tampóny (ktoré používate bežne pri menštruácií) rozbaliť,namočiť do SMOTANY KYSLEJ!!! nechať trošku od smotany napučiť a aplikovať. Tampón musíte vytiahnuť po 3 hodinách.
...taktiež veľmi dôležité je aj tú kyslú smotanu papať,ale tepelne neupravenú,priamo z kelímka,bez veškerých sladidiel,SAMOTNÚ!!!
Ja to robím tak,že spapám smotanu (inak stačí tá 10% ná) a keď mi zostané asi tak za jednu celú čajovú lyžičku v kelímku,tak si zoberiem tampón,namočím ,nechám teda napučiť a aplikujem,utriem sa. Taký namočený tampój je dobrý aj 3-4 krát vymieňať denne.Robíte to 3 dni ,potom pauza.Ak sa vám výtok objaví,znovu to budete robiť tri dni a znovu pauza.Smotanu stačí zjesť denne 1 kelímok,ja občas zjem aj dve (lebo mi to chutí) Dôležité je ,aby ste nerobili výplachy pošvy ničím! Nosiť intímky (tie malé tenké vložky) :)...ALE neparfémované a tiež sa nebojte investovať do tých ,čo stoja možno o euro-dve viac ako tie najlacnejšie ,čo obsahujú syntetiká a viac môžu uškodiť ako poslúžiť! Netreba sa toho vôbec obávať,že by vám táto ,,BIO,, terapia nejak uškodila,práve naopak. Vyskúšajte si ju a uvidíte výsledky,bez predsudkov a obáv. Je stále lepšie si vytrpieť pár dní pre zdravie mykloflóry v pošve a tiež pre to aby ste sa cítili znovu v pohode ako stále trpieť pre to ,že tam dole je niečo narušené!!! Ja som mala silno zapáchajúci výtok,bolo to bez svrbenia a pálenia,nebol hrudkovitý,bol mierne sfarbený do biela-žlta. Táto metóda mi pomohla ,už ked som si myslela ,že asi nič na tomto svete mi nepomôže. Všetky ostatné problémy musia byť ale vyšetrené lekárom.Pokiaľ niekto trpí tým ,čim som trpela ja,nech vsadí teda bez obáv na kyslú smotanu a archangelicu lekársku :) dámy ,do toho!!!

ella.b

dobry den ! mne zobral doktor vyter nasadil lieky vaginalne -vybrala som ale mam dojem ze sa mi to vobec nezlepsilo , teda iba kustik , aj teraz mam zlty vytok ,trosu aromaticky ale uz ma dnu nesvrbí ... s tymto vytokom som zila asi pol roka pred tym a az teraz som isla k doktoroi ani neviem prečo až teraz :// ale bola som co je fajn , zdalo sa mi ze to je uz chronicke , myslite si ze by som s tym mohla mat v buducnosti nejake problemy ? teda nemotehotnela by som a pod , ked to tak dlho nebolo liecene ?

Berenika

Ahojte! Mám 15 rokov a takisto som mala tento problém. Po dlhých úvahách som si uvedomila, že ak chcem mať deti, treba to povedať mame. Povedala som a teraz som zdravá.
Ešte som nebola na gynde, ale zrejme pôjdeme, a pravdu povediac sa teším. Každý deň sa umývam s prípravkom Lactacyd Girl, približne 2 až 3-krát denne sa tam dolu natieram mastičkou Canesten, beriem špeciálne ženské laktobacily trikrát denne (po čase asi 1-2 týždňov stačia dve; berie sa to asi tri mesiace). Dala som si jednu tabletku Mykomax. Takisto kúpeľ s obyčajným octom. Všetky tieto lieky sú voľne dostupné v lekárni alebo drogérii (Lactacyd). Zápach zmizol, výtok je omnoho slabší a takisto svrbenie mi takmer úplne vymizlo. Liečbu treba dodržovať aj po vymiznutí príznakov, aby sa to poriadne preliečilo. ;-)
A to všetko bez gyndy!
Veľa šťastia!

jajkafr

alexa
ureaplazmy a mykoplazmy sú baktérie čiže sa neliečia mycomaxom, canestenom a podobnými liekmi na liečbu mykóz, čiže hubových infekcií... na tieto baktérie je potrebná silná antibiotická liečba... kdesi na tomto fóre som čítala, že najlepšie na intímnu hygienu je čistá voda, žiadne mydlá a nepreháňať to s hygienou... ale samozrejme u teba treba antibiotiká choď za svojím gynekológom dovtedy dokým to nedá do poriadku on by mal vedieť čo s tým... držím palčeky

alexa007

Ahojte,
tiež mam zapáchajúci biely výtok. Gynekolog mi robil stery a mam pozitivne vysledky na ureaplazma a mykoplazma. Vyskusala som rozne lieky na vkladanie, 2 tyzdne som uzivala antibiotika (Doxyhexal), probiotika (swiss laktobacily,DOPHILUS WOMEN, lacto lady....), ale nic nezabera. Skúšala som mycomax, canesten, candibene, rosalgin, polygynax...a vela iných... Používam mydlo lactacyd, bavlnené nohavicky, žiadne támpony iba neparfumované vložky. Mam dlhodoby chronicky zapal. Som zúfala a bojim sa, ze nebudem moct otehotniet. Poradte mi niekto prosim!!!!