rodičovské zákazy-za hranicou únosnosti?

zuzic

k sebe som ju zobrat nemohla kvoli okolnostiam ale mohla som ju skor odkopnut domov keby ju to nechytilo stvrt hodiny predtym co som mala ist domov...
viem, teraz uz budem riesit vsetky problemy cez prazdniny, uz mi nebrani

lioness_01

zuzic, samozrejme, že mám takú priateľku, ja neviem čo sa jej dialo , tiež som si v tvojom veku zažila všeličo s jednou kamarátkou, ktorej aj neskôr diagnostikovali psychickú chorobu a stále sa lieči, čiže neviem či si vieš predstaviť aké záchvaty som si s ňou ja zažila, ale ak som mala byť o deviatej doma tak som ju buď zobrala k nám aspon do vchodu alebo som ju odprevadila skorej domov aby bola v bezpečí a išla domov aj ja...dalo sa to vyriešiť aj u teba inak, mohla si ju zobrať ku vám, alebo ju odprevadiť domov...

a tie zdravotné problémy - kedy presne sa ti to stáva? a inak, môžeš ísť aj sama na vyšetrenie, teraz sú prázdniny tak choď k obvodnej lekárke a ona už povie čo ďalej...

zuzic

bibi aj mna to napadlo uz. ze mozno..ale vzdy sa ucim pre seba lebo chcem vzdelanie do zivota...no nechcem ostat ako cudak co sa bude len ucit a v starobe si trieskat hlavu ze nic si z mladosti nepamata len studium:D chapes...vsetko s mierou

zuzic

liones mas priatelku na ktorej ti skutocne zalezi? nemohla som ju nechat samu jednoducho nemohla viem ako trpela vtedy...a vzdy dodrzim slovo prave toto bol ten jediny raz preto som ho pisala lebo to bol jediny kedy som presne na cas zavolala ze nemozem prist lebo je to vynimocna situacia. inak som to nikdy nespravila ale teraz som ju samu nemohla jednoudcho nechat. a aj som to vysvetlila...neviem ci mam astmu rodicia mi isty cas branili aby som isla na vysetrenie pretoze mi hovorili ze len simulujem. nestava sa mi to len ked placem ale vtedy viac.

bibba

zuzic. mozno praveze problem je vtom, ze si take dobre dieta, tiche, dobre sa ucis. asi si myslis, ze by si sa mohla pokazit... nie? ci?

lioness_01

zuzic, v tvojom veku, že ti o deviatej vyvolávajú, skutočne nie je nič zlé... ako som už písala, ja som mala dávno 17 za sebou a mala som o deviatej večierku...

jasné, rozumiem, nechcela si nechať kamošku samú, ale poviem ti to tak, ak platia nejaké pravidlá v domácnosti, treba ich dodržiavať. nejde o to, že o tom rodičia vedeli a že ty si im vyvolávala že prídeš a bláblá... proste, ak sa povie, že o deviatej máš byť doma, tak máš byť doma o deviatej. aspon u nás to tak bolo, neexistovalo meškať dve minúty... a o tom je dôvera... ak sa dohodneme že prídem o deviatej, prídem... a potom budú vedieť, že som schopná to dodržať, a neskôr, keď uznajú za vhodné, večierku posunú ďalej...

ja by som ti osobne navrhla, dohodnúť sa s nimi na pevnom čase kedy máš byť doma. o deviatej to nie je zlé, tak sa s nimi dohodni, že budeš chodiť presne na deviatu domov a chodievaj.. a uvidíš, budeš v tom mať poriadok aj ty aj tvoji rodičia...

a tie chronické problémy - astmu máš, alebo ? lebo to môže byť aj hysterický záchvat čo popisuješ, hlavne ak sa ti to deje keď plačeš... ak nemáš astmu diagnostikovanú, tak by som to pripisovala hystérii, tvoje telo je zrejme citlivejšie na emocionálne vypätie, nie je to nič zlé, niektorí ľudia to tak majú, skús dýchať do sáčku keď to ta teba nabudúce príde...