Resveratrol

Príspevok v téme: Resveratrol
Instinct

Antioxidanty o ktorych uz kazdy pocul, no tento je jeden z najucinnejsich, zaroven by mal vraj znizovat sancu na vznik rakoviny, cukrovky, je prospesny na srdce a predlzuje zivot, no neznie to uzasne? Toto vsetko bolo zistene nahodou prave vdaka cervenemu vinu. Hned ako sa to zistilo, tak vsade v spravach bolo "pite cervene vino, spravi vam to dobre", no nefunguje ten biznis skvele? Dam si to co mi chuti a este budem zdravy...aka nahoda...no teraz sa ukazuje ze to nie je uplne tak. Resveratrol sa tam sice nachadza no v minimalnych mnozstvach a co viac, nie je nic horsie ako kazdodenne pitie alkoholu, ktory nakoniec vsetky aj tie mini pozitivne ucinky resv. vykompenzuje. Jedine co hovori v jeho prospech je ze sa uz spominany resveratrol z vina lepsie vstrebe.

Ked si date hladat nejake clanky tak na SR strankach najdete copy-paste clanky, na anglickych najdete viac, vacsina ospevuje aky je to uzasny pripravok, no najde sa aj zopar ktore tvrdia ze nefunguje, no je ich minimum. Takze predpokladajme ze nazoaj funguje, no aj tu narazame na dalsi problem. Nikto vam presne nepovie ake je potrebne davkovanie, alebo lepsie povedane, povie, ale kazdy ine. Zaroven vsak su tu spravy o tom ze jeho vstrebatelnost v tabletkach je minimalna, 1-10%. A co je este nevyhoda, ze nie vzdy mate uvedene kolko % z pripravku je skutocny resveratrol.

Osobne mam pocit ze vela clankov je napisanych dost povrchne, ziadne pochybnosti o jeho ucinnosti. Alebo naopak. Ak je clanok, ktory tvrdi ze nefunguje, tak nevysvetluje, preco podla inych by fungovat mal. Cisto cierno-biele clanky. Bolo niekolko vyskumov na roznych zivocichoch ci dokonca organizmoch vacsina hlasala uspech, no ako inac, aj tu sa nasli vynimky. Ale nikde som nansiel konfrontaciu dvoch protichodnych tvrdeni.

Rad by som teda vedel vase nazory, ci funguje, alebo na nas chcu farmaceuticke firmy len zarobit(vsak tych zdraviu prospesnych pripravkov je uz tolko, ze cloveku by to stacilo ako obed). Ake je potrebne mnozstvo a ci su antioxidanty tym, cim sa tvaria. Dakujem

Instinct

Dakujem za odpoved, no rad by som este prekonzultoval par veci. Resveratrol je mozno az moc ospevovany, az sa da povedat ze "budete tak zdráv, že vás budou muset odstřelit".

Vratil by som sa k jeho vstrebatelnosti. Ked sa totiz vstrebe tak sa zacne zlucovat s dalsimi latkami a po 4 hodinach je tatam. Cize ked to zhrnieme tak resveratrol asi skutocne ucinkuje, ale ked sa aplikuje priamo a dlhodobo(asi preto uz pracuju na zuvacke). A dovod preco to fungovalo u mensich zvierat je ze maju rychlejsi metabolizmus(ale to je cisto moj nazor).

A ma niekto osobne skusenosti s jeho uzivanim?

RNG

Resveratrol alebo lepsie transresveratrol bol skusany na potkanoch pred niekolkymi rokmi v davkach 20 mg na kg vahy a tam nasli tak uzasne vysledky(spomalene starnutie, doslova omladenie podla cinnosti a predlzenie zivota POLOVICU!!!!) ze samotni zamesatnanci vyskumneho ustavu skupili tolko resveratrolu, ze skoro zmizol z trhu na cas.
Nuz ale pruzna vyroba v Cine okamzite nasadila tempo, nasli zdroj transresveratrolu(ucinna biologicka forma, na ktoru sa v tele resveratrol premiena)korene krika polygonum cuspidatum=Japaneese knotweed=kridlatka japonska, dost neprijemna invazivna burina aj v Europe
slnieckova.sk
ktora sa brani pri poraneni najma vytvaranim transresveratrolu.
Z nej je resveratrol podstatne lacnejsi, ako z vinica, takze sa stava dostupny aj v klinicky ucinnych davkach, nielen podvodnych malych, ktore sa ako huby po dazdi objavili na doplnkovom trhu.
Dners sa za klinicky ucinne povazuje davka od 5 do 10 mg na kazdy kg vahy oralne(ustne), tj hovorime od 500 mg vys na osobu.
Ovela vyssia hladina v krvi sa da ale dosiahnut priamym prienikom cez sliznice , z vodnych roztokov, Wikipedia pri transresveratrole uvadza napr odvolanie sa na pokusy, kde 2 mg v 50 ml vody(transresveratrol ma ubohu rozpustnost vo vode, snad pre to je aj ta absorbcia taka nizka)drzane v ustach dlhsi cas zvysili hladinu transresveratrolu v krvi viac, nez po kapsuliach s obsahom 500 mg.
Silne antioxidanty su teda pre telo velmi uzitocne a odporucam ich brat hodne na prevenciu , ci uz resveratrol, alebo ubiquinol(ucinna forma CoQ-10), alfa lipoicku kyselinu, vitaminy A C D-3 a rozne karotenoidy(rastlinne farbiva), anto a proantokyanidy(v semienkach), rozne polyfenoly(hlavne listy a CHAGA) a podobne.

vevericka

resveratrol ucinny je..avsak samotnom vine je nazoaj malo(najviac ho maju spanielske vina)..vacsina studii co bola robena na myskach a inych zvieratach bola robena s mnozstvami gramov na kg vahy daneho zvierata..vtedy sa preukazali ucinky ..napr spomalnenie rastu nadorov, niekolko miligramov dokazalo mat prevetivne ucinky na rakvinu creva...aj ked myslim, ze jeden pohar cervenho vina denne nevadi nielen koli resveratrolu, ale aj vdaka inym svojim zlozkam..na druhej strane ak bude clovek jest hrozno ako take a na dovazok ho zaleje kvapkou vina..:)..inak resveratrol bol najdeny aj v brusniciach, arasidoch a cucoriedkach a jedna studia poukazovala na to, ze okrem alkoholu napomha vstrebavaniu aj to ked sa clovek naje (porovnavali ludi na lacno a po jedle, jedli maso)