Mám priateľa a aj tak som sama

Príspevok v téme: Mám priateľa a aj tak som sama
xxxxx7

Ahojte. Veľmi ma trápi jedna vec. Mám asi mesiac priateľa. Mám ho rada a aj on tvrdí, že má rád mňa. Problém je v tom, že ja by som s ním chcela tráviť viac času. Bývam dosť ďaleko od domova, takže som tu vlastne sama, okrem kolegov z práce nepoznám nikoho. Takže sa dosť nudím, kým môj priateľ stále niekam chodí, na diskotéky, na koncerty, do baru, niečo vybavovať, s priateľmi...Ja na diskotéky a bary vôbec nie som. Proste stále niečo má a až potom, keď mu zvýši čas, tak sa venuje mne. Aj to takým spôsobom, že príde ku mne, niečo uvaríme, pozrieme telku a prespí u mňa. Aj dnes mal prísť o tretej, je už šesť a ešte stále neprišiel. Je to normálne, že on nemá potrebu tráviť so mnou viac času alebo všetkému ostatnému venuje viac času ako mne? Asi nie, však?

kajka01

ja osobne by som ho napr. dnes uz zrusila uplne ked sa uraci ozvat...a ak pride poslala by som ho domov..toto sa nerobi podla mna...
co sa tyka toho ze vsade chodi bez teba..je to zlozite pokial ty nie si vobec typ na take zabavy, a spolocnost a on ano...poznam taky parik ktorym to klape fajn su spolu 6 rokov- ona je uplny domased a on kedysi ,teraz uz menej, stale niekam behal

xxxxx7

No, asi som to zle napísala. Asi 5x sme boli niekde akože von, ináč sme boli spolu určite viackrát, ale u mňa doma. Mne by to ani nevadilo, navaríme si, on ináč dobre varí :-) pozrieme telku, porozprávame sa, sme spolu. Mne nevadí, že nie sme doma, ale to, že on nie je taký typ a ako hovorí, pri mne môže relaxovať, oddychovať, nič nemusí riešiť... Vidím to tak, že so mnou je viacmenej doma a ináč stále niekam behá...

xxxxx7

Okrem toho, často mám pocit, že mi klame. Napr. mi povie, že je doma alebo že musí ísť domov niečo robiť a ja mám pocit, že to nie je pravda. Možno som len veľmi podozrievavá, ale podľa mňa mám dobrú intuíciu. Možno mi nechce povedať pravdu, že je niekde s kamošom na pive, tak mi povie, že je doma. Ale to je horšie, ako keby mi povedal pravdu!!!

Puklica

Byť spolu 5-krát za mesiac sa mi zdá veľmi málo nato ako ste k sebe blízko. Jasné, nemôžeš ho obmedzovať, do práce musíte chodiť, ale zas budem úprimná ako to vidím ja. Keby si mu vážne tak chýbala ako ti vraví tak by si na teba našiel viac času ako len 5-krát za mesiac. Možno je to len môj mylný názor nech ma niekto opraví, ak to pravda nie je, ale ja to vidím takto. Trošku mám pocit, že nehraje čistú hru. Teda ak posudzujem z toho čo píšeš !!

xxxxx7

Napr. dnes som bola v práci a boli sme dohodnutí dva dni dopredu, že dnes o tretej príde ku mne. Včera mi písal, že príde neskôr, lebo mu nevychádza autobus na tú 15-tu. Tak dobre. O pol piatej som mu písala kedy príde a žiadna odozva. Tak idem kuknúť spoje na internete a autobusy z jeho dediny sú u mňa v meste každú pol hodinu. Som riadne naštvaná, lebo zajtra aj v utorok mám voľno a mali sme byť dnes a zajtra spolu. Okrem toho mám chorú maminu a keby som nebola dohodnutá s ním, tak určite idem za ňou domov na tie dva dni. Ja trúba som dala prednosť jemu a on chce prísť o desiatej??? Kto by nebol naštvaný v mojej situácii?

xxxxx7

Nie sme z rovnakého mesta, on býva cca 8 km odo mňa. Viem, že nie je tiež dobré byť stále spolu, takú situáciu som už raz zažila. Hovorila som mu o tom a on mi povedal, že som preňho na prvom mieste, ale že musí sa venovať aj ostatným činnostiam, že nemôže kvôli mne prestať chodiť do práce. Ja to chápem, veď nechcem, aby sme boli spolu dennodenne, chápem, že má svoje povinnosti aj doma (ja tu bývam sama, takže žiadne povinnosti nemám, aj preto sa nudím), nechcem ho odtrhnúť ani od jeho priateľov a záľub. Ale ide o to, že akoby všetkému ostatnému venoval viac času a všetko ostatné by bolo prednejšie ako ja. My sme úplne rozdielni, ja nechodím veľmi do spoločnosti, on spoločnosť zbožňuje. Hneď na začiatku som mu vravela, že sa k sebe vôbec nehodíme a on vravel, že keď má vzťah, tak preňho všetko ostatné ide bokom, ale mne sa to tak nezdá...

xxxxx7

Nie sme z rovnakého mesta, on býva cca 8 km odo mňa. Viem, že nie je tiež dobré byť stále spolu, takú situáciu som už raz zažila. Hovorila som mu o tom a on mi povedal, že som preňho na prvom mieste, ale že musí sa venovať aj ostatným činnostiam, že nemôže kvôli mne prestať chodiť do práce. Ja to chápem, veď nechcem, aby sme boli spolu dennodenne, chápem, že má svoje povinnosti aj doma (ja tu bývam sama, takže žiadne povinnosti nemám, aj preto sa nudím), nechcem ho odtrhnúť ani od jeho priateľov a záľub. Ale ide o to, že akoby všetkému ostatnému venoval viac času a všetko ostatné by bolo prednejšie ako ja. My sme úplne rozdielni, ja nechodím veľmi do spoločnosti, on spoločnosť zbožňuje. Hneď na začiatku som mu vravela, že sa k sebe vôbec nehodíme a on vravel, že keď má vzťah, tak preňho všetko ostatné ide bokom, ale mne sa to tak nezdá...

Puklica

Neviem ja mám priateľa a ten je zas až príliš naviazaný na mňa. Ten by so mnou trávil všetok čas a už mi to začína aj vadiť. Je to individuálne ani tvoja ani moja situácia nie je výhrou. A vy ste z rôznych miest či ako? Možno je len taká povaha. Nepotrebuje ťa mať stále pri sebe, lebo ako píšeš sa drží hesla : Budete si vzácnejší. No, ale zas veľmi by som sa nato nespoliehala. Váš vzťah je ešte len začiatkom, možno sa lepšie spoznáte a uvidíš ako to je. Vo vzťahu je taktiež dobré veľa komunikovať. Hovorila si mu už o tomto probléme?

xxxxx7

Ani mne sa to nezdá ako dobré znamenie. Tak boli sme za ten mesiac v kine, na pizzi, v kaviarni, ale celkovo to bolo asi 5-krát, čo sme boli niekde von. Ja chápem, že po necelom mesiaci ešte nie je hádam ani vhodné, aby ma predstavoval kamarátom. Ale on je taký rozlietaný, teda aspoň podľa jeho slov. Ale vraj kvôli mne by prestal aj na tie disko chodiť. Keď mu píšem cez víkend, čo robí, kde je, tak že je doma. Ja som vtedy napr. v práci, pracujem aj cez víkendy. A keď mám čas cez víkend ja, tak mi povie, že asi pôjde na nejaký festival alebo s nejakým kamarátom, ktorého dlho nevidel. Som z toho zmätená, na jednej strane mi píše krásne sms, ako mu na mne záleží, povie mi to aj do očí a na druhej strane nechce byť so mnou každú voľnú chvíľu? Vraj si budeme vzácnejší, no mne to tak nepripadá, skôr ma to štve. Tak neviem, či je väčšina chlapov taká, alebo len ten môj???